0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Deniyoruz: Pudra Matlığında Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle
Deniyoruz: Pudra Matlığında Makyaj Nasıl Yapılır?

Pudra matlığında makyaj nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Son zamanların en popüler trendlerinden biri de pudra matlığında ten ve dudak makyajı. Kadife hissi veren, yumuşacık bir etki bırakan mat makyaj bizim de radarımıza girdi ve Maybelline New York ürünlerini kullanarak harika bir makyaj yaptık. Hem günlük hem de gece son derece kolay kullanılabilecek bu pudra makyajı nasıl yaptığımızı merak ediyorsan, okumaya devam et!

Kadife ten makyajı

Mat bitişli ten makyajları uzun bir süredir trendler arasında. Özellikle mat dudak makyajları ile beraber son derece popüler olan bu görünüm, verdiği pudramsı his sayesinde tüm gün boyu harika hissettiriyor!

Bizim ten makyajında pudramsı bir bitiş için tercihimiz Maybelline New York Superstay 24H Fondöten. Hem yüksek kapatıcılığı, hem mat bitişi hem de tüm gün kalıcı olması sayesinde bu fondöten her zaman favorilerimiz arasında. Pudramsı-mat bir bitişe sahip olmasına rağmen asla yoğun bir görünüme sebep olmadan son derece doğal duruyor.

Göz altlarını biraz daha kapatmak ve aydınlatmak için de, yine mat bitişli ve kapatıcılığı yüksek olan Maybelline New York Master Conceal kapatıcıyı kullanıyoruz. İncecik yapısı sayesinde, fondöten üzerinde asla kalınlık yapmadan iyi bir şekilde kapatıyor. Bu kapatıcı, mat bitişli fondötenlerle çok iyi anlaşıyor.

Eyeliner olmazsa olmaz!

Pudramsı bir makyajın olmazsa olmazlarından biri de bizce kusursuz mat bir eyeliner! Bunun için ilk olarak gözlerimizi eşitlemek ve biraz daha aydınlık bir baz elde etmek için Maybelline New York Color Tattoo krem farlardan Creme de Nude rengini uyguluyoruz. Çok kalıcı olan bu krem far sayesinde göz kapaklarımız eşitlenmiş ve aydınlanmış oluyor.

Şimdi sıra eyeliner adımında: Tek seferde, kusursuz kuyruklu bir eyeliner için tercihimiz Maybelline New York Sensational Liner. Kıvrımlı ince ucu sayesinde, ne kadar acemi olursanız olun eyeliner işi çocuk oyuncağına dönüyor. Hem son derece kalıcı olan bu eyeliner aynı zamanda mat ve yoğun siyah bitişiyle, pudramsı makyajımızla harika bir uyum yakalıyor.

Yoğun kirpikler ve sıcak bir ten makyajı

Eğer bir makyajda eyeliner kullanıyorsak, kirpik görünümü ekstra önem kazanıyor. Eyeliner üzerinde belirginliğini kaybeden kirpiklere yoğun bir görünüm vermek önemli, bu yüzden Maybelline New York Total Temptation maskarayı tercih ediyoruz. Arttırılabilir yoğunluk etkisi sayesinde, ihtiyacımız olan hacimi kirpikleri ağırlaştırmadan bize verdiği için bu maskaradan vazgeçmemiz mümkün değil!

Yüzümüzü biraz ısıtmak için, yine pudramsı bitişli mat bir allığa ihtiyacımız var: Maybelline New York Master Blush allık paleti bunun için en doğru tercih. Paletteki pembe rengi yanaklarımıza hafifçe uyguluyoruz ve sonrasında yine paletteki şampanya tonlu aydınlatıcıyı, pudramsı etkiyi bozmayacak şekilde çok hafifçe burnumuzun ucuna uyguluyoruz.

Pudra matlığında dudaklar

İşte makyajın pudramsı etkisinin tavan yaptığı adım: dudak makyajı. Bunun için tek bir ürün bize yeterli, Maybelline New York’un yeni Color Sensational Powder Mattes serisinden 15 Smoky Taupe rengi. 2 kat matlaştırıcı pudra eklenmiş formülüyle ultra matlık veren bu rujlar gerçekten bir harika. Eğer sen de dudaklarında pudra matlığında bir bitiş istiyor ve aynı zamanda sıra dışı renkler denemek istiyorsan, Powder Mattes rujları mutlaka denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön