loader

Deniyoruz: Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo Farlar

Favoriye Ekle

Kremsi yapıdaki kalem farlar ortaya çıktığından beri elimiz toz klasik farlara gitmemeye başladı. Bunun tek sebebi kalem farların ultra pratik olması değil (evet, önemli sebeplerinden biri bu aslında!) aynı zamanda kalem farların yapısının toz farlara göre daha kalıcı olması. Özellikle bahar ve yaz aylarında sıcağın etkisiyle bozulan akan far görünümlerinden oldukça uzağa kaçmak istiyoruz. Bunun için çareyi kalem farlarda bulduk!

Bugün inceleyeceğimiz ürün ise son zamanlarda herkesin bahsettiği, arkadaşlarımızın bize uzun uzun övdüğü yeni Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo kalem farlar. Lancôme'un farlarının ne kadar meşhur olduğunu bütün güzellik tutkunları bilir. Bakalım Lancôme'un Ombre Hypnôse Metallic Stylo farlarının renkleri, dokuları ve en önemlisi performansı nasılmış? Bizimle birlikte kalem farları deneyimlemek için yazının devamına bekleniyorsun. 

Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo Kalem Farlar

Lancôme Official (@lancomeofficial)`in paylaştığı bir gönderi (Kas 5, 2017 at 9:17öö PST)

Öncelikle bizim kalem farlardan ne beklediğimizi anlatalım. Kalem farları tercih etmemizin başında kolay uygulanmaları ve uzun saatler gözlerimizde bozulmadan kalmaları geliyor. Tabii ki renk çeşitliği ve farın yapısı da bonus! 

Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo farı göz kapağımıza sürdüğümüz an ilk dikkatimizi çeken detay yumuşacık bir şekilde uygulanması oldu. Sadece tek katta farın rengini yoğun olarak göz kapağına bırakabiliyor. Yani ilk kriterin yanına bir tık attık. 

Ombre Hypnôse Metallic Stylo farıın yumuşacık uygulanmasının yanı sıra diğer renklerle de kolayca karıştırabiliyoruz. Kalem far uyguladığımızda biz genellikle tek renk göz makyajı yapmayı tercih ediyorduk fakat bu farlarla iki hatta üç farklı rengi bile karıştırarak iddialı göz makyajları yapabilirsin. Biz göz makyajımızı yaptık ve kendimizi dışarı attık. Eve döndüğümüzde ise göz makyajı adeta ilk anki gibi canlı ve kusursuz görünüyordu. 24 saate kadar bozulmadan kalabilen etkisi ve su geçirmez özelliği bizim tarafımızdan test edildi ve onaylandı. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo Kalem Farların Renk Çeşitliliği

Deniyoruz: Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo Farlar_1

İşte geldik Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo farların bizi kalbimizden vuran özelliğine. Her ne kadar bu kalem farlar yapıları ve kalıcılığıyla bizim testimizden geçse de bizi en çok heyecanlandıran kısmı renk çeşitliliği oldu. 

Tam da 2018 makyaj trendlerinden ilham alan renkleriyle bu serinin her rengine birden saldırdığımız doğru! Elektrik mavisinden 2018'in rengi olan violet rengine kadar uzanan renk skalası en çok bizim gibi renkli göz makyajı sevenleri mutlu etti. 

24 Or Cuivré

Metalik bir rose gold. Sezonun trendlerinden çok sevdiğimiz

Rose Gold makyaj

için birebir!

26 Or Rose 

Pembenin en açık tonu. Romantik göz makyajlarını seviyorsan bu renkten vazgeçemeyeceksin.

28 Rubis

Metalik bir yakut rengi. Metalik göz makyajları için bu renk tam da aradığımız farlardan biriydi. Özellikle gece makyajları için çok şık bir etki vereceği kesin!

30 Améthyste

Metalik canlı bir mor. Bu sezonun en moda rengi olan ultra violet makyajlar için ideal.

25 Platine 

Gümüş rengi. Bu rengi dilersen tüm göz kapağına far olarak veya sadece kirpik dibine eyeliner olarak sürebilirsin. 

27 Bronze

Her makyaj çantasına lazım olan bir bronz. İçindeki metalik etki sayesinde bu bahar ayının en dikkat çekici kızı sen olabilirsin. 

29 Quartz Rose

Tam bir şeker pembesi. Göz makyajında renkli ve elegan bir görünüm arıyorsan bu renk sana göre. 

31 Bleu Chromé

Tam bir elektrik mavisi. Özellikle alt kirpik diplerine uygulandığında göz alıcı görünen bu rengi, tüm toprak tonlarıyla kombinleyebilirsin!

Kalem farlarla nasıl makyaj yapmalı?

Deniyoruz: Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo Farlar_2

Kalem farlarla göz makyajı yapmak tamamen senin yaratıcılığına ve zevkine kalıyor. Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo farların yumuşacık sürülen uygulaması sayesinde birden fazla kalem farı karıştırarak dumanlı göz makyajı yapabilirsin. Bahar makyajı için bizim tercihimiz violet tonlarından yana oluyor. Ultra violet tondaki Améthyste rengini tüm göz kapağına sür ve dış köşelere doğru dağıt. Kirpik diplerinin daha yoğun görünmesi için Bronze rengini de ince eyeliner olarak uygulayabilirsin. 

Editörün önerisi: Kalem farı göz kapağına sürdükten sonra parmağınla kolayca dağıtabilirsin. Eğer buğulu veya dumanlı bir görünüm yaratmak istersen far fırçalarını kullan. Bu göz alıcı makyajı tamamlamak için de, takma kirpik etkisi yaratan Lancôme Monsieur Big maskarayı şiddetle öneriyoruz!

Lancôme Official (@lancomeofficial)`in paylaştığı bir gönderi (Kas 3, 2017 at 8:35öö PDT)

Kalem farların bir başka özelliği ise eyeliner olarak da kullanılabilmeleridir. Metalik tonları gözlerinde eyeliner olarak kullanmak istersen Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo farlarından favori rengini kirpik dibine dikkatlice uygula. Daha doğal bir görünüm istersen farını kirpik dibine uyguladıktan sonra parmaklarınla hafifçe dağıtarak buğulu bir hava katabilirsin. 

Editörün Önerisi: Gözlerde böyle ışıltılı bir sonuç elde etmişten, bu canlı ve aydınlık görünümü ten makyajına da taşımak istersen sana muhteşem bir önerimiz var: Lancôme Custom Strobing Drop Champagne Glow likit aydınlatıcıyı fondöteninle birlikte karşıtırabilirsin. Böylece hem ten hem de göz makyajında ışıl ışıl bir görünüm elde edebilirsin!

Kısaca biz Lancôme Ombre Hypnôse Metallic Stylo farlara kelimenin tam anlamıyla aşık olduk. Bu bahar mevsiminde bizi bol bol kalem farlarla görebilirsin

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler