loader

Daha siyah ve çekici: Jel Eyeliner Nasıl Sürülür?

Favoriye Ekle

Jel eyeliner nasıl sürülür? Jel eyeliner ile ilgili merak ettiklerini açıklıyoruz!

Uygulaması bazen zorlayıcı olsa bile vazgeçmemiz mümkün değil: Jel eyeliner'lardan bahsediyoruz elbette! Her seferinde elimiz yine ona gidiyor. Her kadının makyaj çantasının vazgeçilmezi eyelinerları inceledik ve jel eyelinerlar hakkında sana minik bir rehber hazırladık.

Jel eyeliner nasıl sürülür? En iyi jel eyeliner hangisi? Bilmen gereken her şeyi anlatıyoruz!

Jel eyeliner nedir?

Jel eyeliner, minik bir kavanozda bulunan jel ve kremsi formda bir eyelinerdır. Kesik uçlu eyeliner fırçası ile uygulanır. Jel eyelinerın en önemli avantajı, çok yoğun pigmentasyona sahip olmasıdır. Kalem eyelinerlara göre biraz daha el alışkanlığı istese de, tek seferde yoğun renk verdiği için tercih edilir.

Jel eyeliner nasıl uygulanır?

Jel eyeliner nasıl uygulanır?

Jel eyeliner uygulamak için öncelikle kesik uçlu bir eyeliner fırçasına ihtiyacın olacak. Genellikle bu fırça jel eyeliner ile birlikte de satılabilir.

Jel eyelinerını uygulamaya ortadan başlamalısın. Jel eyelinerını önce ince şekilde sürmeli sonra dilersen eyeliner çizgini kalınlaştırarak kalın eyeliner stilini yakalamalısın. Böylece eyeliner çekerken yapacağın hataları minimuma indireceksin.

Gözlerinin daha iri görünmesini sağlayacak bir eyeliner uygulaması için, jel eyelinerını gözlerinin iç köşelerine ince olarak çek, kenarlara doğru eyeliner çizgisini kalınlaştır. Kuyruk içinse kirpik çizgini takip et ardından çizgiyi dışa doğru çek. Eyeliner çizgilerini birleştir ve aradaki boşluğu doldurmayı unutma. 

Kuruyan jel eyeliner nasıl kurtarılır?

Kuruyan jel eyeliner nasıl kurtarılır?

Jel eyelinerın tek negatif özelliği, çabuk kuruması. Neyse ki kuruyan jel eyeliner'lar için de çözümümüz var! Kuruyan Jel eyeliner'ını çöpe atmaya kalkmadan önce bu yöntemi dene. Jel eyelinerına bir iki damla zeytinyağı veya bebek yağı damlat. Beş dakika kadar bekledikten sonra jel eyeliner'ını eskisi gibi kullanmaya başlayabilirsin. Ne demek, rica ederiz :)

En iyi jel eyeliner önerisi

Eyestudio Lasting Drama Gel Eyeliner 24H 01 Intense Black

Bugüne kadar kullandığımız en iyi jel eyeliner olan Maybelline Eyestudio Lasting Drama Gel Eyeliner 24H 01 Intense Black'ı mutlaka denemelisin. Yumuşacık formülü ile pratik bir şekilde uygulanabilen bu jel eyeliner, 24 saate kadar kalıcı. Kutusundan çift taraflı eyeliner fırçası da çıkıyor ve bu fırça çok daha kolay uygulanmasını sağlıyor. Uzun süre kurumadığı için de bu jel eyeliner çok kullanışlı.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler