0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Dayanıklı ve Bulaşmayan Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Dayanıklı makyajın sırları herkes tarafından merak ediliyor. Akmayan, bulaşmayan ve sıcaktan etkilenmeyen makyaj mümkün mü? Evet, mümkün! Doğru makyaj malzemeleri ve doğru makyaj tekniklerini uyguladığında yaz sıcaklarına dayanıklı makyaj yapabilirsin. Nemden dolayı makyajının yağlanmasından, parlamasından ve göz makyajının bulaşarak seni utandırmasından artık sıkıldıysan makyaj dersi almanın tam zamanı! Makyaj.com editörlerinin dayanıklılık testinden geçen en iyi ürünlerle tüm gün akmayan makyajın reçetesini veriyoruz. Kağıt kalemler çıksın!

Dayanıklı ten makyajı nasıl yapılır?

Dayanıklı ten makyajı nasıl yapılır?

Kalıcı ten makyajının en önemli noktası, dayanıklı ve uzun süre kalıcı fondöteni hatta fondötenleri bulmak. Bizim dayanıklılığına güvendiğimiz iki mükemmel fondöten var. Biri, L'Oréal Paris Infaillible Fresh Wear Fondöten, diğer ise Infaillible 24h Matte Fondöten.

Infaillible Fresh Wear Fondöten, gün boyu kalıcılık gösteren ve cildin nefes almasını sağlayan bir fondöten. Cildi çok taze, aydınlık ve canlı gösteriyor. Bu fondöteni kullandıktan sonra yüzün donuk görünmüyor, taze ve canlı görünüyor. Fondöteni sürdüğün andaki kusursuz etkiyi gün boyu cildinde görebiliyorsun.

Infaillible 24h Matte Fondöten ise yüksek kapatıcılığa sahip, 24 saat boyunca kalıcı ve mat bitişli fondöten. Özellikle gece ve davet makyajlarında kullandığımız bu fondöten bizi asla yarı yolda bırakmıyor. Sağlıklı mat bitişi gece boyu koruyor, T bölgesinin parlamasına izin vermiyor. Sen de cildinin ihtiyacına göre dayanıklı fondötenlerden birini seçerek kalıcı makyajına başla. Ten makyajının dayanıklılığını arttırmak ve kusurlarını gizlemek için kapatıcı kullanmayı unutma. Tüm yüze uygulanabilen L’Oréal Paris More Than Concealer'ı göz altına ve yüzündeki sivilce izi, leke gibi kusurlarının üzerine nokta şeklinde uygula. Islak makyaj süngeriyle tampon hareketlerle kapatıcını yay. Heh şimdi kusursuz ten makyajını tamamladın.

Makyajını sabitle

Makyajını sabitle

Dayanıklı makyajın püf noktalarından biri transparan pudra ile makyajı sabitlemek. Ten makyajının gün boyu kalıcı olması için bu adımı atlama. Transparan pudra kullanmak, terleyen cildindeki makyajın yerinden oynamamasını sağlar, maske taktığında makyajını bulaştırmaz.

En sevdiğimiz ve kalıcılığına güvendiğimiz pudraların başında L'Oréal Paris Infaillible Magic Loose Powder geliyor. Loreal transparan pudra, diğer pudraların aksine yüzünde beyaz ve yapay bir görünüm bırakmıyor. Makyajınla mükemmel bir şekilde bütünleşiyor ve makyajını sağlıklı bir şekilde sabitliyor. Transparan pudranın mikro parçacıkları cildine kadifemsi bir bitiş sağlıyor. Transparan pudranı yüzünün en çok yağlanan T bölgesine, yüzünün geri kalanına da hafif bir şekilde uygula.

Kalıcı göz makyajı

kalıcı göz makyajı

Yaz sıcaklarında cevabını en çok merak ettiğimiz soru: Dayanıklı göz makyajı nasıl yapılır? Akmayan göz makyajı için su geçirmez yani waterproof makyaj malzemelerine ihtiyacın var. Renkli ve dinamik makyaj stillerini seviyorsan L'Oréal Paris Le Liner Signature Göz Kalemi tam sana göre! İstersen simsiyah rengiyle çekici göz makyajı yapabilir veya su geçirmez mavi, pembe, yeşil göz kalemleri ile dinamik stiller elde edebilirsin. Renkli göz makyajı yaz aylarına çok yakışıyor!

Kalıcı eyeliner önerisi isteyenlere de L'Oréal Paris Matte Signature Eyeliner'dan bahsedelim. Tek seferde kedi gözü makyajı yapmak isteyenler Matte Signature Eyeliner ile istedikleri kusursuz görünüme en kolay şekilde ulaşabilirler. Matte Signature Eyeliner'ın farklı renkleri ile grafik eyeliner, renkli kuyruklu eyeliner yaparak eğlenceli yaz görünümleri yaratabilirsin. Waterproof eyeliner arayanlar artık istedikleri 'o' eyelinerı buldu.

Dayanıklı kaş makyajı ürünleri

Dayanıklı kaş makyajı ürünleri

Dayanıklı makyajın belki de en zor kısmı kaş kısmı. Kalıcı kaş makyajı ürünlerinin ne kadar zor bulunduğunu biliyoruz. Neyse ki L'Oréal imdadımıza yetişti ve bizleri L’Oréal Paris Skinny Definer kaş kalemi ile tanıştırdı. Loreal kaş kaleminin 5 farklı renk seçeneği sayesinde kaş rengine uygun tonu bulabilir, kaşlarında doğal ve kalıcı görünümler yaratabilirsin. Kaş kaleminin arkasındaki fırçayla önce kaşlarını yukarı doğru tara ve boşlukları belirle. Daha sonra ince uçlu kaş kalemiyle kaşlarını doldur. Skinny Definer kaş kalemi terlemeye rağmen akmaz, kaşların gün boyu ilk anki gibi kusursuz ve kalın görünür.

Kaşlarında microblading etkisi görmek istiyorsan sana L'Oreal Paris Brow Artist Micro Tattoo kaş kalemini öneririz. Bu kaş kaleminin ucundaki minik taraklı başlık sayesinde kaşlarının arasına iyice ulaşarak adeta microblading gibi kalın ve dolgun gösterebilirsin. Brow Artist Micro Tattoo 24 saat kalıcı etkisiyle seni yarı yolda bırakmaz!

Makyaj sabitleme spreyi kullan

Infaillible Magic Setting Makyaj Sabitleyici Sprey

Kalıcı makyajın en önemli adımlarından biri de makyaj sabitleme spreyi ile makyajı noktalamak. Makyaj sabitleme spreyi bu yaz sıcaklarında hem cildinin ferahlamasını sağlıyor, hem de makyajına doğal bir mat bitiş sağlıyor. Böylece cildin parlamıyor ve yağlı görünmüyor.

L’Oréal Paris Infaillible Magic makyaj sabitleme spreyi 24 saate kadar makyajın kalıcı olmasını sağlıyor ve bulaşmasını engelliyor. Bu makyaj spreyinin diğerlerinden en önemli farkı ise T bölgesindeki parlamayı önlemesi. Loreal makyaj sabitleme spreyi sayesinde sıcaklarda ve nemli havada parlayan makyaja biz elveda dedik, şimdi sıra sende!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler