loader

Daha siyah ve mat görünüm için jel eyeliner

Favoriye Ekle

Uygulamak bizim için bir hayli zor ama vazgeçmemiz mümkün değil. Eyeliner'lardan bahsediyoruz elbette! Her seferinde elimiz yine ona gidiyor. Her kadının makyaj çantasının vazgeçilmezi eyelinerları inceledik ve jel eyelinerlar hakkında sana minik bir rehber hazırladık. Makyaj trendlerine girdiği andan beri elimizden düşmeyen gel eyelinerları yakından tanımak isteyenleri buraya alalım. Keyifli makyajlar!

Hangi eyeliner ne zaman kullanılmalı?

Hangi eyeliner ne zaman kullanılmalı?

Jel eyelinerları mercek altına almaya başlamadan önce eyeliner çeşitlerini inceleyelim ve sana en uygun formülü bulmana yardımcı olalım istedik! İşte üç farklı eyeliner stili!

Likit eyeliner

Likit eyeliner

Likit eyelinerlar, ince çekmek için ideal! İnce uçlu likit eyeliner ırçaları sayesinde likit eyeliner'lar kolay ve pratik uygulama sunuyorular. Sen de gündelik hayatında doğal ve sade makyajlar tercih ediyorsan, makyaj çantana likit bir eyeliner atmanda fayda var.

Likit eyeliner önerisi: Bizim en sevdiğimiz likit eyeliner Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner. İncecik ucu sayesinde hata yapma şansımız neredeyse sıfır! Kirpik dibini daha yoğun göstermek, minimal eyeliner görünümü yaratmak için Hyper Easy eyelinerdan daha iyi bir makyaj malzemesi tanımıyoruz.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.


Kalem eyeliner

Kalem eyeliner

Kalem eyelinerlar ise dumanlı göz makyajı sevenlerin favorisi! Eğer iddialı göz makyajlarını seviyorsan tercihini kalem eyeliner'lardan yana kullanabilirsin. Kalem eyelinerlarınla tüm göz çevreni çerçevele ve ardından dağıt. Buğulu bir görünüm yakalamak işte bu kadar kolay!

Kalem eyeliner önerisi: Buğulu veya dumanlı göz makyajı yapmak istediğimiz günlerde elimiz Maybelline New York Tattoo Liner Jel Göz Kalemi'ne gidiyor. Bu göz kaleminin kremsi yapısı sayesinde adeta 'yağ' gibi akıp gidiyor, yumuşacık bir şekilde dağılıyor ve anında sabitleniyor. Dilersen far dağıtma fırçasıyla veya parmağınla doğal dumanlı göz makyajı yapabilirsin.

Jel eyeliner

gel eyeliner

Eğer kedi gözü makyajı severlerdensen doğru yerdesin. Çünkü jel eyeliner'larla hata yapma olasılığın çok düşük. Jel eyeliner'lar genellikle rahatlıkla kontrol edebileceğin ince uçlu bir fırça ile birlikte satılır. Üstelik bu fırçayı dilersen far uygulamak veya kaşlarını doldurmak için de kullanabilirsin. 

Jel eyeliner önerisi: Bizim bugüne kadar kullandığımız en iyi jel eyeliner Maybelline New York Eye Studio Gel Eyeliner. İçinden çıkan fırçası sayesinde profesyonel kedi gözü yapabiliyor, kusursuz eyeliner çizgisi çizebiliyoruz. Hızlı bir şekilde gözde kuruyor ve gün içinde dökülme yapmıyor. Özel günlerde ve etkinliklerde genellikle Maybelline Jel Eyelinerı tercih ediyoruz.

Jel eyeliner nasıl uygulanır?

Jel eyeliner nasıl uygulanır?

Jel eyelinerını uygulamaya ortadan başlamalısın. Jel eyelinerını önce ince şekilde sürmeli sonra dilersen eyeliner çizgini kalınlaştırarak kalın eyeliner stilini yakalamalısın. Böylece eyeliner çekerken yapacağın hataları minimuma indireceksin. Gözlerinin daha iri görünmesini sağlayacak bir eyeliner uygulaması için, jel eyelinerını gözlerinin iç köşelerine ince olarak çek, kenarlara doğru eyeliner çizgisini kalınlaştır. Kuyruk içinse kirpik çizgini takip et ardından çizgiyi dışa doğru çek. Eyeliner çizgilerini birleştir ve aradaki boşluğu doldurmayı unutma. 

Kuruyan jel eyeliner nasıl kurtarılır?

Kuruyan jel eyeliner nasıl kurtarılır?

Jel eyelinerın tek negatif özelliği, çabuk kuruması. Neyse ki kuruyan jel eyeliner'lar için de çözümümüz var! Kuruyan Jel eyeliner'ını çöpe atmaya kalkmadan önce bu yöntemi dene. Jel eyelinerına bir iki damla zeytinyağı veya bebek yağı damlat. Beş dakika kadar bekledikten sonra jel eyeliner'ını eskisi gibi kullanmaya başlayabilirsin. Ne demek, rica ederiz :)

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler