loader

Derin bakışlar: Eyeliner ve kahverengi farın gücü

Favoriye Ekle
Derin bakışlar: Eyeliner ve kahverengi farın gücü

Eyeliner, gözlerde yarattığı kusursuz etkiyle mucizevi bir ürün. Gözlerin sonuna hafifçe eklenen kuyruklar, azıcık maskarayla birleştiğinde bir tanrıça gibi görünmeni sağlayabiliyor. Bir de birkaç ufak renk hilesi ve gölge oyunuyla birleştiğini düşün. İşte ihtiyacın olan ipuçları:

Sıra sende

Bakışlarını bu makyajla derinleştirip herkesi etkilemeye hazır ol!

Birinci adım:

Birinci adım:

Cildini pürüzsüzleştirmek ve parlaklık katmak için tenine fondöten uygulayarak makyajına başla. Fondöteni ufak bir fırçayla, yuvarlak hareketler yaparak tenine yedir. Elmacık kemiklerini öne çıkarmak için kemiklerinin altına bronz bir pudrayı hafifçe uygula. Daha sonra kemiklerin en çıkık kısımlarına pembe bir allık sürerek yüzüne renk kat.

İkinci adım:

ikinci adım

Göz kapaklarına primer uygulayarak göz makyajına başla. Ardından, orta boy ve sık kılları olan bir far fırçasıyla kırık beyaz bir farı gözlerine uygula. kaş kemiğinin başladığı bölgeye, gözünün şekli boyunca kahverengi bir far sür. Bu, gözlerine derinlik katacaktır. Siyah eyelinerı orta incelikte olacak şekilde çek. Son olarak hem üst hem alt kirpiklerine siyah maskara uygula.

Üçüncü adım:

Kaşlarınla aynı tonda bir kaş farını, eğik uçlu bir fırça yardımıyla uygulayarak ifadeni daha vurgulu hale getir. Kaş farı seçerken kaş rengine uyumlu olup olmamasına dikkat etmelisin. Yanlış kaş farı seçimi kaşlarında doğal bir görünüm yaratmak yerine yapay görünecektir.

Kaşlarının gün boyu kusursuz görünmesi için kaş maskarası ile sabitlemeyi de unutmamalısın. 

Dördüncü adım:

Dudaklarına açık pembe bir ruj sür. Dudak çizgini öncelikle dudak kalemiyle belirgineştir daha sonra pembe rujunla dudaklarını doldur. Dudaklarının daha çekici ve canlı görünmesini için rujunun üzerine dudak parlatıcısı da uygulayabilirsin. 

Zarif eyeliner stilinle eleganlığını bir kez daha göstermeye artık hazırsın! Eyeliner nasıl çekilir? sorusu için seni bu yazımıza alalım!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön