loader

Deniyoruz: Yoğun Nem Veren Avokado Maskesi

Favoriye Ekle

Avokado’nun cilde olan faydalarını biliyor muydun? Cilt bakımında çok işe yarayan avokado maskesi denedik ve tüm yorumlarıyla karşındayız!

Avokado, hem yemeklerde tüketildiğinde hem de cilt bakımında kullanıldığında son derece faydalı bir meyve. Sağlıklı beslenenlerin favorisi olan avokado, antioksidan özelliği, vitamin ve doymamış yağ içeriği ile hem vücut için hem de cilt için pek çok faydaya sahip. Özellikle cilde avokado maskesi uygulamak, cildine yapabileceğin en iyi şeylerden biri. Gel şimdi, avokadonun cilde olan faydalarına daha yakından bakalım.

Avokadonun cilde olan faydaları nelerdir?

Avokadonun cilde olan faydaları nelerdir?

Avokado, sağlıklı beslenenlerin özellikle kahvaltılarından eksik etmedikleri bir besin. Vitaminler, antioksidan, mineral ve doymamış yağ bakımından çok zengin olan avokado, vücudu hem içten hem de dıştan sağlıkla kavuşturuyor. Peki avokado, cilt bakımında neye yarıyor?

Avokadonun cilt bakımındaki en büyük faydası cildi derinlemesine nemlendiriyor oluşu. Kuru ciltlilerin tüm cilt sorunlarına çözüm olacak avokado aynı zamanda, ciltteki lekelere ve sivilce izlerine de çok iyi geliyor. İçerisindeki yağlar ile cildi dengeliyor, nemlendiriyor ve günden güne çok daha bakımlı ve sağlıklı olmasını sağlıyor. Aynı zamanda içerisindeki antioksidanlar sayesinde, ciltteki yaşlanma belirtilerini azaltıyor, ince çizgi ve kırışıklıkların azalmasını da sağlıyor.

Photo by Alina Karpenko on Unsplash

Avokado maskesi önerisi

Avokado maskesi önerisi

Haftada minimum 1 kere cildine avokado maskesi uyguladığında, cildinin ne kadar beslenmiş, nemlenmiş ve sağlıklı göründüğünü fark edeceksin. Peki hangi avokado maskesini kullanmalısın? Denediğimiz ilk günden beri elimizden düşüremediğimiz, cilt bakım rutinimize dahil edip, her uygulama anını iple çektiğimiz yeni bir avokado maskesi keşfimiz var: Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask kesinlikle gözümüz kapalı önerimiz! Bu maskeyi bir kere denedikten sonra ne demek istediğimizi anlayacaksın!

Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask Avokado Maskesi

Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask Avokado Maskesi

Eğer kuru bir cilde sahipsen ve cildini doğal bir şekilde nemlendirmek ve beslenmesini sağlamak istiyorsan, Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask ihtiyacın olan en iyi maske. Avokado özü, avokado yağı ve çuha çiçeği özü ile bu maske cildi besliyor, nemlendiriyor ve pürüzsüzleştiriyor.

Haftada 3 kez olmak üzere kullanılabilen bu avokado maskesi sayesinde cilt günden güne çok daha pürüzsüz, yumuşacık ve sağlıklı görünüyor. Kiehl’s Avocado Nourishing Hydration Mask’i nasıl uygulayacağına gelirsek de, kalın bir katman halinde yüzüne uyguladıktan sonra 10-15 dakika beklemelisin. Sonrasında ılık suyla durularken aynı zamanda cildine masaj yapabilirsin. Bu avokado maskesini cilt bakım rutinine dahil ettiğinde, cildinin ne kadar mükemmel göründüğünü çok kısa sürede kendi gözlerinle göreceksin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/