loader

Deniyoruz: L'Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover Fondöten

Favoriye Ekle

24 saat kalıcı, sağlıklı mat bitişli, yüksek kapatıcılığa sahip bir fondöten denemesiyle karşındayız! Cildi pürüzsüz ve kusursuz gösteren L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover fondöten, bu yazımızın başrolünde!

Ten makyajında mat bir bitiş sevenlerden misin? O zaman kulübe hoş geldin! Cilde hem sağlıklı ve mat bir görünüm veren, aynı zamanda da yüksek kapatıcılığa sahip olan, doğal bitişli ve gün boyu da bozulmadan kalan bir fondöten arıyorsan, doğru yerdesin. Doğal, sağlıklı ve mat bitişli, gün boyu ciltte yağ kontrolü yapan ve oksitlenmeden ciltte rengini koruyan L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover fondöteni bir tam gün boyunca denedik ve tüm yorumlarımızı seninle paylaşıyoruz!

L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover Fondöten

L'Oréal Paris Infaillible 24H Matte Cover Fondöten

Bir fondötenden ne beklersin? Uzun süre kalıcılık, tüm kusurları mükemmel bir şekilde kapaması, doğal ve sağlıklı görünmesi, mat bitişi ve hafif formülü ile L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover fondöten, son zamanlarda ten makyajımızdaki tüm beklentimizi karşılayarak en sevdiğimiz fondötenler arasına yerleşti.

Günlük makyajımızda mat fondötenleri daha sık tercih ettiğimiz ve uzun süre bozulmadan kalmasını beklediğimiz için, Infallible Matte fondötenin verdiği rahat his bir harika. Şimdi gel, bu mat bitişli fondötene daha da yakından bakalım.

Editörün Önerisi: Cilt tipine uygun fondöteni nasıl seçebileceğini öğrenmek istersen, bu makalemize göz atabilirsin.

L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover Fondötenin Yapısı

Deniyoruz: L'Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover Fondöten_1

Mat bitişli bir fondöten dendiğinde genellikle akla pudralı bir yapı gelir. Bu durum da ister istemez, uygulandıktan sonra ciltte “cakey” ve ağır bir görünüme yol açabilir. L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover Fondöten ise tam tersi, mat bitişe rağmen son derece doğal bir görünüm veriyor. Yapısı o kadar hafif ve akışkan ki, uygularken hemen dağılıyor ve cilde yerleştikten sonra da varlığı hissedilmiyor. Gün boyu kalıcı olan bir fondötenin bu kadar hafif yapılı olması gerçekten de çok iyi bir sonuç veriyor.

L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover fondötenin içerisinde bulunan mikro süngerler, ten makyajının suya, tere ve bulaşmaya dayanıklı olmasını sağlıyorlar. Mineralli bu formlü, yaz aylarında kullanabilmek için süper bir özellik. Ayrıca bu mikro süngerler gün içinde ciltteki fazla sebumu emiyor ve oluşan parlamayı da kontrol altına alıyorlar. Böylece cilt gün boyu mat kalıyor, özellikle yağlı cilde sahip olanlar için harika bir mat fondöten önerisi! Fondötenin ekstra pudralı bir bitişi olmadığı için de normal ve kuru ciltler de çok severek kullanacaklardır.

L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover Fondötenin Renkleri

L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover Fondötenin Renkleri

L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover fondötenin renkleri de herkesin cilt tonuna uyacak tonlarda. Sıcak ve soğuk alt ton için farklı renk seçenekleri arasından birkaç önerimiz de var: Eğer beyaz tenliysen L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover fondöten 25 Rose Ivory rengini deneyebilirsin. Eğer buğday tenliysen Infaillible Matte Cover 115 Beige Dore rengini, esmer tenliysen de 175 Sable rengini deneyebilirsin.

L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover fondötenin tüm renkleri:

Açık tenler:

 • 25 Rose Ivory
 • 90 Rose Porcelain
 • 110 Rose Vanilla
 • 115 Golden Beige
 • 130 True Beige

Buğday ve orta tenler:

 • 135 Radiant Vanilla
 • 145 Rose Beige
 • 155 Natural Rose
 • 175 Sable / Sand
 • 200 Golden Sand

Esmer tenler:

 • 230 Radiant Honey
 • 260 Golden Sun
 • 290 Golden Amber
 • 300 Amber
 • 320 Caramel Toffee

L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Fondöten Nasıl Duruyor?

Fondöteni daha uygular uygulamaz, ilk katta verdiği yüksek kapatıcılık çok tatmin edici. Yüksek kapatıcılığa sahip olmasına rağmen dağıtması da son derece kolay, saniyeler içinde ciltte eşit bir şekilde dağılıyor.

L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover fondötenin gün içindeki duruşuna gelirsek, cildin sağlıklı bir matlığa sahip olmasını sağlıyor. Parlamayı kontorl altına aldığı için gerçekten de gün içinde aynaya baktığınızda T bölgesinde bile parlama minimumda kalıyor. Diğer bir güzel tarafı ise bu fondöten gün içinde koyulaşıp renk değiştirmiyor. Kısacası tüm gün boyu ilk uygulandığı andaki gibi kalıyor.

Eğer sen de ten makyajında sağlıklı-mat bitişli fondötenleri kullanmayı seviyorsan, yüksek kapatıcılık elde etmek ama aynı zamanda da doğal bir cilde sahip olmak istiyorsan, L’Oréal Paris Infallible 24H Matte Cover fondöten tam sana göre. Gün boyu mat bitiş, pürüzsüz görünüm ve parlama kontrolü özellikleriyle bu fondötene bayılacağına eminiz! En iyi fondöten önerilerimize de göz atmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/