loader

Damla Kalaycık ile Aydınlık ve Pratik Strobing Makyajı

Favoriye Ekle

Bana en çok sorduğunuz aydınlık ten makyajımın bütün sırlarını anlatmaya geldim! Makyaj.com ile birlikte çektiğimiz strobing videosunda sadece 5 dakikada yaptığım aydınlık ve ışıl ışıl ten makyajımı izleyebilirsin. 

Strobing makyajı denildiğinde yüzlerce ürün kullanılıyor gibi düşünebilirsin. Benim için strobing makyajı demek doğru ürünleri kullanarak kısa sürede aydınlık bir ten görünümüne ulaşmak demek. Sadece demirbaş ürünleri kullanarak bu kusursuz görünümü elde edebiliyorum. En sevdiğim makyaj ürünleriyle tanışmak ve strobing makyajını nasıl yaptığımı öğrenmek istiyorsan seni yazının devamına alalım.

Kusursuz ten makyajı nasıl elde edilir?

Lancôme Official (@lancomeofficial)`in paylaştığı bir gönderi (Oca 15, 2018 at 10:00öö PST)

Ten makyajında içten gelen bir parlamayla ışıldamak istiyorsan sana harika bir önerim var. Lancôme Energie De Vie Antioksidan Likit Nemlendirici ile öncelikle cildimi nemlendiriyorum. Uzun süredir kullandığım bu ürün sayesinde cildim sağlıkla ışıldıyor ve fondöten uyguladıktan sonra bile parlak bir görünüm vermeye devam ediyor.

Fondöten olarak da en sevdiğim fondötenlerden biri olan Lancôme Teint Idole Ultra Wear Fondöteni tercih ediyorum. Hem yoğun bir kapatıcılığı olan hem de oldukça doğal bir bitiş sağlayan bu fondöten favorilerimin arasında yer alıyor. Fondöteni Lancôme'un makyaj süngeriyle tampon hareketlerle dağıtıyorum. 

Ten makyajımın kusursuz görünmesi için son olarak kapatıcı adımına geçiyorum. Lancôme Effacernes Longue Tenue Kapatıcısı'nı göz altımın koyu bölgelerine parmaklarımla uyguluyorum. Oldukça yoğun bir yapıya sahip olan bu kapatıcıyı ilk olarak parmaklarımla uyglulayarak yumuşak ve doğal bir görünüm almasını sağlıyorum. Daha sonra süngerle tekrar üzerinden geçerek pürüzsüz bir kapatıcılık yakalıyorum.

Editörün önerisi: Eğer daha ıslak ve parlayan bir görünüm elde etmek istiyorsan makyaj süngerini ıslatarak da fondöteni uygulayabilirsin. 

Yüzümü nasıl aydınlatıyorum?

Lancôme Official (@lancomeofficial)`in paylaştığı bir gönderi (Oca 15, 2018 at 7:59öö PST)

Bana en sık sorulan soruların başında yüzümü nasıl aydınlattığım geliyor. Aydınlık ten makyajı için aslında çok fazla ürün kullanmıyorum ama işin sırrı doğru ürünleri kullanmakta. 

Yüzümü aydınlatmak istediğim bölgelere - alnımın orta kısmına, çeneme ve burun ucuma-  Lancôme Effacernes Longue Tenue Kapatıcısı'nı sürüyorum. Kapatıcıyı aydınlatıcı olarak kullanarak yüzümde hem pürüzsüz hem de aydınlık bir hava yaratıyorum. 

Yüzümüm aydınlık görünümünü biraz ısıtmak için Lancôme Custom Highlight Drop ürününü süngerime alıyorum ve elmacık kemiklerimin altından saç diplerine doğru iyice dağıtıyorum. Lancôme Custom Strobing Drop Champagne Glow Aydınlatıcısı'nı da parmaklarımla ışıldamasını istediğim bölgelere uyguluyorum. Elmacık kemiklerimin tam üzerinden kaş altıma doğru dağıtıyorum. Parmaklarımda kalan ürünü de hafifçe burun ucuma ve dudak üzerime sürerek makyajımda bütünlük yakalıyorum. 

Pratik göz makyajımın sırrı

Lancôme Official (@lancomeofficial)`in paylaştığı bir gönderi (Oca 21, 2018 at 12:16ös PST)

Pratik ve ıslak görünümlü göz makyajım için bugüne kadar hiç görmediğin bir far kullanacağım. Daha doğrusu bu bir far değil, aydınlatıcı! Lancôme Click&Glow Aydınlatıcılar'dan Rose Gold rengini göz kapağıma tampon hareketlerle uyguluyorum. Likit aydınlatıcını far olarak kullandığında farı parmaklarınla çekerek yaymak yerine tampon hareketlerle uygulamalısın. 

Kirpiklerimin daha dolgun görünmesi için kirpik dibime eyeliner sürüyorum. Lancôme Grandiose Eyeliner ile önce eyelinerımın kuyruğunu oluşturuyorum. Daha sonra kirpik diplerime doğru ilerliyorum.

Göz makyajının bana göre gizli kahramanı her zaman maskaradır. Favori maskaralarım arasında yer alan Lancôme Hypnôse Maskara'yı kirpiklerimin diplerinde uçlarına doğru uyguluyorum. Tek katta bile hacim ve uzunluk veren bu maskaraya bayılıyorum!

Nude dudaklar

Lancôme Official (@lancomeofficial)`in paylaştığı bir gönderi (Ara 1, 2017 at 9:49öö PST)

Strobing makyajımın son adımı olarak dudaklarıma nude ruj sürüyorum. Lancôme L'Absolu Rouge 06 tam da aradığım nude ruj tonu! Rujumu sürdükten sonra daha da parlak görünmesi için Lancôme Custom Highlight Drop Golden Glow aydınlatıcısını dudaklarımın tam ortasına uygulayarak dudaklarımın daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlıyorum. 

Strobing makyajımı nasıl yaptığımı artık öğrendin! Aklına takılan makyaj tüyoları, en yeni makyaj trendleri ve favori ürün incelemeri için makyaj.com Youtube sayfasına bakabilirsin.

Bir sonraki videoda görüşmek üzere!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler