loader

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Cosmic Metals ile Metalik Makyaj

Favoriye Ekle

Metalik makyaj trendi tavan yapmışken, NYX Professional Makeup Cosmic Metals serisi ile yaptığımız metalik makyajı adım adım anlatıyoruz!

Sonbahar-kış aylarının hit trendi metalik makyajlardan bir türlü vazgeçemiyoruz. Sevdiğimiz markaların birbiri ardına koleksiyonlarına ekledikleri metalik ürünleri her gördüğümüzde vuruluyor, denemek ve makyaj yapmak için sabırsızlanıyoruz. Bugünkü makyajımızın konuğu ise NYX Professional Makeup’ın metalik etkili Cosmic Metals far paleti ve rujları. Başlıyoruz!

Cosmic Metals Far Paleti ile Metalik Göz Makyajı

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Cosmic Metals ile Metalik Makyaj_1

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Gözlerimizde ve dudaklarımızda metalik etkiyi vurgulayacağımız için, ten makyajımızda mat bir görünüm istiyoruz ve bunun için de fondöten tercihimiz NYX Professional Makeup’ın Total Control Drop fondöteni oluyor. İyi bir kapatıcılık ve mat bir görünüm elde ettikten sonra hemen göz makyajımıza geçiyoruz.

Cosmic Metals paletindeki ilk renk olan, sıcak tonlu metalik bej rengini tüm göz kapağımıza sürerek başlıyoruz. Farlar o kadar pigmentli ve metalik etkisi o kadar yoğun ki, ilk seferdeki uygulamada istediğimiz görüntüyü hemen elde ediyoruz. Sonra, paletteki metalik bordo rengini katlanma bölgesine ve dış köşelere hafifçe uyguluyoruz. Metalik etki göze inanılmaz bir boyut verdiği için, koyu renklerli yoğun kullanarak ekstra bir boyutlandırma yapmamıza gerek kalmıyor.

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Cosmic Metals ile Metalik Makyaj_2

Farları birbirlerine iyice karıştırdıktan sonra, aynı renkleri alt kirpik diplerimize de uygulayarak buğulu bir göz makyajı elde ediyoruz. Kirpiklerimize hacim vermek için maskara uygulayarak tamamlıyoruz. Sadece 2 farla yaklaşık 5 dakikada göz makyajımız bitti bile!

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Cosmic Metals ile Metalik Makyaj_3

Yoğun yansımalı ve örtücü yapısı ile Cosmic Metals likit rujlar, metalik trendinin yeni yeni yayıldığı zamanlardan beri favorimiz. Dudağı kurutmayan ve tek seferde metalik etkiyi veren bu likit mat rujların, nude tonlarını çok sevsek de, çılgın makyaj fikirleri için pembe, mor ve yeşil tonlarına da bayılıyoruz.

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Cosmic Metals ile Metalik Makyaj_4

Bugünkü metalik makyajımızı tamamlamak ve göz makyajımızda kullandığımız bordo-nude tonlarına uyum sağlamak için tercihimiz, harika bir metalik bordo olan Elite rengi. Eğimli aplikatörü sayesinde çok kolay uygulanan Cosmic Metals Lip Cream ile dudak makyajımızı da ışık hızında bitirdikten sonra hazırız!

NYX Professional Makeup Cosmic Metals far paleti ve likit mat rujları kullanarak yaptığımız bu makyajı nasıl buldun? Eğer sen de bizim gibi metalik trende merak saldıysan, yaptığın makyajları #makyajselfiem etiketini kullanarak bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler