loader

Deniyoruz: Maybelline Countdown Far Paleti

Favoriye Ekle

Pembe ve toprak tonlardaki farları bir arada barındıran Maybelline Countdown Far Paleti’ni denedik ve sımsıcak bir makyaj yaptık! Eğer sen de bu far paletini merak ediyorsan, şimdi incelemeye başla!

Maybelline far paletleri, makyaj masamızın başköşesinde duran, özel gün, davet, gece veya gündüz fark etmeden elimizin gittiği, geniş renk seçenekleri ile en sevdiğimiz far paletlerinden. Doğal tonlar, toz pembeler, kahverengiler, dumanlı göz makyajı tonları derken pembe ve bakır tonlarını bir arada bulunduran harika bir Maybelline far paletini daha koleksiyonumuza ekledik. Maybelline New York Countdown Far Paleti bugünkü yazımızın başkahramanı! Bakalım sen de bu far paletini bizim kadar beğenecek misin?

Maybelline Countdown Far Paleti

Maybelline Countdown Far Paleti

Maybelline far paletlerini ne kadar sevdiğimizi bilirsin. Her yeni çıkan tonu, far paletlerimizin arasına katmak için acele ederiz. Peki Maybelline far paletlerini neden bu kadar seviyoruz? Her renk paleti, kendi içerisinde birbiriyle uyumlu far tonları içeriyor ve bu ton seçenekleri, göz makyajını gündüzden geceye taşımak için açık ve koyu tonlardalar. Farların pigmentasyonu da çok kararlı. Ne defalarca üst üste uygulamaya gerek kalıyor, ne de çok yoğun rengi dağıtmak için uzun uzun karıştırmaya gerek kalıyor. Tam kararında, kolay dağılan ve birbirleriyle kolay karışan bir yapıya sahipler.

Doğal tonlar, nude tonlar, toz pembeler, limonata tonları derken şimdi de yepyeni bir renk skalası ile Maybelline Countdown Far Paleti ile tanıştık. Pembe, bakır ve kahverenginin en güzel tonlarından oluşan bu far paleti, makyaj masamızın başköşesine yerleşti.

Maybelline Countdown Far Paleti’nin Renkleri

Maybelline Countdown Far Paleti’nin Renkleri

Göz makyajında sıcak far tonlarını seviyorsan, Maybelline Countdown Far Paleti’nin renklerine bayılacaksın. Sol tarafındaki 4 pembe tonu, sağ taraftaki turuncu-bakır tonları ile birlikte gerçekten tüm durumlara ve stillere hitap eden bir skala sunuyor. Orta taraftaki 4’lü metalik farlar da, tüm göz makyajları için ışıltıyı maksimuma çıkarmak için çok kullanışlılar. Bu 12 renk hem gündüz hem de gece makyajları için idealler.

Maybelline Countdown Far Paleti’nin pembe ve turuncu tarafları kendi içlerinde çok uyumlular ama esas güzel tarafı iki tarafı da birbiriyle karıştırarak kullanınca da ortaya çok canlı ve sıcak göz makyajları çıkıyor. Ortadaki altın tonlarındaki ışıltılı farlar ise göz pınarlarında ve göz kapağında harika bir etki yaratıyor.

Maybelline Countdown Far Paleti’nin Yapısı

Maybelline Countdown Far Paleti’nin Yapısı

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Maybelline Countdown Far Paleti’ndeki 12 far tonunun hepsi de renklerini çok iyi veriyorlar. Göz makyajında acemi bile olsan, bu farların yapısı kolay karışmaya ve dağılmaya müsait. Tek seferde renklerini veren ve parça parça durmayan bu farlarla buğulu bir göz makyajı yapmak son derece kolay.

Maybelline Countdown Far Paleti ile Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Maybelline Countdown Far Paleti ile Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Eğer sıcak tonlu, pembe, turuncu ve bakır tonları içeren buğulu bir göz makyajı yapmak istersen, göz kapağının katlanma bölgesini ısıtarak başlayabilirsin. Maybelline Countdown Far Paleti'nin ilk sırasındaki pembe tonu bunun için ideal. Yumuşak uçlu bir far karıştırma fırçası ile bu rengi, katlanma bölgesine uygula ve hafifçe dağıt. Göz kapağında ise, sağ taraftaki metalik bakır tonunu uygula ve iki rengi birbiriyle karıştır.

Maybelline Countdown Far Paleti ile Göz Makyajı Nasıl Yapılır? 2

Gözlerinin dış köşesini gölgelendirmek için paletin en sonundaki mat kahverengi farı, göz kapağının dış köşesine uygulayabilirsin. Gözlerine biraz daha boyut vermek için de ortadaki altın rengini göz pınarlarına ve göz kapağının tam orta kısmına uygulayabilirsin. Buğulu etkiyi tamamlamak için de mat kahverengi ve bakır tonlarını alt kirpik dibine uygulamalısın. Son adımda da kirpiklerini tek tek ayıran ve hacim veren bir maskara ile göz makyajın kusursuz görünecek. Bizim önerimiz Maybelline Lash Sensational Maskara!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler