loader

Devasa Kirpikler :Maskara Coctailing Nedir?

Favoriye Ekle

Yüzyıllardır güzelliğin başlıca sembolleri arasında yer alan ok gibi uzun ve hacimli kirpiklere kavuşmaya ne dersin? TikTok ve diğer sosyal medya platformlarını etkisi altına alan maskara coctailing akımı ile bu hayale zahmetsizce ulaşabilirsin!

Maskara seçimi herkes için kişisel bir deneyim ve genellikle onlarca farklı denemenin ardından başarı elde edilen bir süreç. Kimi kirpikler hacim veren bir formüle ihtiyaç duyarken, kimileri ise uzatıcı etkili bir maskarayla daha iyi görünüyor. Yani özetle, hayatta ve makyajda tek bir doğru yok. :) Ancak mascara coctailing tekniği bu noktada spot ışıklarının altında tüm gücüyle beliren bir yöntem. TikTok makyaj trendlerinin bu havalı ve dramatik akımı, farklı maskaraların farklı özelliklerini tek makyaj stilinde buluşturmaya yardımcı oluyor. Eğer maskara kokteyli çoktan ilgi çekmeyi başardıysa, mascara coctailing’e dair hızlı bir kılavuz için hemen alt satıra geçelim!

Maskara Coctailing Nedir? Nasıl Görünür?

Maskara Coctailing Nedir? Nasıl Görünür?

Maskara coctailing, kirpiklere özel bir formül yaratmak için çeşitli maskaraların bir araya getirilerek uygulandığı bir güzellik trendi. Bazı maskara formülleri kirpiklere hacim kazandırmak için mükemmel bir seçimken, bazıları ise yoğun renklendirme ya da kıvrık bir görünüm sunuyor. Bu trend de işte bu farklılıktan güç alıyor. Takma kirpik kullanmadan daha dramatik bir kirpik görünümü yaratma imkanı sunan maskara coctailing’i denemek için makyaj çantanda farklı türlerde maskaraların olması yeterli.

Maskara Coctailing Ne İşe Yarar?

Maskara Coctailing Ne İşe Yarar?

Maskara coctailing tekniği sayesinde birden fazla maskarayı katmanlayarak farklı makyaj ihtiyaçlarına uygun görünümler yaratmak mümkün. Örneğin; gece makyajında hacimli bir maskara tercih edebilir ve güçlü etki için yoğun pigmentli bir maskarayla daha çarpıcı bir görünüm yakalayabilirsin. Farklı etkilere sahip maskara çeşitleriyle hem kirpiklerine bakım yapan hem de uzun saatler boyunca kalıcılığını koruyan bir göz makyajı yaratabilirsin.

Maskara coctailing’de seçeneklerin bir hayli geniş. Bir maskaradan neler beklediğini not et ve doğru parçaları birleştir. İşte bu kadar!

Maskara Coctailing Nasıl Yapılır?

Maskara Coctailing Nasıl Yapılır?

  • Maskara coctailing için bir ince bir de dolgun uçlu maskara tercih etmende fayda bulunuyor.
  • Uygulamaya ince uçlu maskarayla başlayarak kirpiklerine dipten uca zikzak hareketlerle sürmelisin.
  • Ardından daha dolgun ya da kavisli bir maskarayla uygulamaya devam edebilirsin. Bu adımda kirpiklerini hacimlendirmen gerekiyor.
  • Bu sıralamayla uyguladığın maskara coctailing trendi sayesinde gün boyu süren doğal kıvrımlı, daha uzun ve hacimli kirpiklerinin tadını çıkarabilirsin!

Maskara Coctailing için Maskara Önerisi

Maskara Coctailing için Maskara Önerisi

Maskara coctailing denemelerine güç katacak birbirinden etkili maskara çeşitleriyle tanışmak ister misin? Her makyajsever gibi bu fikir senin de hoşuna gitmiş olmalı. O zaman hemen başlayalım!

L’Oréal Paris Telescopic Lift Maskara

L’Oréal Paris Telescopic Lift Maskara

Kirpiklerinin daha uzun, kalkık ve hacimli görünmesini istiyorsan, L’Oréal Paris Telescopic Lift Maskara tam senlik. Özel çift taraklı fırçasıyla kirpikleri tek tek kaldıran, ayıran ve uzunluk sunan bu maskaranın formülü de oldukça zengin. Etkisini gün boyu koruyan ve seramidlerle zenginleştirilmiş formülüyle kirpiklere bakım etkisi sunan bu hacim veren maskara üstelik ağırlık hissine de neden olmuyor.

L’Oréal Paris Pro XXL Volume

L’Oréal Paris Pro XXL Volume

Kirpik makyajını farklı bir boyuta taşıyan L’Oréal Paris Pro XXL Volume Maskara, 2 adımda uygulanıyor. Hacimli kirpikler için şahane bir alternatif sunan bu maskaranın iki farklı yönü bulunuyor. Birinci tarafı beyaz bir primer ve kirpiklere yoğun hacim vermek için hazırlıyor. 2’nci tarafı ise yoğun siyah formülüyle beyaz primerı gizliyor ve kirpikleri belirginleştirerek hacimli bir görünüm sunuyor.

L’Oréal Paris Lash Paradise Maskara

L’Oréal Paris Lash Paradise Maskara

Yoğun hacimli ve simsiyah kirpikler… Zengin yağlarla zenginleştirilmiş formülü, kıvrımlı ve yumuşak kıl fırçası ve kurumaya karşı dayanıklı formülüyle L’Oréal Paris Lash Paradise Maskara, hassas gözler için de ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Uygulama kolaylığı sunan ve ağırlık yapmayan bu maskara ultra-yoğun hacim sunuyor.

L’Oréal Paris Bambi Eye Extra

L’Oréal Paris Bambi Eye Extra

L’Oréal Paris Bambi Eye Maskara ne mi vadediyor? Hemen açıklayalım: Etkileyici ceylan gözleri, kirpikleri içten dışa doğru kıvırarak ultra hacim sunan özel tasarımlı silikon bir fırça, topaklanmayan formül ve gün boyu kalıcılık. Gözlerini daha büyük gösterecek bir maskara arayışındaysan L’Oréal Bambi Eye rimeli bizce ilk fırsatta çok daha yakından keşfetmelisin.


Maskara coctailing trendini deneyenler bu eşsiz görünümden vazgeçemiyor. Sen de bakışlarına dramatik bir görünüm kazandırmak istersen maskara coctailing uygulamasına şans vermeyi unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler