loader

Daha iri ve belirgin gözler için 6 ipucu

Favoriye Ekle

Gözlerini daha büyük göstermek için sana harika makyaj tüyoları hazırladık. Belirgin göz makyajları yaptıktan sonra gözlerin sanki daha da küçük mü görünüyor? Gözlerini daha büyük göstermenin yollarını mı arıyorsun? O zaman senin için bazı önerilerimiz var! Doğru eyeliner tekniği, cilt rengine uygun tonda kapatıcı ve birkaç kat maskara ile gözlerinin daha belirgin olmasını sağlayabilirsin. Tabii önemli olan doğru makyaj malzemeleri ve bunları nasıl uyguladığın… Makyaj rutinine ekleyeceğin birkaç hile ile artık gözlerin daha belirgin olacak!

1.Aydınlık gözler

1.Aydınlık gözler

Gözlerin altındaki koyu halkalar gözlerinin daha küçük görünmesine neden olabilir. Doğru renkteki kapatıcıyla göz bölgeni aydınlatabilir ve koyu halkaları gizleyebilirsin. Ancak kapatıcının ten renginden biraz daha açık tonda olmasına özen göstermelisin. Böylece göz çevren daha aydınlık görünecek ve gözlerin daha belirgin olacaktır. Göz çevrende koyu halkalar varsa, bu görünüm gözlerinin gölgede kalmasına ve dolayısıyla daha küçük görünmesine yol açar. Bu nedenle göz çevresi koyu renkli olanlar, bu bölgeyi iyi bir şekilde kapatıp aydınlatarak bu görünümden kurtulabilirler. Kapatıcı önerimiz ise L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer! Tek seferde bile yüksek kapatıcılık veriyor ve asla ağırlık yaratmıyor.

2. Ceylan gibi gözler

2.Uzun kirpikler

Uzun kirpiklerin ilüzyon yaratarak gözlerinin daha büyük görünmesini sağladığını biliyor muydun? ‘Hem gözlerim küçük, hem de kirpiklerim kısa’ diye şikayet etmeye başlama. Çünkü kısa kirpiklerin çözümü çok basit: L’Oréal Paris Bambi Eye Extra Black Maskara. Bu maskara kirpiklerinin hem uzamasına hem de ceylan gözü gibi hacimlenmesine yardımcı oluyor, simsiyah etkisi de bonus! Hem üst, hem de alt kirpik diplerine maskara uygulayarak daha belirgin gözlere sahip olabilirsin. Maskaranı tek kat değil, biraz kuruduktan sonra bir kat daha uygulayarak daha uzun kirpikler oluşturabilirsin. Bambi maskara kirpiklere, özel şekildeki fırçası sayesinde içten dışa doğru bir hacim verdiği için gözlerin ceylan gözü gibi kocaman olacak!

3. İnce bir çizgi


ince eyeliner

Gözlerini daha belirgin göstermek için illaki kalın eyeliner görünümüne ihtiyacın yok. Gözlerini çevreleyen kirpiklerinin hacimli görünmesi için üst kirpik diplerinin iç kısmına, siyah göz kaleminle ince bir çizgi çekebilirsin. İnce eyeliner çekmek makyajına zarif bir dokunuş ekler ve gözlerini daha belirgin yapar. Gözlerini büyük göstermek isteyenlerin en sık yaptığı hataların başında kalın eyeliner çekmek geliyor. Biliyoruz, ince eyeliner çekmek, kalından çok daha zor! Biz gözlerimizi ön plana çıkarırken hiç riske girmiyoruz ve L'Oréal Paris Le Liner Signature Göz Kalemini kullanıyoruz. Yumuşacık sürümü sayesinde ilk olarak ince eyeliner görünümü oluşturuyor, sonra far fırçası ile hafifçe dağıtıyoruz. Şimdi gözlerin daha büyük göründü, değil mi?

4.Farklı renkler

4.Farklı renkler

Renkli eyeliner ve göz kalemleri de gözleri belirginleştirmenin yollarından biridir. Mesela bir sonraki makyajında bu kez lacivert tonları kullanabilirsin. Göz farında da mavi, gümüş, pembe ve mor gibi canlı tonları kullanabilirsin. Ayrıca göz kapağının dış kenarlarına uygulana koyu göz farları daha iri gözler oluşturmak için ideal!

Far paleti önerisi: Bizim son zamanlarda elimizden düşürmediğimiz bir paleti seninle tanıştıralım: L’Oréal Paris Eye Go Wild far paleti. Kırmızı ve turuncu tonlarına hakim olan bu far paleti, gözleri daha belirgin ve iddialı göstermemize yardımcı oluyor. Kremsi bir sürümü olan bu renklerden birini göz kapağına uygula. Daha sonra içindeki altın rengi aydınlatıcıyı gözlerinin tam ortasına sür ve hafifçe dağıt. Altın rengi farın yarattığı ışık yansıması gözlerini daha büyük gösterecektir. 

5.Dış kısımlar

5.Dış kısımlar

Farını uyguladıktan sonra L'Oréal Paris Le Liner Signature Göz Kalemini alt kirpik diplerinin dışına doğru uygulayabilirsin. Kirpik diplerinin orta kısmından ince şekilde başlayıp, dış kısımlara doğru kalınlaşan bir çizgi çekmelisin. Ardından yumuşak bir far fırçası ile nazikçe dağıtarak buğulu bir görünüm oluşturabilirsin. Bu adım sayesinde gözlerin badem şeklini alacak.

6.Açık tonda göz kalemi

6.Açık tonda göz kalemi

Alt kirpik diplerinin iç kısımlarına ışıltılı nude veya altın renginde göz kalemi çekerek anında daha iri gözlere sahip olabilirsin. L'Oréal Paris Le Liner Signature göz kalemlerinden 04 Gold Velvet rengi tam bu adım için ideal! Altın rengi göz kalemini gözlerinin tam içine değil hafif dışına doğru taşırarak uygula. Sadece gözlerinin ortalarından dış kısımlarına doğru süreceğin altın göz kalemi makyajının daha aydınlık görünmesini sağlar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler