loader

Deniyoruz: Maybelline New York Lemonade Craze Far Paleti

Favoriye Ekle

Maybelline New York’un yepyeni far paleti Lemonade Craze’i deniyoruz!

İlk görüşte aşk yaşadığımız, bir an önce denemek için gün saydığımız bir makyaj malzemesiyle daha karşındayız: Maybelline New York Lemonade Craze far paleti! Bu paletin tüm renkleri buram buram yaz kokarken, adı bile serinletmeye yetiyor. Yazın vazgeçilmezi limonata kokusunda, insanı kıpır kıpır yapan bu paletle harika bir göz makyajı yaptık! Yorumlarımızı merak ediyorsan, anlatmaya başlıyoruz!

Maybelline New York Lemonade Craze far paleti

Maybelline New York Lemonade Craze far paleti

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Maybelline New York’un çıkardığı her far paleti bizde aynı yoğun heyecanı yaratıyor ama son çıkan Lemonade Craze seviyeyi biraz yükseltti. Sarı, turuncu, rose gold ve pembe gibi yazın en trend far tonlarını bir arada barındıran bu muhteşem palet, gerçekten tam ilk görüşte aşk gibi bizim için.

Maybelline New York Lemonade Craze far paletindeki renklerin güzelliğinin yanında, farların yapılarının yumuşacık ve yoğun pigmentli olması da bu paleti favoriler arasına hemen sokmaya yetti bile. Birbiriyle çok uyumlu olan bu far tonları, kremsi yapıları sayesinde birbirlerine çok kolay karışıyorlar. Canlı ve parlak renklerden gözün korkmasın, göz makyajında ne kadar acemi olursan ol, bu paletle kötü bir göz makyajı yapman mümkün değil!

Eğer sen de bizim gibi tam bir limonata fanıysan ve Maybelline New York Lemonade Craze far paletinin göz alıcı renklerini nasıl kullanacağını merak ediyorsan göz makyajımızı nasıl yaptığımızı adım adım anlatıyoruz!

Maybelline New York Lemonade Craze far paleti ile göz makyajı

Maybelline New York Lemonade Craze far paleti

Maybelline New York Lemonade Craze far paletindeki her bir renk aynı güzel, makyaja başlarken hangi renkleri kullanacağımız konusunda kararsız kalıp her zaman yaptığımız gibi kendimizi akışına bırakıyoruz. Kesin kullanmak istediğimiz tonları belirleyip - tabii ki sarı ve pembe! - makyajımıza başlıyoruz.

İlk olarak gözlerimizi aydınlatacak ve baz olacak açık tonlu bir renkle başlıyoruz. Ortadaki renklerin ilki, ışıltılı bir toz pembe olan Citrus’u tüm göz kapağımıza uyguladıktan sonra, gözlerimizin katlanma bölgesine gölge vermek için de turuncu renkli Coral Punch rengini uyguluyoruz. Gözlerimizin dış köşesinde biraz daha yoğun bir etki istediğimiz için metalik turuncu Sugar Coated rengini uygulayıp yumuşak bir fırça ile iyice dağıtıyoruz. Aynı farı alt kirpik diplerimize de uygulamayı atlamıyoruz.

Gelelim Maybelline New York Lemonade Craze far paletin en can alıcı renklerine: İlk olarak paletle aynı ismi taşıyan sarı “Lemonade Craze” rengini katlanma bölgesinin dış köşesine uygulayarak hafif bir geçiş elde ediyoruz. Pembe renkli “Icepop”u da gözlerimizin en dış köşesine uygulayıp, temiz bir far karıştırma fırçası ile renklerin birbirine doğal bir şekilde geçmesi için karıştırıyoruz.

Farların yapısı o kadar yumuşak ve pigmentli ki, bir rengi tek bir defa uygulamak yeterli oluyor. Farlar karıştırırken etkilerini kaybetmedikleri için de uygularken defalarca renklerin yoğunluğunu artırmaya hiç gerek kalmıyor. Özellikle yaz makyajı için bu palet gerçekten bir harika!

Maybelline New York Lemonade Craze far paleti

Maybelline New York Lemonade Craze far paletinin canlı renklerini iddialı kirpiklerle tamamlamak için de Maybelline New York The Colossal Big Shot maskaradan yardım alıyoruz. Canlı renkteki göz makyajımızı tek tek ayrılmış ve hacimli kirpik görüntüsü ile tamamlıyoruz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler