loader

Deniyoruz: NYX PMU Countur Intuitive Palet ile Kış Makyajı

Favoriye Ekle

Sezonun en trend bordo tonlarıya sıcacık bir makyaj için bugünkü konuğumuz: NYX Professional Makeup’ın yeni paletlerinden Contour Intiutive!

Kışın adım adım yaklaşması ile hem dolabımızda kalın kazaklarımız ön raflarda yerini aldı, hem de göz makyajımızda daha koyu renkleri tercih etmeye başladık. Nasıl ki soğuk günlerin favorisi kalın örgülü kazaklarsa, makyajımızda da sıcak tonlar içimizi ısıtıyor. Sezonun en trend renklerinden bordo ve tonları da favorimizken, NYX Professional Makeup’ın yeni çıkardığı çok amaçlı Contour Intuitive paletleri ile harika bir makyaj hazırladık. 6 renk far, bir allık ve 2 aydınlatıcı içeren bu paletle yaptığımız makyajı adım adım öğrenmek istersen, anlatmaya şimdi başlıyoruz!

Kışın Vazgeçilmezi: Porselen Ten Makyajı

Deniyoruz: NYX PMU Countur Intuitive Palet ile Kış Makyajı_1

Bu yılın sonbahar ve kış trendi yine mat ve porselen ten makyajlarıyken, bugünkü ten makyajımızda tercihimiz NYX Professional Makeup’ın Total Control Drop fondöteni oluyor. Hem mat hem de incecik yapısıyla, cildi eşitlemeye ve kusurları gizlemeye yetecek kadar kapatıcılık sağlıyor. Daha çok kapatıcılık istendiğinde üst üste arttırılabilir bir şekilde kullanılabilen Total Control fondöten aynı zamanda çok ince ve doğal duruyor, çoğunlukla göz altları için ekstradan kapatıcı kullanmaya da gerek kalmıyor.

NYX Professional Makeup Contour Intuitive Palet ile Sıcak Göz Makyajı

Deniyoruz: NYX PMU Countur Intuitive Palet ile Kış Makyajı_2

Gelelim makyajımızın odak noktasına: NYX Professional Makeup’ın yeni çıkardığı çok amaçlı paletlerden Contour Intuitive’in sıcak tonlar barındıran Warm Zone rengi ile göz makyajımıza başlıyoruz. Paletteki üstten 3. açık kahverengini, katlanma bölgesi dahil tüm göz kapağımıza uygulayarak bir baz elde ediyoruz. Sonrasında, alt sıradaki 2. Renk olan muhteşem bordo tonunu, yumuşak uçlu bir karıştırma fırçası ile katlanma bölgemize ve biraz daha üstüne uygulayıp güzelce ve sabırla karıştırıyoruz. Göz kenarlarımıza geldiğimizde fırçayı hafif yuvarlak hareketlerle yukarı doğru dağıtıp dramatik buğulu bir görünüm elde ediyoruz.

Deniyoruz: NYX PMU Countur Intuitive Palet ile Kış Makyajı_3

Paletin alt sırasındaki kahverengi farı göz kapaklarımızın dış köşelerine uygulayıp boyutlu bir görünüm elde ediyoruz. Göz kapağımızın orta kısmına kadar uyguladıktan sonra yine karıştırma fırçası ile dağıtıp yumuşatıyoruz. Paletin ilk sırasındaki 2. metalik turuncu rengi ise, göz kapağımızın diğer yarısına tampon hareketlerle uyguluyoruz. Son derece pigmentli olan bu paletin farları hemen rengini veriyor ve defalarca üst üste uygulamaya gerek kalmıyor.

Buğulu etkiyi arttırmak için, katlanma bölgesinde kullandığımız bordo tonunu alt kirpik diplerimizin ortalarına kadar uygulayıp hafifçe dağıtıyoruz. Bordo tona biraz daha değişiklik ve yansıma katmak için, son renk olan metalik yeşili ise alt kirpik diplerimizin ortasından göz pınarlarımıza kadar uygulayıp yine dağıtıyoruz.

Doğal Yanaklar & Aydınlatıcı

Deniyoruz: NYX PMU Countur Intuitive Palet ile Kış Makyajı_4

Çok işlevli paletler her zaman işimizi çok kolaylaştırmıştır, birbiriyle uyumlu far tonları, allık ve aydınlatıcıyı bir arada kullanmak gerçekten çok pratik. Contour Intuitive paletteki pembe-mercan tonlu allığı yanaklarımıza uyguladığımızda son derece doğal bir pembelik katıyor.

Palette iki ton aydınlatıcı bulunuyor: Biri pembe diğeri ise şampanya tonunda. Şampanya tonu ile göz pınarlarımızı aydınlattıktan sonra, pembe tonlu olanla elmacık kemiklerimizin üstlerini, burnumuzu ve dudak üstlerimizi aydınlatıyoruz.

Metalik Bakır Dudaklar

Deniyoruz: NYX PMU Countur Intuitive Palet ile Kış Makyajı_5

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Sezonun bir diğer hit trendi de anlata anlata bitiremediğimiz metalik etki. Özellikle dudaklarda bu etkiye bayıldığımız için, bugünkü tercihimiz, daha öncede inceleyip yapılarını çok beğendiğimiz NYX Professional Makeup Liquid Suede Metallic Matte serisinden 30 Bella rengi. Muhteşem bir bakır-bordo tonu olan bu likit ruj, bu kış her makyaja yakışacak cinsten. Özellikle sıcak bordo tonları ile yaptığımız buğulu makyajlar ile bir harika!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler