loader

Daha hızlı hazırlanmak için deneyebileceğin 8 güzellik hilesi

Favoriye Ekle

Çoğumuz sabahları aynı ikilemde kalıyoruz; güzel görünmek mi, yoksa alarmı erteleyip birkaç dakika daha uyumak mı? Biraz daha uyumak tabii ki daha cazip geliyor ama bu da makyaj rutininin daha kısalmasına neden olabiliyor. Aslında hem uykudan feragat etmeyip, hem de çabucak hazırlanıp güzel görünmek mümkün! Nasıl mı? Cevabı yazımızın devamında saklı!

1.Tırnaklarını soğuk suya batır

Daha hızlı hazırlanmak için deneyebileceğin 8 güzellik hilesi _1

Daha yeni oje sürdüysen ve ojelerinin bozulmasından korkuyorsan, ojeni uyguladıktan sonra, soğuk suyla dolu bir kaseye tırnaklarını batırarak daha çabuk kurumalarını sağlayabilirsin.

2.Harika dumanlı gözler

Daha hızlı hazırlanmak için deneyebileceğin 8 güzellik hilesi _2

Dumanlı göz makyajı oluşturmanın en kolay yolu hafif koyu tonda bir göz farını gözünün dış kısmına doğru uygulayıp far fırçasıyla dağıtmak. Ardından makyaj temizleyici mendilleri kullanarak makyajın daha keskin şekilde yukarı doğru görünmesi için fazlalıkları silebilirsin. İşte bu kadar.

3.Tek bir hareketle kontür tekniği

Daha hızlı hazırlanmak için deneyebileceğin 8 güzellik hilesi _3

Aslında saatlerce kontür yapmakla uğraşmana gerek yok. Makyaj fırçanın alt kısmını bronzer’a, üst kısmını ise aydınlatıcıya batırıp aynı anda hem aydınlatıp hem de gölgelendirme oluşturabilirsin.

4.Taşan makyaj

Aceleden rujunu veya eyeliner’ını birazcık taşırmış olabilirsin ama hiç sorun değil, kapatıcını bu bölgelere uygulayarak kolayca gizleyebilirsin!

5.Düzenli ol

Daha hızlı hazırlanmak için deneyebileceğin 8 güzellik hilesi _4

Makyaj malzemelerin düzgün şekilde, elinin altında olursa harcadığın zaman otomatik olarak yarıya iner çünkü makyaj çantanda saatlerce malzemelerini aramak zorunda kalmazsın. Fondöten, kapatıcı, allık, maskara, göz kalemi ve en sevdiğin rujun daima hazırlandığın aynanın önünde durmalı.

6.Çok yönlü malzemeler

Daha hızlı hazırlanmak için deneyebileceğin 8 güzellik hilesi _5

Makyaj malzemelerini çok yönlü özellikte seçerek de zamanı yarıya indirebilirsin. Mesela renk eşitleyen CC kremleri hem tüm yüzüne, hem de kapatıcı olarak, krem allıkları hem allık, hem de ruj olarak, göz farı kalemini ise hem, hem de göz kalemi olarak kullanabilirsin.

7.Kırmızı ruj

Daha hızlı hazırlanmak için deneyebileceğin 8 güzellik hilesi _6
Kırmızı ruj klasik ve şık olduğu için sabah rutinine sadece kırmızı ruj ve maskara ekleyerek de hızlıca hazırlanabilirsin.

8.Anında dolgun kaşlar

Daha hızlı hazırlanmak için deneyebileceğin 8 güzellik hilesi _7

Bakışlarımıza ifade katan kaşlarımızı belirginleştirmediğimiz bir makyaj düşünemiyoruz! Sabah acelen olduğunda da kaş kaleminle kaşındaki seyrek yerlere noktalar çizip, bu noktaları parmak uçlarınla dağıtabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler