loader

Daha iri görünen gözler için 7 maskara hilesi

Favoriye Ekle

Bir gerçek varsa o da, maskaraların makyajını  kusursuz bir biçimde tamamladığı! Ancak bunun için doğru uygulamayı öğrenmen gerek. Daha iri görünen gözler ve daha vurgulu bakışlar için ihtiyacın olan 7 maskara hilesini açıklıyoruz. Kirpiklerini günün yıldızı yapmaya hazır mısın?

1. Dış köşelere özen göster

Daha iri görünen gözler için 7 maskara hilesi_1

Kanatlanan kirpikler ve kedi gözü bakışlar için maskaranı gözlerinin dış köşelerine yoğunlaşarak uygula.

2. Eyelinerınla destekle! 

Maybelline New York (@maybelline) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (30 Ara 2016, 01:31 PST)

Üst kirpik çizgine çekeceğin ince bir eyeliner çizgisi, kirpiklerinin daha belirgin, bakışlarının daha vurgulu ve gözlerinin daha iri görünmesini sağlar. 

3. Fırçayı tüpe pompalama

Daha iri görünen gözler için 7 maskara hilesi_2

Fırçayı tüpten tek bir hamlede çıkarmalısın. Eğer maskara fırçanı tüpe pompalarsan içeri daha fazla hava girmesine neden olacaksın bu da maskaranın kurumasına ve ömrünün kısalmasına neden olacaktır. Aynı zamanda maskara tüpünün etrafının temiz olmasına dikkat et. Böylece kusursuz maskara uygulamasını garantileyeceksin. 

4. Üst kirpiklerine uygula

Daha iri görünen gözler için 7 maskara hilesi_3

Maskara fırçanı üst kirpiklerinin altına yerleştir. Uygulamaya kirpik diplerinden başladığına emin ol ve yavaşça maskara fırçanı zigzag hareketlerle kirpik uçlarına doğru sür. Daha fazla kıvrım ve belirginlik için maskara fırçasını belli bir açıyla tutmaya dikkat et. Maskaran kuruyana kadar (birkaç saniye) gözlerini kırpmamaya çalış. Dramatik bakışlar için maskaranı bir kat daha uygula.

5. Göz kapaklarını bastır

Daha iri görünen gözler için 7 maskara hilesi_4

Üst kirpik diplerine rahatça ulaşabilmek için maskaranı uygularken, işaret parmağınla göz kapaklarını bastırmayı dene. Alışınca, bunun kurtarıcı bir uygulama olduğunu fark edeceksin.

6. Alt kirpiklerine uygula

Daha iri görünen gözler için 7 maskara hilesi_5

Maskara fırçanı dikey tutarak alt kirpiklerini de nazikçe belirginleştir. 

7. Doğru maskarayı seç

Daha iri görünen gözler için 7 maskara hilesi_6

Güzellik departmanlarındaki onlarca farklı maskara içinden, günün her anına ve her duruma uyum sağlayacak bir maskara tercih etmek en doğrusu olacaktır. Uzunluk, hacim ve kıvrım veren bir maskara tercih etmelisin. Eğer seçenekler arasında kararsız kaldıysan Maybelline New York Lash Sensational Maskarayı deneyebilirsin. Her bir kirpiği topaklanma yapmadan belirginleştiren ve hacim kazandıran maskara fırçasının şekli kirpiklerin dışa doğru açılmasına yardımcı oluyor. Gün içinde dağılma ve bulaşma yapmıyor. Makyaj temizleyicisi ve pamukla kolayca temizleniyor.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/