loader

Daha hacimli kirpikler için mutlaka öğrenmen gereken 4 maskara uygulama hilesi

Favoriye Ekle

Hacimli ve dolgun kirpik görünümüne ulaşman için bildiğimiz tüm maskara tüyolarını anlatıyoruz!

Hacimli kirpikler bütün kadınların en büyük hayalidir! Saatlerce uğraştığın o dumanlı göz makyajı, hacimli kirpikler olmadan istediğin kadar iddialı görünmeyecektir. Merak etme, Makyaj.com imdadına yetişiyor. Şimdi hacimli kirpiklere kavuşmak için maskaranı nasıl uygulaman gerektiğini açıklıyoruz, hazır mısın?

1. Adım: Zigzag hareketler

1. Adım: Zikzak hareketler

Maskaranı uygularken, maskara fırçasını kirpik diplerine oturtup, zigzag hareketlerle yukarı doğru uygulamalısın. Maskaran sadece kirpiklerin ucunda kalmamalı, dibinden ucuna doğru bütün kirpiğine eşit bir şekilde uygulamalısın. Bu ilk seferde mümkün olmasa da ikinci katta bütün kirpiğine eşit bir şekilde dağıtacaksın. Aynı zamanda kirpiklerin birbirine yapışmadan ayrılmış olacak ve eşit şekilde hacim kazanacaklar.

2. Adım: Topaklanma problemini ortadan kaldır

2. Adım: Topaklanma problemini ortadan kaldır

Özellikle üst üste maskara uyguladığında topaklanma problemi ile karşılaşabilirsin. Bu problemin önüne geçmek için çabuk kurumayan ve yapışmaya neden olmayan formüllü bir maskara kullanmalısın. L'Oréal Paris Paradise maskara, yenilenen formülüyle artık kurumaya dayanıklı olduğu için uygularken topaklanmaya da neden olmuyor. Gül yağı, hint yağı ve mavi kantaron yağı ile zenginleştirilmiş formülü ve yumuşak fırçası ile son derece kolay bir uygulama sağlıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

3. Adım: Fırça seçimi

2. Adım: Topaklanma problemini ortadan kaldır

Hacimli kirpikler için maskara uygulama tekniğinin yanı sıra doğru maskara fırçası seçtiğine de emin olmalısın. Hacimli ve iddialı kirpikler için tombul, bombeli ve kıl fırçalı maskara fırçalarını tercih etmelisin. 

4. Adım: Alt kirpikler

4. Adım: Alt kirpikler

Maskaranı üst kirpiklerine uyguladın, peki ya alt kirpikler? Göz makyajının kusursuz ve göz alıcı görünmesini istiyorsan alt kirpiklerini es geçmemlisin. Alt kirpiklerie ince uçlu, plastik fırçaları tercih etmelisin. Alt kirpiklerin daha hassas olduğu için bir kat uygulama yeterli olacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler