loader

Deniyoruz: Urban Decay Naked Heat Palet ile yaz makyajı!

Favoriye Ekle

Son zamanlarda epey sansasyon yaratan, Urban Decay Naked Heat paleti bizimle denemeye ne dersin? Cevap evetse; bu yazıda seni sıcacık bir yaz makyajı bekliyor!

Tam “Daha ne kadar güzel olabilir?” Derken, Urban Decay’in Naked palet serisinin yeni bir üyesi ile karşılaştık: Naked Heat! Instagram feedimize düştüğünden beri gözümüz başka bir şey görmüyor, rüyalarımıza giriyor. Neyse ki çok şanslıydık ve kısa süreli ön satışından bir tane edinmeyi başardık ve tabii ki hemen denedik!

Eğer sen de bizim gibi Urban Decay’in Naked paletlerinin sıkı takipçisiysen, cilt tonuna uygun en iyi far paletlerini arıyorsan Naked Heat paletle yaptığımız bu turuncu tonlarındaki sıcak yaz makyajına bayılacaksın!

Urban Decay Naked Heat ile tanışıyoruz!

Deniyoruz: Urban Decay Naked Heat Palet ile yaz makyajı!_1

Naked Heat paletten biraz bahsetmek gerekirse, 12 tane ateş tonundan oluşuyor. 1 ışıltılı, 7 mat ve 4 metalik renk, krem renginden bordoya kadar uzanıyor. Farların yapısı yumuşacık ve kolay dağıtılan cinsten, Naked paletlerin bağımlısı olmamızın sebebi de bu!

Naked Heat paletle makyajımıza başlamadan önce, yaz aylarında makyajımızın daha kalıcı olması için uyguluyoruz. İlk olarak vitamin içerikli Urban Decay B6 Complexion Prep sprey ile hem cildimizi tazeliyoruz hem de gün içinde yağlanmasını engelliyoruz. Hemen sonrasında ise renk düzenleyici özelliği ile Complexion Primer Self-Adjusting makyaj bazını sürerek hem cilt tonumuzu eşitliyoruz hem de ince çizgilerin ve gözeneklerin görünümünü azaltıyoruz. Evet, şimdi ten makyajımıza başlayabiliriz!

Hafif bir ten makyajı

Deniyoruz: Urban Decay Naked Heat Palet ile yaz makyajı!_2

Yaz aylarında tercihimiz hafif ve aydınlık ten makyajlarından yana. Bu yüzden Urban Decay’in hafif yapısına rağmen son derece kapatıcı olan fondöteni Naked Skin’i tercih ediyoruz. Göz altı morluklarını ise yine Urban Decay Naked Skin kapatıcı ile kapatıyoruz. Naked Skin, birkaç kat uygulansa bile çizgilere dolmadan, eşit bir kapatıcılık sağlıyor. Seyahat boyunu asla çantamızdan ayırmadığımızı bilmelisin! Kapatıcıyı sabitlemek için de, önceden deneme şansını bulup bayıldığımız Naked Skin The Illuminazer tercihimiz. İçindeki minik ışıltılarla sayesinde verdiği doğal aydınlık, tam yaz makyajlarına göre!

Urban Decay Naked Heat ile göz makyajı!

Deniyoruz: Urban Decay Naked Heat Palet ile yaz makyajı!_3

Evet, işte beklediğimiz an geldi: Urban Decay Naked Heat far paleti ile turuncu bir göz makyajına başlamaya hazırız. İlk olarak açık bej rengi olan Chaser’ı bir baz olarak tüm göz kapağımıza sürüyoruz. Hemen sonrasında, gözümüzün katlanma bölgesini sıcak kızıl ton olan He Devil ile ısıtıyoruz. Bu göz makyajının starı bize göre metalik bir görünüm olmalı, bu yüzden paletteki favori rengimiz olan Dirty Talk rengini katlanma bölgemize kadar sürüp, yumuşak bir fırçası ile iyice karıştırıyoruz. 

Deniyoruz: Urban Decay Naked Heat Palet ile yaz makyajı!_4

Göz kapağımızın dış köşelerine biraz gölge vermek için, paletteki en koyu metalik renk olan Ember’ı tercih ediyoruz ve yine yumuşak bir fırça ile iyice dağıtıyoruz. Dumanlı etkiyi yakalamak için, göz kapağımızda kullandığımız Dirty Talk rengini alt kirpik diplerimize ince bir şekilde uygulayıp, dağıtmayı ihmal etmiyoruz.

Hacimli kirpikler ve aydınlatıcı zamanı!

Deniyoruz: Urban Decay Naked Heat Palet ile yaz makyajı!_5

Böyle sıcak ve göz alıcı buğulu bir göz makyajı, hacimli ve dolgun kirpiklerle tamamlamak için maskara tercihimiz de Urban Decay Perversion maskara. Kipriklere verdiği hacim ve simsiyah etki her makyaja çok yakışıyor.

Naked Heat’in ateşini biraz daha arttırmak için şimdiki adımımız aydınlatıcı: Urban Decay Afterglow aydınlatıcı paletinden iki rengi karıştırıp hem aydınlatıcı hem de allık olarak uyguluyoruz: Renklerimiz: NSFW ve Peroxide. Bu iki rengin verdiği sıcak aydınlık, Naked Heat’e çok yakışıyor. Son olarak da elmacık kemiklerimize, yine önceden deneme fırsatı bulduğumuz Liquid Aura likit aydınlatıcıyı uygulayarak ışıltımızı ikiye katlıyoruz.

Urban Decay Vice rujlar ile iki farklı seçenek!

Deniyoruz: Urban Decay Naked Heat Palet ile yaz makyajı!_6

Ruj rengi konusunda kararsız kaldığımızı itiraf etmeliyiz! Bir yanımız yine Naked Heat tonlarında bir ruj seçmekten yanayken, diğer yanımız da “Biraz cesaret!” diyor. Neden ikisi de olmasın? Vice ruj serisinden turuncuya çalan açık rengi ile Interrogate ve koyu ve cesur tonuyla Broken'ı deniyoruz. Sen olsan hangisini sürerdin?

Biz Urban Decay Naked Heat far paleti ile yaptığımız bu sıcak yaz makyajına bayıldık! Sen de Naked Heat’i deneme fırsatı bulduğunda, yaptığın makyajları #makyajselfiem etiketi ile bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler