loader

Deniyoruz: YSL Beauty All Hours Stick Fondötenler

Favoriye Ekle

Yepyeni bir fondöten denemesiyle karşındayız: YSL Beauty’nin All Hours Stick fondötenini tüm detaylarıyla anlatıyoruz.

Yeni fondötenler bizim gibi makyaj bağımlılarını her zaman heyecanlandırır! Bugünkü heyecan kaynağımız ise YSL Beauty’nin yeni çıkardığı All Hours Stick fondöteni. Durum böyle olunca da soluğu hemen Makyajcom’da alıp, tüm detayları seninle de paylaşmadan duramadık!

YSL Beauty All Hours Stick fondöten

YSL Beauty All Hours Stick fondöten

Geçtiğimiz yıl boyunca çok severek kullandığımız likit YSL Beauty All Hours fondöteni daha henüz elimizden düşürememişken, şimdi makyaj çantamıza bir de harika stick versiyonu da eklendi. Yüksek kapatıcılık, mat bitiş ve hafif hissi ile çok sevdiğimiz bu fondöten, bize göre bu kışın favori fondötenlerinden biri.

Tıpkı likit All Hours fondöten gibi, All Hours Stick fondöten de ortadan yükseğe doğru bir kapatıcılığa sahip. İnce ve hafif yapısı sayesinde üst üste uygulanarak artırılabilir bir kapatıcılık elde edilebiliyor. Cildin ihtiyacına göre ayarlanabiliyor olması ve ağırlık yapmayışı en sevdiğimiz özelliklerinden oldu.

YSL Beauty All Hours Stick fondöten swatch

YSL Beauty All Hours Stick fondötenin bir diğer harika özelliği de çok işlevli bir makyaj malzemesi olması. Yani tüm cilde fondöten olarak uygulanabildiği gibi, sorunlu bölgelere tek başına uygulandığında da kapatıcı görevi görüyor. Koyu renklerini kontür için kullanarak yüzü boyutlandırmak ve ısıtmak mümkün.

YSL Beauty All Hours Stick fondötenin yapısı

YSL Beauty All Hours Stick fondöten b20 ivory ve b70 mocha

Yağ içermeyen, kremsi yapısı sayesinde cilt üzerinde kayıp giden YSL Beauty All Hours Stick fondöten, bu özelliği sayesinde çok kolay dağılıyor ve doğal bir sonuç veriyor. Yağ içermediği için özellikle karma ve yağlı ciltlilerin çok severek kullanacağına eminiz.

Bu fondötenin yapısı uygularken kremsi fakat cilde dağıttıktan bir süre sonra hafif pudralı bir yapıya dönüşüyor. Bu incecik pudralı yapı hem mat bir bitiş sağlıyor, hem de gün içinde yağlanmayı kontrol altına alarak parlamaları engelliyor. Tam kışa uygun, porselen ten makyajları için birebir!

YSL Beauty All Hours Stick fondöten b70 mocha ile kontür uygulaması

Ciltte sabitlendiği ve doğal bir şekilde bütünleştiği için üzerine uygulanan diğer tüm ürünleri de kolayca taşıyabiliyor. Örneğin YSL Beauty All Hours Stick fondöteni uyguladıktan sonra bir de kontür uygulaması için üzerine koyu rengini uyguladığınızda, yer değiştirme veya parçalı bir görünüme sebep olmuyor. Toz ve likit ürünlerle son derece iyi anlaşıyor.

Kremsi bir yapıya sahip olmasına rağmen sonrasında pudraya dönüştüğü için çizgilere dolmadığı gibi, kuru ciltlerin özellikle şikayetçi olduğu burun kenarlarında ekstra bir kuruluğa da yol açmıyor. Kısacası tüm cilt tiplerinin çok severek kullanacağı bir yapıya sahip.

YSL Beauty All Hours Stick fondöten before after

Gelelim kalıcılığına; YSL Beauty All Hours Stick fondöten gün boyu süren bir kalıcılığa sahip, zaten bu fondöteni de bu kadar güzel yapan özellik bu. Verdiği doğal, hafif ve pürüzsüz his gün içinde kaybolup gitmiyor.

Eğer ten makyajında yüksek kapatıcılık ile aynı zamanda da doğal ve mat bir bitiş arıyorsan, YSL Beauty All Hours Stick fondöteni mutlaka denemelisin. Hem uygulaması son derece pratik olan bu fondöteni çantana atıp gün içinde makyajını kolay bir şekilde tazeleyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler