loader

Deniyoruz: Urban Decay Born To Run Far Paleti

Favoriye Ekle

Çantaya atıp dünya turuna çıkmalık yepyeni bir far paletiyle karşındayız: Urban Decay Born To Run far paletini inceliyoruz!

Her duruma, her yere, her moda uygun bir far paleti oluşturma şansın olsa içine hangi renkleri koyardın? Yeşil de olsun, bordo da, turuncu da derken sonsuza giden bir far paleti tabii ki de imkansız. Neyse ki Urban Decay’in yeni Born To Run far paleti, yerinde duramayanların ihtiyacı olan en güzel far paletlerinden.

Urban Decay Born To Run far paleti

Urban Decay Born To Run far paleti

Öyle bir palet düşün ki, içerisinde o günkü moduna göre nasıl bir makyaj yapmak istiyorsan o tonları bir arada bulabilme imkanın olacak. Gece parti makyajı da olsa, önemli bir toplantı için de, kız kıza eğlence için, hatta romantik bir randevu için bile elin hep aynı far paletine gidecek. Hatta öyle ki, bir dünya turuna çıkacaksın ve o uzun tatilde sana eşlik edecek tek bir palet olacak deseler, o Urban Decay Born To Run far paleti olurdu.

Urban Decay Born To Run far paletinin içinde geniş renk skalasına sahip toplam 21 renk var. Nötr tonlardan mücevher tonlarına kadar hem ışıltılı hem mat bitişli bu renkler, o çok sevdiğimiz Urban Decay’e özel yapıya sahip.

Urban Decay Born To Run far paletinin renkleri

Urban Decay Born To Run far paleti

Urban Decay Born To Run far paletindeki farların renkleri, her duruma, her ana ve her moda uygun. Pembeler, morlar, yeşiller, bordolar, turuncular, nude renkler ve kahverengiler…Saymakla bitmeyecek kombinasyonlarla yüzlerce değişik göz makyajı yapma imkanına hangimiz hayır diyebiliriz?

Zengin yeşil tonlarıyla ormanlardan ilham alabilir, ışıltılı turuncularla gün batımına uyum sağlayabilir, morlar ve pembelerle partilerin en çılgını olabilir, nude tonlarla da günlük makyajın en çekici halini uygulayabilirsin, tamamen sana kalmış.

Urban Decay Born To Run far paletin yapısı

Urban Decay Born To Run far paleti

Birbirinden pigmentli ve yoğun 21 farın yapıları o çok iyi bildiğimiz yumuşaklıkta olduğu için hiçbir zaman zorluk çıkarmıyorlar. Birbirleriyle kolayca karışıyorlar, bir renk palette nasıl duruyorsa gözde de aynı yoğunlukta duruyor. Farların kadife etkisi insana kendini lüks içinde hissettiriyor.

Farlar son derece kalıcı olsalar da, bir far bazı ile birlikte kullanıldığında tüm günü çıkaracak kadar kalıcı hale geliyorlar. Bu konuda Urban Decay Primer Potion far bazı da tabii ki vazgeçilmezlerimizden.

Göz makyajında en acemi olana bile bir makyaj artisti havası katan ve hataya izin vermeyen Urban Decay Born To Run far paletteki farlar gerçekten bağımlılık yaratacak cinsten.

Urban Decay Born To Run far paleti ile renkli makyaj

Urban Decay Born To Run far paleti

Urban Decay Born To Run far paleti denemek için elimize aldığımızda hangi rengi kullanacağımız konusunda ne kadar kararsız kaldığımızı tahmin edersin. Elimizin ilk gittiği renk mat bir turuncu: Baja rengini katlanma bölgesine uygulayıp sıcak bir geçiş elde ettik.

Turuncuya en çok ne yakışır diye düşünürken, kendimizi göz kapağımıza metalik mor Guilt Trip’i uygularken bulduk! Göz kapağımızın tam ortasına da, mor ile iyi bir uyum yakalayıp aydınlık bir etki veren altın tonlu Stranded’i uyguladık. Alt kirpik dibinde de aynı rengi kullanarak bakışlara altın ışıltısı katmayı ihmal etmedik.

Urban Decay Born To Run far paleti ile günlük makyaj

Urban Decay Born To Run far paleti

Bu kadar canlı ve parlak renkleri bir kenara bırakıp, nötr tonlarda günlük bir göz makyaj yapmak da son derece keyifli. Burada ilk kullandığımız renk, pembe yansımalı bir şampanya tonu. Blaze’i tüm göz kapağımıza uyguladıktan sonra katlanma bölgesinde biraz daha bakır tonlarına geçiş yaparak Ignite rengini uygulayıp güzelce dağıttık.

Gözlerin dış köşesini biraz gölgelendirmek için metalik kahve tonu olan Glaze’i yumuşak bir karıştırma fırçası ile uygulayıp dağıttık. Buğulu bir etki elde etmek için de katlanma bölgesinde kullandığımız Ignite rengini sadece alt kirpiklerimizin dış kısmına uyguladık.

Editörün Önerisi: Eğer bu bayram bir road trip planın varsa, gideceğin yere göre ne renk göz makyajı yapabileceğin konusundaki önerilerimize göz atmayı unutma!

Urban Decay Born To Run far paleti

Urban Decay Born To Run far paleti içindeki birbirinden mükemmel 21 far ile nereye gidersek gidelim yanımızdan ayırmayacağımız bir palet. Hem yoğun renkleri hem de kalıcılığıyla bizden tam puan alan bu paleti sen de mutlaka denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/