loader

Deniyoruz: Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile Doğal Makyaj

Favoriye Ekle

Lancôme’un yeni Teint Idole Ultra Wear ailesi ile yaptığımız doğal makyajla karşındayız!

Günlük makyajımızda her zaman kalıcılık, konfor ve doğal bir görünüm tercih ediyoruz. Öyle yoğun renkler ve yoğun ürünler kullanmadan doğal bir görünüm elde etmek çok da zor değil. Tüm gün boyu yüzümüzde bozulmadan kalacak, hafif ve rahat, yumuşak renkler kullandığımız doğal makyajı nasıl yaptığımızı öğrenmek için okumaya devam et!

Doğal ten makyajı

Deniyoruz: Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile Doğal Makyaj_1

Ten makyajında kapatıcılık ve gün boyu kalıcılık en önem verdiğimiz şeylerden. Hem çok kalıcı hem de kapatıcı fondötenler bazen yoğun formüllü oldukları için uygulaması ve gün boyu taşıması zor olabiliyor. Lancôme’un yenilenen formülü ile Teint Idole Ultra Wear fondöteni ise hem çok kolay uygulanabiliyor hem de gün boyu o kadar rahat hissettiriyor ki ciltteki varlığını unutturuyor. O yüzden, doğal makyajımızda tercihimiz Teint Idole Ultra Wear fondöten. Bugünkü makyajımızda, bu kadife bitişli fondöten ile birlikte, içten gelen doğal bir ışıltı istediğimiz için bir iki damla da Lancôme Custom Strobing Drop - Champagne Glow likit aydınlatıcıyı karıştırarak uyguluyoruz.

Fondöteni uyguladıktan sonra, göz altlarımızda muhteşem bir kapatıcı kullanıyoruz: Lancôme’un yeni Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcısı. Daha sürerken ne kadar kapatıcı olduğunu fark ediyorsunuz. Uygular uygulamaz şaşkınlığımızı görmeliydin! Çok minik bir miktar, tüm göz altı morluklarını kapatmaya yetiyor, ne çizgilere doluyor, ne ağırlık yapıyor ne de yoğun hissettiriyor! Herkese lazım bir kapatıcı, mutlaka denemelisin.

Işıltılı yüz boyutlandırma

Deniyoruz: Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile Doğal Makyaj_2

Yaz-kış bronzer, ten makyajında en sevdiğimiz şeylerden. Ten makyajımızı biraz daha ısıtmak için etkisini çok sevdiğimiz bir ürün kullanacağız: yine Lancôme’un en yeni ürünlerinden Custom Sculpting Drop likit bronzerı. Bronze Glow isimli bu ışıltılı likit kontür-bronzer gerçekten bir harika! Elmacık kemiklerimizin altına, alnımıza ve çenemize uygulayıp kolayca dağıttıktan sonra yüzümüzü ışıltıyla boyutlandırmış oluyoruz. Yazın vazgeçilmezi strobing makyajı için bu likit aydınlatıcı serisi birebir!

Aydınlık göz makyajı

Deniyoruz: Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile Doğal Makyaj_3

Doğal makyaj deyince, gözlerde de doğal ve aydınlık bir göz makyajı tercihimiz. Bunun için, son zamanlarda deneyip çok sevdiğimiz Lancôme Glow For It aydınlatıcı paletindeki rose gold rengi far olarak uygulayacağız. Yumuşak uçlu fırça ile bu pembe alt tonlu aydınlatıcıyı tüm göz kapağımıza ve göz pınarlarımıza uygulayıp, iyice dağıtıyoruz. Bu aydınlatıcı sayesinde bakışlarımıza çok doğal bir aydınlık ve ışıltı gelmiş oldu, etkisine bayıldık!

Ekstra hacimli kirpikler

Deniyoruz: Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile Doğal Makyaj_4

Ten makyajı da göz makyajı da hafif ve doğal olunca, çarpıcı bir görünüm elde etmek için kirpiklere ekstra hacim vereceğiz. Bunun için tercihimiz, kirpiklere takma kirpik etkisi veren Lancôme Monsieur Big maskaradan başkası olamaz! En kısa ve seyrek kirpiklere bile inanılmaz bir hacim veren bu maskarayı çıktığı ilk günden beri çok severek kullanıyoruz.

Doğal strobing makyajı

Deniyoruz: Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile Doğal Makyaj_5

Her ne kadar fondötenimiz içine likit aydınlatıcı karıştırmış olsak da, biraz daha ışıldamazsak olmaz! Bunun için de tabii ki Glow For It aydınlatıcı paletinden daha iyisi düşünülemez. Paletteki ortada bulunan şampanya renkli aydınlatıcıyı elmacık kemiklerimize, burnumuza ve dudaklarımızın üzerine uyguluyoruz.

Yanaklarda ise, kendinden kızarmış gibi doğal bir görüntü istediğimiz için pembe tonlarda doğal bir allık uygulayacağız. Lancôme’un Blush Subtil 021 numaralı allığı bu etki için biçilmiş kaftan! Gülümseyince çıkan elmacık kemiklerimizin üzerine hafifçe uygulayarak doğal bir etki elde ediyoruz.

Nude ve mat dudaklar

Deniyoruz: Lancôme Teint Idole Ultra Wear Ailesi ile Doğal Makyaj_6

Doğal makyaj dendiğinde dudaklarda da nude tonlar olmadan olmaz. İlk olarak mat bir bitiş denemek istediğimiz için, soğuk alt tonlu pembe rengine hayran olduğumuz bir dudak kalemi kullanacağız. Lancôme Le Lip Liner dudak kalemlerinden 326 Natural Mauve’u tüm dudağımıza uyguluyoruz ve mat bir etki elde ediyoruz.

Doğal makyajınla beraber eğer biraz daha pembe ve satin bitişli bir ruj kullanmak istersen, sana önerimiz Lancôme L’Absolu Rouge 354 Rose Rhapsodie rengi.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler