loader

Deniyoruz: Kaş Farı Nedir, Nasıl Sürülür?

Favoriye Ekle

Kaş farı ile daha dolgun ve kalın kaşlara sahip olmak istemez misin? Kim kalın kaşlara hayır diyebilir ki! Kaş kalemi, kaş maskarası derken şimdi de hayatımıza kaş farları girdi. Peki, kaş farı nedir?

Kaşlarının aralarındaki boşluklardan rahatsız olanlar, daha pürüzsüz ve kusursuz kaşlara sahip olmak isteyenler en kısa zamanda kaş farı ile tanışmalılar. Kaş farını hayatımıza soktuğumuzdan beri, kaşlarımız daha düzgün görünüyor, hem de kuaföre gitmeden! Sen de kaş şekillendirme tüyolarını öğrenerek kaş makyajını en üst seviyelere taşıyabilirsin. 

Kaş farı nedir?

Deniyoruz: Kaş Farı Nedir, Nasıl Sürülür?_1


Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Kaş farı, kaşların arasında boşlukları kapatan, kaşların bütün olarak görünmesine yardımcı olan makyaj malzemesidir. Kaş farı sayesinde kaş makyajının daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin. 

Kaş farları genellikle kaş renklerinde küllü tonlara sahiptir. Kaş rengiyle birebir örtüşen kaş farları sayesinde kaşlarında yapay bir görünüm ortaya çıkmaz. Kaş farı yerine göz farı kullanmak, kaşlarında daha sahte bir sonuç çıkarır. Bu nedenle kaşlarını doldururken mutlaka kaş yapısına uygun yumuşak sürümlü ve uzun süre kalıcılığı olan kaş farlarını kullanmalısın. 

Kaş farı nasıl sürülür?

Deniyoruz: Kaş Farı Nedir, Nasıl Sürülür?_2


Kaş farı fırçası ile kaş farını sürebilirsin. Kaş farı fırçası genellikle kesik uçludur. Bunun sebebi kaşlarının çerçevesini daha pürüzsüz bir şekilde belirlemektir. 

Kaşlarının aralarında boşluklar varsa, önce yumuşak uçlu kaş fırçasıyla kaşlarının aralarındaki boşlukları kaş farı ile doldur. Kaşlarını doldururken, kıl köklerinin çıkış yönüne doğru kaş farını sürmelisin. Kaşlarının arasındaki boşlukları doldurduktan sonra, kaş renginde bütünlük sağlamak için kaş farıyla kaşlarının ucundan sonuna doğru ince bir kat ile tekrar geç

Son olarak, kaş çevrenin pürüzsüz görünmesi için kesik uçlu kaş fırçası ile kaşlarının çerçevisini çiz ve bu çizginin daha belirgin görünmesi için kaş farının içinden çıkan aydınlatıcı ile kaş çevreni aydınlat. 

Kaş farı önerisi

Deniyoruz: Kaş Farı Nedir, Nasıl Sürülür?_3


Kaş farı alırken bizim en çok önem verdiğimiz noktalar farın yapısı ve renk skalası oluyor. Kaş farı renginin, kendi kaşlarımıza yakın olması ve farın yumuşak, kalıcı ve pigmentli olması kaş makyajı için önemlidir. 

Son zamanlarda elimizden düşürmediğimiz kaş farı NYX Professional Makeup Eyebrow Cake Powder kaş farı ile senin de tanışmanı istiyoruz. Her kaş rengine yakın tonlarının bulunması ve yumuşacık sürümüyle bu kaş farı bizi kendine aşık etti. Uzun süre kalıcılığı sayesinde kaşlarımızda gün boyu kalın ve doğal etkiyi yakalayabiliyoruz. Kaş farı sayesinde biz kaşlarımız için hayal ettiğimiz o kalın ve kusursuz etkiyi yakaladık. Senin kaş yapının kaş farına mı yoksa kaş maskarasına mı ihtiyacı olduğunu bu yazımızdan öğrenebilirsin.

Kaş makyajı tüyoları

Deniyoruz: Kaş Farı Nedir, Nasıl Sürülür?_4

Photo Credit: marikapurena

Kaş makyajı yaparken doğallık ve kusursuz görünüm arasındaki dengeyi doğru ayarlaman gerekiyor. Makyaj trendlerinde doğal görümümler ön plana çıkarken kaş makyajında da kendi kaş stilini koruyarak sadece ufak dokunuşlarla kusursuz görünmesini sağlamalısın. 

  • Kaşlarını olduğundan daha kalın göstermeye çalışma, sadece boşlukları doldur.
  • Kaş çerçevesini kaşlarının bir tık üzerinden çizebilirsin ama asla abartma!
  • Kaş farı seçerken mutlaka deneyerek al, kaş rengine en yakın tonu bul. Unutma kaş ve saç rengin aynı değildir, saçlarında kaş farını deneme. 
  • Kaş makyajında kaş renginin bir açık ve bir koyu tonlarını kullanarak gölge yapabilirsin. 
  • Kaş farının içinden çıkan aydınlatıcı far ile kaş altını ön plana çıkarmalısın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/