loader

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Perfect Filter Far Paleti ile Işıltılı Göz Makyajı

Favoriye Ekle

2017-2018 kış sezonunun en trend makyajı ışıltılı göz makyajını ve en iyi far paletlerini denedik!

Etrafımızdaki her şeyin yavaş yavaş kış ayları için hazırlandığı bu aylarda biz de tabii ki kış makyajları için hazırlıklara başladık! Moda haftalarında da sık sık karşımıza çıkan ışıltılı göz makyajlarının 2017-2018 kış sezonuna damga vuracak bir trend olduğunu görür görmez bu makyajı denemeliyiz dedik ve NYX Professional Makeup’ın en sevdiğimiz paletlerinden Perfect Filter paletlerine koştuk! Şu sıralar Rustic Antique renkleri favorimiz olsa da kış aylarında daha soğuk ve koyu renklerin bulunduğu Gloomy Days ve Mariner Layer paletlerindeki renklere gönlümüz kaymaya başladı bile.

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Perfect Filter Far Paleti ile Işıltılı Göz Makyajı_1

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Her sezon bir şekilde trend olmayı başaran sedefli makyajlar bu sezon da gözlerde ön plana çıkacak. Bu yüzden ışıltılı renklere sahip bir far paleti edinmek için acele etmelisin! Önerimizi soracak olursan kesinlikle NYX Professional Makeup’ın Perfect Filter paletlerinden Mariner Layer ve Gloomy Days paletleri. İçerisinde bulunan hem mat hem de parlak, sedefli bitişli renkler ile kış sezonunda senin de elinden düşürmeyeceğine eminiz. 

Sedefli Farlar Nasıl Uygulanır?

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Perfect Filter Far Paleti ile Işıltılı Göz Makyajı_2

Makyaja başlarken Mariner Layer paletindeki bej sedefli rengi tercih ettik. Göz kapaklarımıza yuvarlak hareketlerle uygulayarak mükemmel bir zemin elde etmiş olduk. Sonraki adıma geçmeden bu makyajın sihirli değneğinden de bahsedelim. Maksimum yansımalı etkiyi elde etmek ve makyajın kalıcılığını arttırmak için far fırçasına Nyx Professional Makeup Matte Setting Sprey sıktık. Sonrasında Gloomy Days paletindeki gümüş rengi farı tam göz bebeklerimizin hizasına gelecek şekilde uyguladık. Ve etki bir anda 5 katına çıktı. Gerçekten de sihirli bir değnek!  

Son olarak göz makyajını gölgelendirmek için Gloomy Days paletindeki ışıltılı koyu gri rengini göz kapağımızın dış kısmına V çiziyormuş gibi uyguluyoruz. Bu uygulamadan sonra karıştırma fırçası ile renkler arası geçiş sağlamayı da ihmal etmiyoruz tabii ki.

Matte Setting Sprey'de daha fazlası da var! 

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Perfect Filter Far Paleti ile Işıltılı Göz Makyajı_3

Bu makyajımızda sedefli etkiyi arttırmak için kullandığımız NYX Professional Makeup’ın Matte Setting Sprey’inden daha ayrıntılı bahsetmemiz gerekiyor çünkü kendisinin tek marifeti far fırçasına sıkıldıktan sonra kalıcılığı arttırmak değil. Bu marifeti tüm cilt makyajında geçerli! Makyajın bittikten sonra hafifçe yüzüne sıkacağın Matte Setting Sprey ile makyajının gün boyu yeni yapılmış gibi bozulmadan kalmasını da sağlayabilirsin. 

Deniyoruz: NYX Professional Makeup Perfect Filter Far Paleti ile Işıltılı Göz Makyajı_4

İşte bizim kış ayları için hem günlük kullanıma uygun hem de daha koyu bir sedefli far ile de gece makyajlarına uyarlayabileceğin ışıltılı göz makyajımız bu şekilde. Tüm kış elinden düşmeyecek Perfect Filter paletlerine ve Matte Setting Sprey’e https://www.nyxcosmetics.com.tr/ adresinden sen de hemen ulaşabilirsin!

Peki, sen bu makyajı nasıl buldun? “Çok beğendim! Hemen uygulayacağım.” diyorsan #makyajselfiem etiketi ile bizlerle de paylaşmayı unutma! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler