loader

Deniyoruz: Yves Saint Laurent ile En Pratik Makyaj

Favoriye Ekle

Pratik makyajın tüm ipuçlarını bizimle birlikte öğrenip, günlük makyaj rutininden hatırı sayılır bir süre azaltmayı ister misin?

Acelenin olduğu günler, özellikle sabahları, sana şimdi bahsedeceğimiz birkaç pratik adımla makyaj süresini azaltabilirsin. Uygulamanın yanı sıra bir de kullandığımız ürünlerin de işi çok değiştirdiğini fark ettiğimizde, hemen makyaj.com’a koşup paylaşmak istedik. Yves Saint Laurent’nın ürünleri ile yaptığımız bu makyaj hem çok kısa sürdü, hem de seçtiğimiz ürünler pratik ve son derece etkili ürünler olduğundan ortaya çıkan sonucu biz çok sevdik, bakalım sen ne düşüneceksin?

Sezonun trendi: Aydınlık yüz makyajı

Deniyoruz: Yves Saint Laurent ile En Pratik Makyaj_1

Bu yaz nereye baksak aydınlık yüz makyajları ile karşılaştık ve haliyle bu trende hızla adapte olduk. Özellikle geç kaldığımız sabahlar, hızla makyaj yapmamız gerektiğinde bizi yavaşlatmayacak ama etkili ürünler imdadımıza koştu. Bunlardan ilki, Yves Saint Laurent Touche Éclat Cushion fondöten oldu. Cushion fondötenler her zaman çok pratik ürünler, tüm gün boyunca çantamızda taşıyıp gün içinde tazelemesi çok kolay. Esas iyi tarafı ise uygulama kolaylığı; içinden çıkan süngeri sayesinde, yeterli miktarda ürünü hızlıca yüzümüze uygulayabiliyoruz.

Touche Éclat Cushion fondötenin incecik yapısı cilde aydınlık ve sağlıklı bir görüntü verirken, aynı zamanda çok fazla dağıtmaya ihtiyaç duymadığı için çok kısa bir sürede uygulanabiliyor. Gerçekten acil makyaj anlarında tam bir kurtarıcı!

Tüm zamanların favori kapatıcı ve aydınlatıcılarından Yves Saint Laurent Touche Éclat kapatıcı ise fondöten üzerine tercihimiz. Göz altlarımıza ters üçgen şeklinde uyguladığımızda son derece aydınlık ve canlı bir görüntü elde ediyoruz.

Pratik kontür ile belirgin yüz hatları

Deniyoruz: Yves Saint Laurent ile En Pratik Makyaj_2

Hızlı ve pratik birkaç adımla şimdi yüz hatlarımızı biraz belirginleştiriyoruz. Bunun için tercihimiz ise Yves Saint Laurent Couture Contouring Palette’in 01 numarası. Bu paletteki kontür pudrası, natürel tonuyla her cilde uyum sağlamasının yanında, yapısı sayesinde çok kolay bir şekilde dağıtılarak doğal bir görünüm yakalamamıza yardımcı oluyor.

Elmacık kemiklerimizin altına, çene çizgimize, burun kenarlarımıza, alnımıza uyguladığımız Couture Contouring’i aynı zamanda gözlerimizin katlanma bölgesine de uygulayarak, hızlı bir şekilde gözlerimizi boyutlandırıyoruz.

Sonrasında da doğal etkisine bayıldığımız Yves Saint Laurent Glow Shot likit aydınlatıcı ile yüzümüzün yüksek yerlerini aydınlatıyoruz. Aydınlatıcımızı aynı zamanda göz kapaklarımıza da uygulayarak pratik göz makyajımızı tamamlıyoruz.

Şok edici kirpikler!

Deniyoruz: Yves Saint Laurent ile En Pratik Makyaj_3

Makyaj ürünlerini birden fazla amaç için kullanmaya bayılıyoruz! Göz makyajımızı pratik bir şekilde tamamladıktan sonra sıra kirpiklere geldiğinde, tek adımda şok edici bir etki bırakan The Shock maskaradan başkasını düşünemiyoruz. Bu maskaranın en sevdiğimiz tarafı, birkaç kere sürmeye gerek kalmadan kirpiklere harika bir dolgunluk vermesi. Göz makyajımız tamamlandığına göre şimdi allık adımına geçebiliriz.

Bu pratik makyaja iki amaçlı bir ürün yakışırdı: Yves Saint Laurent Kiss & Blush Duo Stick! Hem allık hem de ruj olarak kullanılabilen bu stick formdaki ürün son derece pratik ve etkili. Yanaklarımızın üst kısımlarına sürdükten sonra parmaklarımızla dağıtarak son derece doğal bir görünüm elde ediyoruz. Verdiği etki sanki yanaklarımız kızarmış gibi olduğundan Kiss & Blush favori allıklarımız arasında ilk sıralarda yer alıyor!

Ombre dudaklar ile son nokta

Deniyoruz: Yves Saint Laurent ile En Pratik Makyaj_4

Gelelim Kiss & Blush'ın diğer kullanım amacına: dudaklar! Eğer biraz renkli günündeysen, olduğu gibi uygulayıp iki renkli ombre dudak görünümü elde edebilirsin, eğer istersen de sürdükten sonra dudaklarında dağıtarak harika bir renk elde edebilirsin, seçim tamamen sana kalmış!

Bu hızlı ve pratik makyajı biz çok severek yaptık! Hem etkili hem de uygulaması son derece pratik olan bu ürünlere ulaşmak istersen, aşağıdaki önerilerimize mutlaka göz atmalısın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler