loader

Deniyoruz: Lancome Mert and Marcus Makyaj Koleksiyonu

Favoriye Ekle

Lancome’un Mert & Marcus ile birlikte çıkardığı makyaj koleksiyonu merceğimiz altında!

En sevdiğimiz makyaj markalarından biri olan Lancome, ünlü moda evleri ile yaptığı işbirlikleriyle içimizdeki makyaj aşkını her zaman en üst seviyede tutmayı başarıyor. Lancome’un yeni makyaj koleksiyonu, ünlü moda fotoğrafçıları Mert & Marcus ile birlikte çıktı ve dumanı üstünde tüten bu koleksiyonu denedik. En ünlü moda evleri ve ünlülerle yaptıkları çekimlerle kendilerini bize hayran bırakan Mert & Marcus ikilisi, moda gözlerini ve zevklerini bu makyaj koleksiyonuna yansıtmışlar. Modern güzellik algısı taşıyan, dramatik renklere sahip bu mükemmel makyaj koleksiyonunu şimdi birlikte daha yakından inceleyelim.

Lancome x Mert and Marcus Makyaj Koleksiyonu

Lancome x Mert and Marcus Makyaj Koleksiyonu

Mert and Marcus, yani Mert Alaş ve Marcus Piggot, en ünlü moda fotoğrafçılarından ve bugüne kadar çalışmadıkları bir moda evi ve ünlü neredeyse yok denecek kadar az. Büyük isimlerin tasarımlarını ve hayranı olduğumuz ünlüleri fotoğraflayan bu ikili, güçlü kadın portreleriyle biliniyorlar. Cesur, güçlü, sofistike ve aynı zamanda da dramatik kadın perspektifleriyle yaptıkları harika çekimler, gerçekten de insanı büyülüyor.

Peki Lancome ve Mert and Marcus’un yolu nerede kesişiyor? Mert ve Marcus, moda fotoğrafçılığında, setteki zamanlarının en uzun kısmını her zaman modellerin makyaj ve saç odalarında geçirmişler. Kusursuz, özgün ve sıra dışı fotoğrafa giden yolda, çarpıcı ve etkili bir görünüm için epey zaman harcamışlar. Böyle kreatif ve özgün bakış açısına sahip iki fotoğraf sanatçısının, bir makyaj koleksiyonuna katacağı etki ancak bu kadar güçlü olabilirdi. Lancome x Mert and Marcus makyaj koleksiyonunu incelediğinizde, öyle her yerde denk gelemeyeceğiz tonları ve dokuları bir arada bulabilirsiniz. Parlak ve yoğun farlar, glitterlar, ombre dudaklar, kusursuz bir ten ve ışığı yansıtan bir cilt görünümü için, bu makyaj koleksiyonunda ihtiyaç duyulabilecek her şey tek tek bulunuyor.

Zengin pigmentli bir far paleti, parlak ombre dudaklar, yansımalı likit farlar ve çift taraflı aydınlatıcılar ile Lancome x Mert and Marcus koleksiyonunu biraz daha yakından inceleyelim…

Lancome x Mert and Marcus After Dark Far Paleti

Koleksiyonun en büyük ve dikkat çekici parçası, Lancome x Mert and Marcus After Dark far paleti. Paletteki 10 rengin tamamı çok yoğun pigmentli ve öyle her yerde bulunamayacak özel tonlarda. 4 glitter, 3 ışıltılı, 2 ultra mat ve bir tane de inci yansımalı bitişe sahip bu farlar, dramatik tonlara sahipler. Mor, yeşil ve mavi renkleri gerçekten de seçim yapmayı zorlaştırıyor. Farların en sevdiğimiz kısmı, renklerini tek seferde yoğun bir şekilde veriyor olmaları. O kadar pigmentliler ki, glitter farlar bile parmakla uygulamaya gerek kalmadan, sadece fırça ile yoğun bir parlaklık veriyorlar. Ayrıca kadife bitişli bu farlar çok yumuşak oldukları için çok kolay dağılıyor ve birbirleriyle karışıyorlar.

Lancome x Mert and Marcus After Dark Far Paleti 2

Hem günlük hem de çekici ve iddialı gece makyajları için Mert & Marcus far paleti çok kullanışlı. Eğer kalabalıktan sıyrılmak ve gerçekten özgün olmak istiyorsan, far palettindeki bu renkler işini gerçekten kolaylaştıracak. İster lacivert glitterlı bir göz makyajı yap, ister toprak tonlarında ışıltılı bir göz makyajı, bu paletle ne yaparsan yap sıra dışı görünecek.

Lancome x Mert and Marcus Glitter Likit Farlar

Lancome x Mert and Marcus Glitter Likit Farlar

Koleksiyonda en çok dikkatimizi çeken ürünlerden biri de glitterlı likit farlar oldu. Bu farların yapısını anlatmak gerçekten çok zor, daha önce hiç böyle bir formülle karşılaşmamıştık. 4 farklı renkte glitterlar içeren bu likit farlar, sürdükten sonra sabitlenip mat bir bitişe sahip oluyorlar.

Lancome x Mert and Marcus Glitter Likit Farlar 2

Yeşil, mor, mavi ve gümüş renkli bu likit farlar, son derece yoğun pigmentliler. Kendi aplikatörü ile göz kapaklarına uygulandığında simsiyah ve yoğun bir etki veriyorlar. Sabitlendikten sonra da asla dağılmıyor ve bulaşmıyorlar. Bu likit farları ister tek başına kullanabilir, istersen de smokey göz makyajı için baz olarak da kullanabilirsin. 

Lancome x Mert and Marcus Teint Idole Ultra Duo Stick


Bir tarafı krem aydınlatıcı, diğer tarafı da makyaj bazı olan bu çift taraflı stick, Lancome x Mert and Marcus koleksiyonunun sihirli ürünlerinden. Makyaj bazı tarafı, gözenek gizleme ve matlaştırma özelliğine sahip. Üstelik cilt üstünde kayıp giden bir yapıya sahip olduğu için direkt cilte uygulanabiliyor ve dağıtmaya gerek kalmıyor. Makyaj öncesi gözenekleri gizlemek ve matlaştırmak için kullanıldığı gibi, gün içinde makyaj tazeleme ve parlamayı kontrol altına almak için de kullanılabiliyor.

Aydınlatıcı tarafı ise pembe ve altın olmak üzere iki farklı renge sahip. Cilde doğal ve ışığı yakalayan bir yansıma veren bu stick aydınlatıcılar, iddialı “Mert & Marcus makyajını” bir üst seviyeye taşımak için birebir.

Lancome x Mert and Marcus Ruj Kiti

Lancome x Mert and Marcus koleksiyonunda bir de ruj kiti bulunuyor. Her kitte bir tane iki renkli ombre ruj ve yoğun parlak bitişli bir lip gloss bulunuyor. Kırmızı ve mor olmak üzere iki farklı rengi olan bu ruj kitleri, dikkat çekici, “high fashion” makyaj stillerini sevenler için kaçırılmayacak cinsten.

Bordo ve kırmızı tonlarında, çift tonlu ombre rujlar, dudaklara uygulandığında doğal geçişli bir etki veriyor. Renk uyumları ve ruj yapıları o kadar iyi ki, tek bir sürüşte, dağıtmaya gerek kalmadan ombre görünümünü veriyorlar. Son adımda da bu görünümü iyice parlaklaştırmak için lip gloss uygulanıyor. Sonuç: Göz alıcı, parlak ombre dudaklar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler