loader

Deniyoruz: Kiehl's Calendula Serum-Infused Water Cream

Favoriye Ekle

Cildimizdeki kızarıklıkları ve rahatsızlık hissini azaltan, yepyeni bir cilt bakım kremi denedik ve her zamanki gibi soluğu Makyajcom’da aldık: Kiehl’s’ın Calendula Serum-Infused Water Cream’ini şimdi birlikte inceliyoruz!

Ciltteki rahatsızlık hissi ve meydana gelen kızarıklıklar bazen epey can sıkabiliyor. Özellikle makyaj öncesi ve sonrasında bu his tavan yaptığında, fondötenin varlığı bile kilolarca ağırmış hissi yaratıyor, bir türlü kusursuz görünüme kavuşamıyoruz. İşte çok yeni tanıştığımız ve hassas ciltlerden en kuru ciltlere kadar, ciltteki bu rahatsızlık hissini en aza indiren, cildin günden güne daha iyi görünmesini sağlayan Kiehl’s’ın Calendula ailesinin yeni üyesi Calendula Serum-Infused Water Cream’i bu dertlerimize deva olmaya geldi!

Calendula – Kadife Çiçeği Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?

Calendula – Kadife Çiçeği Cilt Bakımında Ne İşe Yarar?

Genellikle bahçelerde güzelliği ile sık sık tercih edilen Calendula'nın, yani kadife çiçeğinin, cilt bakımındaki faydaları da çok değerli. Yüzyıllardır, cilde olan yatıştırıcı özelliğiyle sık kullanılan kadife çiçeği, eski zamanlarda ezilip yağla karıştırılarak, yanıkların tedavisinde kullanılmış.

İçerisindeki etken maddelerle ciltteki rahatsızlık hissine, tahrişe ve yaralara iyi geldiği bilinen kadife çiçeği, güzel kokmanın yanında, cildi dinlendiriyor ve rahatlatıyor. Kiehl’s’ın da Calendula toniğinin dünya çapında en çok satan tonik olmasına şaşmamak gerek! İşte bu şifalı çiçek, yepyeni bir kremle tekrar hayatımıza girdi.

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream’in Etkisi

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream’in Etkisi

Cildinde sık sık rahatsızlık hissi yaşayanlar, kızarıklıklarla baş etmek için yapmadığı kalmayanların çok sevineceği bir haberimiz var. Kiehl’sın Calendula ailesine şimdi çok hafif, su gibi bir krem eklendi. Calendula çiçeği özlerinden elde edilen serumu içeren bu kremi bir kere denedik ve etkisini anında gördük. Peki nasıl mı? Hemen anlatıyoruz!

Bu kremin içerisindeki serum son derece zahmetli yollarla elde edilmiş: Tek tek elle toplanan kadife çiçeklerinin yaprakları, en yüksek oranda etken madde elde etmek için 10 dakika boyunca yüksek sıcaklıkta demlenmiş ve yatıştırıcı etkiyi maksimuma çıkarmak için seruma dönüştürülmüş. Sonuç: Bir kavanoz dolusu rahatlık hissi, hem de mis gibi çiçek kokuyor!

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream, daha ilk kullanımda cildi yumuşatıyor ve rahatlatıyor. İlk haftanın sonunda da ışıltılı, nemlenmiş, renk olarak eşitlenmiş, dokusu düzelmiş, kızarıklıklardan ve rahatsızlık hissinden kurtulmuş bir cilde sahip olacaksın. Düzenli kullandığında da, ince çizgilerin azaldığını, cildinin çok daha pürüzsüz ve ışıltılı göründüğünü fark edeceksin.

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream’in Yapısı

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream’in Yapısı

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream’in kapağını açtığında, jel dokulu bir kremle karşılaşıyorsun ama yüzüne uyguladığın anda, parmaklarının arasında suya dönüşüyor ve ciltte emilip gidiyor. Su bazlı yapısı o kadar hafif ki, cilt tarafından anında emilip gittiği için asla ağırlık yaratmıyor. Sabah ve akşam kullanmanın yanında, makyaj öncesi cildi nemlendirmek için makyaj bazı olarak da kullanmak son derece mümkün. Özellikle kızarıklıkları ve rahatsızlık hissini gidermesi, pürüzsüz bir ten makyajı için çok etkili.

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream Nasıl Uygulanır?

Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream Nasıl Uygulanır?

Cildinin yatışması, rahatsızlık hissinden kurtulması ve kızarıklıkların azalması için Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream’i sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanabilirsin. Parmak uçlarında masaj yaparak cildine uygularken, kremin suya dönüştüğünü fark edeceksin, bu gerçekten de harika bir his!

Bu kremi uygulamadan önce cildinin temiz ve kirlerden, makyajdan arınmış olması gerekli. Bunun için, Kiehl’s’ın Calendula ailesindeki Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash ile yüzünü yıkayabilir, Calendula Herbal-Extract Alcohol Free Toner’ı uygulayabilirsin. Sonrasında Kiehl’s Calendula Serum-Infused Water Cream’in cildine vereceği nem ve rahatlık hissi harika olacak. Daha yoğun bir bakım istediğinde ise Calendula & Aloe Soothing Hydration Masque’ı da haftada 3 defaya kadar uygulayabilirsin.

Editörün Önerisi: Cilt bakımında hangi ürünün hangi sırayla kullanacağını merak ediyorsan, bu makalemize göz atabilirsin.

Kuru, karma, normal, hassas ve yağlı olmak üzere tüm cilt tiplerinin çok severek kullanacağı bu yatıştırıcı yüz kremi, bugüne kadar çektiğin rahatsızlık hissini ve kızarıklıkları geride bırakıp, ışıl ışıl, nemli ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanı sağlayacak. Bize sorarsan bu rahatlık hissini bir an önce denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler