loader

Deniyoruz: Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Parfüm

Favoriye Ekle

Hazırsan, bu yaza damgasını vurmaya aday olan Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Parfüm yorumlarımızı seninle paylaşmaya başlıyoruz!

Parfüm incelemelerini ne kadar sevdiğimizi fark etmiş olmalısın! Lancôme’un klasikleşen La Vie Est Belle parfümünü görmeyen, duymayan kalmadı diye düşünüyoruz. Peki, bu ikonik parfümün yeni versiyonunu denedin mi? Biz elbette hemen denedik. Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Parfüm'ün nasıl koktuğunu ve kalıcılık düzeyini seninle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Nasıl Bir Parfüm?

La Vie Est Belle'in yeni bir yorumu olarak 2023 yılında çıkan Lancôme Iris Absolu’nun, Anne Flipo ve Dominique Ropion tarafından yaratıldığı paylaşılıyor. Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu parfümde meyve ve çiçek notaları ağır basıyor. Bu Lancôme parfüm, şişe tasarımında ise 2012 yılında piyasaya sürülen ve en çok satan kadın parfümleri arasına adını yazdıran La Vie Est Belle’in daha modern bir versiyonunu kullanıyor. 


Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Parfüm Notaları Neler?

  • Üst Nota: Siyah Frenk üzümü, portakal çiçeği ve incir.
  • Orta Nota: Portakal çiçeği ve yasemin.
  • Alt Nota: İris ve paçuli.

Lancôme'un hipnoz etkisi yaratan La Vie Est Belle Iris Absolu parfümünün üst notalarında siyah Frenk üzümü, portakal çiçeği ve incir bulunuyor. Dolayısıyla parfümü ilk sıktığında tatlı ve meyvemsi bir koku alacaksın. La Vie Est Belle Iris Absolu notalarının ikinci basamağında portakal çiçeği yine kendisini gösteriyor. Ancak orta notasında bu sefer yaseminin büyüleyici kokusu da hissediliyor. 

Bu meyveli çiçeksi parfümün alt notalarında ise her mevsime uyumuyla öne çıkan iris ve paçuli bulunuyor. Özellikle paçulinin duyularda iz bırakan o çekici kokusuna eminiz sen de bayılacaksın!

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Parfüm Nasıl Kokuyor?

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Parfüm Nasıl Kokuyor?

Lancôme La Vie Est Belle'in yeni, yoğun ve bağımlılık yapan bir yorumu olarak addedilen Lancôme Iris Absolu parfümde ilk olarak incirin tatlı vurgusu hissediliyor. Birkaç saat sonra bu tatlılık yerini yaseminin rahatlatıcı etkisine bırakıyor. Bu kokuların ardından da yüksek dozda iris ve derinden gelen ferahlatıcı paçuli notaları tendeki izini sürdürüyor. Iris Absolu’nun paçuli ve yasemin notalarıyla burunda ferah ve dengeli bir koku bıraktığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Parfüm Kimler için Uygun?

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Parfüm Kimler için Uygun?

Yıllardır en iyi kadın parfümleri arasındaki tahtını kimselere bırakmayan Lancôme La Vie Est Belle’in yeni versiyonu Iris Absolu parfüm, çiçek ve meyve ağırlıklı kokusuyla feminen, güçlü ve çarpıcı bir etki elde etmek isteyenler için uygun bir alternatif. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki bu parfümü kullandığımız her gün, istisnasız "Bu hangi parfüm?" sorusunu aldık. O derece!

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Parfüm Ne Zaman Kullanılır?

Hem gündüz hem de gece kullanabileceğin Lancôme Iris Absolu parfümü içimizi ısıttığı ve meyvemsi notalarıyla ferah bir his yarattığı için bahar ve yaz aylarına çok yakıştırıyoruz. Sen de halihazırda yaz için kadın parfümü arıyorsan bu Lancôme parfümü mutlaka denemelisin! Meyve, çiçek ve odunsu-topraksı notaları ideal bir harmanla buluşturan bu koku bizce soğuk kış aylarına da enerji katmak için birebir. 

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Parfüm Kalıcı mı?

Bilirsin, parfümü kullanan insanın burnu bir noktadan sonra kokuya alışabiliyor. Dolayısıyla La Vie Est Belle Iris Absolu parfüm kullananlar olarak, bu başlığa konu olan soruyu direkt kendimiz yanıtlamak yerine ekip arkadaşlarımıza sorduk. Hepsinin ortak görüşü, parfümün gün boyunca kokusunu koruduğu yönünde. 

La Vie Est Belle Iris Absolu parfüm incelemesi yaparken paçulinin rahatlatıcı etkisinden ve irisin çiçeksi notalarından zaten bahsetmiştik. Bu iki nota sayesinde Lancôme Iris Absolu, tende bir imza etkisi yaratarak ikinci günün sonunda kalıcı kadın parfüm önerileri listemize de girmeyi başardı!

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Yorumlarımız

Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu Yorumlar

İrisin tatlı, yaseminin tazeleyici, paçulinin ise ağırbaşlı ve naif kokusuyla Lancôme Iris Absolu bizim favori kadın parfümlerimiz arasında üst sıralara yerleşti bile. Farklı tenlerin her birinde benzersiz bir koku bırakan bu Lancôme EDP parfüm, uzun süre kalıcı etkisiyle de bizden tam puan aldı. Eğer Lancôme La Vie Est Belle’in daha meyvemsi ve enerjik bir versiyonunu denemek istersen Iris Absolu’nun senin için yaratıldığını söylesek abartmış olmayız. Lancôme’un mutluluk kaynağı olarak nitelediği bu parfümün, seni de “hayatın güzelliğine” ikna edeceğini düşünüyoruz. :)


Parfüm markaları arasında sarsılmaz bir yere sahip olan Lancôme’un yeni efsanesini sen de mutlaka denemelisin. Lancôme La Vie Est Belle Iris Absolu parfüm fiyatını inceleyerek kendin için en uygun boyutu seçebilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler