Detoks Zamanı: Makyaj Koleksiyonunu Tazelemenin Püf Noktaları

Favoriye Ekle
Detoks Zamanı: Makyaj Koleksiyonunu Tazelemenin Püf Noktaları

Makyaj malzemelerinde detoks yapmaya hazır mısın? Minimalizmin bu kadar popüler olduğu bir dönemde makyaj malzemelerinde de tazelenme veya modern deyimiyle 'detoks' yapmak istedik.

Kullandığın makyaj malzelemelerine baktığında hep aynı ürünlere elinin gittiğini, bazı ürünleri neredeyse hiç kullanmadığını göreceksin. Peki, hangi makyaj malzemelerini neden kullanmıyoruz? Tıpkı dolabımızda hiç giymediğimiz kazaklar, elbiseler gibi bazı makyaj malzelerinin kapağını açmadan yıllarda bekletebiliyoruz. Şimdi hiç kullanmadığın makyaj malzemelerini temizleme zamanı! Detoks önerileri sayesinde hangi makyaj malzemesine güle güle diyeceğini ve hangi makyaj malzemesine yatırım yapman gerektiğini açıklıyoruz.

Ten rengine uymayan fondötenlere hayır

Hiç itiraz istemiyoruz: İndirimde yakaladığın ten renginden bir iki ton açık fondötene artık güle güle demelisin. Makyaj malzemelerinin de son kullanma tarihi olduğunu unutma. Sadece bir kere kullandığın fondöten, 12 aylık bir kullanım süresi olduğunu düşünürsek, bu süre geçtiğinde oksitlenerek turuncu bir görünüm alacaktır. Ten renginden birkaç ton açık veya koyu olan bu fondöten, cilt kusurlarını ortaya çıkaracak, yüzün ve boynun arasında ton farkına sebep olacaktır.

Fondöten alırken mutlaka cilt tonuna uygun tonu almalısın. Cilt tonuna uygun fondöteni bulmak için elinin üzerinde değil boynunda renk testi yapmanı öneriyoruz. Ayrıca fondöten alırken kalın yapıda ve zor yayılan fondötenler yerine ince yapıda olanlara öncelik verirsen daha eşit ve homojen bir şekilde fondötenini yüzünde dağıtabilirsin.

Editörün önerisi: Yoğun renk seçeneği ve incecik yapısıyla cildinle gerçek uyumu yakalayacak L'Oréal Paris True Match fondötene bakmanı öneririz.

Büyük far paletlerine veda et

Büyük far paletleri hem taşıması hem de kullanması açısından bazen zorluk yaratabiliyor. Eğer göz makyajında çok fazla far kullanmıyorsan, büyük far paletleri yerine minik ve kullanması daha pratik olan far paletlerini kullanmalısın. İçindeki renklerin hepsini kullanabileceğin, tek uygulamada yoğun renk veren bir far paleti arıyorsan L'Oréal Paris La Petite Palette Far Paleti serisine göz atmalısın. Makyaj çantanda yer kaplamayacak, kullanışlı renklerin olduğu bu paletlerden en çok kahve-mavi tonlu Stylist ve bronz-yeşil Feminist'i kullanıyoruz.

Eyelinerlarını kontrolden geçir

Makyaj malzemelerinde temizliğe giriştiysen mutlaka eyelinerlarını da gözden geçirmelisin. Çalışmayan, ucu sürekli kırılan ve biten göz kalemlerine veda etmen zamanı gelmedi mi?

Eyelinerlarını tek tek elinin üzerinde test et, renk vermeyen eyelinerını çöpe at. Eyeliner alırken mutlaka evdeki eyeliner stoğunu düşün. Eğer evde üçten fazla eyelinerın varsa ve bu eyelinerların performansından mutluysan yeni eyeliner almak için biraz beklemelisin. İşe yaramayan eyelinerlarını ayırırken bir yandan da yeni eyeliner alırken nelere dikkat etmen gerektiğini gözden geçirmelisin. Eyeliner seçerken kalıcılığına, eyelinerın ucuna ve renk yoğunluğuna önem vermelisin. Bizim elimizden düşürmediğimiz ve tekrar tekrar aldığımız L'Oréal Paris Superliner Tattoo Signature Eyeliner sana ilham olabilir.

Kuruyan maskaralarınla vedalaş

Kuruyan göz kalemlerin gibi kuruyan maskaraları da makyaj koleksiyonunda tutmanın bir anlamı yok. Maskaralarını uzun süre kullanmadığında veya kapağını açık unuttuğunda maskaran kuruyarak işe yaramaz bir hale gelecektir.

Maskara seçerken kirpiklerine uygun maskara fırçası ve kalıcılığı yüksek olan ürünlere öncelik vermelisin. Tıpkı L'Oréal Paris Unlimited Maskara gibi. Kirpikleri kıvıran ve uzatarak daha çekici görünmelerini sağlayan bu maskara, yeni maskara arayanlar için harika bir tercih olacaktır.

Editörün önerisi: Kuruyan maskaranı hayata döndürmek için içine birkaç damla L'Oréal Paris Mucizevi Yağ damlatabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön