loader

Deniyoruz: NYX Professional Makeup 3 Steps to Sculpt Kontür Paleti

Favoriye Ekle

Yüz şekillendirmenin en pratik yöntemlerinden birini deniyoruz: NYX Professional Makeup 3 Steps to Sculpt kontür paleti bugün merceğimiz altında!

Kontür ve strobing tekniği artık neredeyse makyaj rutinimizin vazgeçilmez bir adımı haline geldi. Yüz şekillendirmenin birden çok tekniği olsa da, hepsi bir arada olan paletler, pratiklikleri sayesinde makyaj çantalarımızın as elemanları arasındalar. Aydınlatıcı, kontür ve strobing ürünlerinin bir arada bulunduğu bu paletlerden, son zamanların favorisi yeni NYX Professional Makeup 3 Steps to Sculpt’ı şimdi beraber inceliyoruz!

NYX Professional Makeup 3 Steps to Sculpt Kontür Paleti

Deniyoruz: NYX Professional Makeup 3 Steps to Sculpt Kontür Paleti_1

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Pürüzsüz ve mat ten makyajları sonbahar-kış aylarının vazgeçilmezi ve böyle kusursuz bir görünümü aydınlatma ve kontür uygulaması ile pekiştirmeyi çok seviyoruz. Gerek yüzümüzü inceltmek ve şekillendirmek için olsun, gerekse de biraz daha ışıltı eklemek için olsun, kontür uygulamasını asla es geçmiyoruz. Bunun için de farklı farklı bir sürü ürün kullanmak yerine, hepsinin bir arada bulunduğu paletler son derece pratik geliyor.

NYX Professional Makeup’ın yeni çıkardığı 3 Steps to Sculpt paleti ise tam olarak böyle pratik bir ürün. Gölgelendirme için koyu renkli, aydınlatmak için açık renkli ve strobing için ışıltılı 3 adet pudra formda ürün bulunuyor palette.

Kremsi pudra yapısı sayesinde çok kolay dağılan ve son derece doğal duran bu paleti son günlerde elimizden düşürmüyoruz. Paletteki bu 3 ürünün birbiri ile olan ton uyumu ise işin en beğendiğimiz kısmı. Ten tonumuza uygun renkteki paleti seçtikten sonra, hem kontür, hem aydınlatıcı hem de strobing renkleri birbirleri ile o kadar uyumlu ki, ortaya çok doğal bir sonuç çıkıyor.

NYX Professional Makeup 3 Steps to Sculpt ile Yüz Nasıl Şekillendirilir?

Deniyoruz: NYX Professional Makeup 3 Steps to Sculpt Kontür Paleti_2

Mat ve pürüzsüz görünüm deyince aklımıza ilk gelen fondötenlerden Total Control Drop fondöteni tüm yüzümüze uyguladıktan sonra hemen şekillendirme adımına geçiyoruz. Sık kıllı bir kontür fırçası ile ilk olarak paletteki koyu kontür rengini elmacık kemiklerimizin altına hafifçe uyguluyoruz.

Pudranın kremsi yapısı sayesinde çok kolay dağıldığı için zaten çok fazla efor sarfetmeye gerek kalmıyor. Uygulamaya hafif başlasak da, gerekli yerlerde ürünün yoğunluğunu istediğimiz gibi arttırıyoruz. Daha sonra çene çizgimize, alnımıza ve burun kenarlarımıza da uygulayıp, yuvarlak hareketlerle dağıtarak çok doğal bir görünüm elde ediyoruz.

Deniyoruz: NYX Professional Makeup 3 Steps to Sculpt Kontür Paleti_3

Yüzümüzü gölgelendirdikten sonra sıra aydınlatma adımına geliyor. 3 Steps to Sculpt paletteki açık renk pudrayı, alnımızın ortasına, göz altlarımıza ve çenemize uygulayarak bu bölgeleri de yine doğal bir şekilde aydınlatıyoruz. Aynı zamanda fondötenimizi de sabitlemiş oluyoruz bu adımla.

Strobing adımına geldiğimizde, 3 Steps to Sculpt paletteki muhteşem ışıltılı rengi de burun kemiğimizin üzerine, elmacık kemiklerimizin en üst noktalarına ve dudağımızın üzerine hafifçe uygulayarak tamamlıyoruz.

NYX Professional Makeup 3 Steps to Sculpt paletin yüzümüze verdiği ışığı biz çok sevdik. Yumuşacık pudra yapıdaki ürün o kadar kolay dağılıyor ki, sonuç her zaman çok doğal görünüyor. Makyajımızda ufak hilelere başvurmak istediğimizde bu palet işimizi çok kolaylaştırıyor. Eğer sen de yüzünü şekillendirmek istiyorsan ve kontür yapmak istiyorsan, bu kolay ve pratik paleti mutlaka denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler