0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Deniyoruz: YSL Beauty Dazzling Light Koleksiyonu ile Yılbaşı Koleksiyonu

Favoriye Ekle
Deniyoruz: YSL Beauty Dazzling Light Koleksiyonu ile Yılbaşı Koleksiyonu

Yine ışıltı, yine simler ve yılbaşı! Bu seferki yılbaşı makyajımızın başrol oyuncusu YSL Beauty’nin yılbaşına özel çıkardığı yeni koleksiyonu Dazzling Lights!

Nerede göz kamaştırıcı ışıklar, orada biz! Özellikle de konunun öznesi YSL Beauty ve Yılbaşı Makyajı olunca, heyecanlanmamak elde değil. Kendimizi özel hissetmenin en güzel yollarından biri de YSL Beauty’nin özel günler için çıkardığı sınırlı sayıdaki koleksiyonları deneme fırsatı bulmak ve onlara sahip olmak. Bu yılbaşının en heyecanlı konularından biriyle bugün karşındayız: YSL Beauty’nin bu yılbaşına özel yeni koleksiyonu Dazzling Lights ile harika bir yılbaşı makyajı yaptık!

Unutmadan, makalenin sonunda seni harika bir sürprizin beklediğini eklemeden geçmeyelim!

Kalıcı ve mat ten makyajı

null

Işıltılı yılbaşı makyajına giden yol, mat, kalıcı ve pürüzsüz bir ten makyajından geçiyor. Özellikle eşit bir cilt tonu ve mat bir görünüm, göz alıcı makyajlar için çok önemli. Bunun için YSL Beauty’nin All Hours fondöteni ile işe koyuluyoruz. Son derece örtücü ve kalıcı olmasına rağmen yüzde hiç ağırlık yapmayan All Hours fondöten, özel gün makyajları için harika bir tercih.

Göz altlarımızdaki renk eşitsizliklerini gidermek ve biraz da aydınlık bir görünüm elde etmek için All Hours kapatıcıyı, göz altlarımıza ters üçgen şeklinde uygulayıp iyice dağıtıyoruz. Kapatıcıyı sabitlemek ve T bölgemizin yılbaşı gecesi boyunca parlamasını engellemek için de kurtarıcımız Teint Encre De Peau kompakt fondöten oluyor. Böylesine kusursuz bir ten makyajından sonra, dans pistinde bizi kimse durduramaz!

YSL Beauty Dazzling Lights palet ile şık göz makyajı

null

Dazzling lights paletin kapağını aralar aralamaz insanın kendini “özel” hissetmemesi neredeyse imkansız! 4 harika tonda far, pembe tonlu bir aydınlatıcı ve pembe ve kırmızı iki ruj bulunan bu palet, tam bir kapsül ışıltı gibi! Yılbaşı gecesi bu paletle ışıldamak çok güzel olacak :)

Bu makyajımızda gözleri son derece basit ve aynı zamanda da şık tutacağız. İlk olarak Dazzling Lights paletindeki açık pembe ışıltılı farı tüm göz kapağımıza uyguluyoruz. Farı, katlanma bölgesinin de üstüne çıkararak iyice dağıtıyoruz. Harika ışıltılı bir baz elde ettikten sonra, paletteki ışıltılı lacivert farı gözlerimizin dış köşelerine uyguluyoruz. Bu farı karıştırırken hem yukarı hem de içe doğru yuvarlak hareketler yapıyoruz. Böylece dumanlı bir görüntü elde ederken aynı zamanda gözlerimizi yukarı doğru kaldırmış oluyoruz.

Mor ve ışıltılı kirpikler!

null

Farlarla işimiz çok kısa sürdü çünkü bu makyajın bir diğer yıldızı da kirpikler! Çok baskın bir görünüm elde etmeden kirpiklerimizi ışıltıyla süslemek için, YSL Beauty Vinyl Couture maskaralarından koyu mor renkli No.2’yi uyguluyoruz. Bu maskara kirpikleri hem tek tek ayırıyor hem de çok güzel kıvırıyor ve bakışlara romantik bir hava veriyor. Biz bu etkiyi yılbaşına taşımak için ışıltı ekleme konusunda ısrarcıyız: Vinyl Couture maskaralardan glitterli top coat olan No.8’i kirpik uçlarımıza uyguluyoruz. Böylece kirpiklerimiz de yeni yıl ruhuna bürünüyor!

Allık & Aydınlatıcı

null

Yılbaşı gecesi kalıcı ve doğal bir görünüm elde etmek için elimiz yine çok sevdiğimiz Kiss & Blush Duo Stick allıklara gidiyor. Bu sefer renk seçimimiz biraz daha iddialı: fuşya ve mercan renkli “From Marrakesh to Paris” allığı yanaklarımıza uygulayıp nemli bir makyaj süngeri ile dağıtıyoruz.

Yılbaşına yakışır ışıltıyı devam ettirmek için, aydınlatıcı olarak tercihimiz de yine YSL Beauty Dazzling Lights paletindeki pembe tonlu aydınlatıcı oluyor. Elmacık kemiklerimizin üzerine, burnumuza ve dudaklarımızın üzerine uygulayarak ten makyajımızı tamamlıyoruz.

Dudaklarda Pembe mi turuncu mu?

null

Yine zor bir seçimle karşı karşıyayız: ne renk ruj sürmeliyiz? Bu hafif ve şık makyaja her renk ruj gidebilir, bu yüzden iki rengi de deniyoruz. Rouge Pur Couture Dazzling Lights rujlardan satin bitişli harika bir pembe olan Pink Stiletto ilk tercihimiz. Dudaklara verdiği yumuşak ve yarı parlak etki tam yılbaşı gecesine yakışır şekilde! Diğer seçeneğimiz de canlı ve göz alıcı bir turuncu: Le Orange. Sen olsan hangisini seçerdin?

YSL Beauty Orijinal Boy All Hours Kazanma Şansı Devam Ediyor!

Geçtiğimiz aylarda Pelin Dindar, makyaj.com için YSL Beauty All Hours fondöteni denemiş ve çektiği vlogunda 3 takipçisine de orijinal boyunu hediye etmişti. Herkesin All Hours'u bu kadar beğenmesine inan hiç şaşırmadık!

Şimdi biz de makyaj.com olarak YSL Beauty All Hours fondöteni denemen için can atıyoruz! Bu şansı yakalamak için de yapman gerekenler şöyle;

    •    Makyaj.com Instagram sayfasını takip et!

    •    Instagram sayfamızda bu Cuma saat 12:00'de (29 Aralık 2017) paylaşacağımız YSL Beauty postumuzun altına, sana daha önce deneme boyunu gönderdiğimiz All hours fondöten hakkındaki yorumlarını #dontstop ve #allhours hashtaglerini kullanarak paylaş!

İşte bu kadar kolay! Senin de YSL Beauty All Hours fondöteni denedikten sonra en az bizim kadar beğeneceğine eminiz! İyi şanslar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön