loader

Dikkat Çekici Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Aydınlık bir ten, lifting etkili kirpikler, yoğun renkli dudaklar ve göz kamaştıran ışıltı: Dikkat çekici makyaj nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz!

Makyaj yaptığımız zaman hepimiz olduğumuzdan daha güzel ve dikkat çekici olmayı hedefliyoruz, bu bir gerçek. Peki, dikkat çekici bir makyaj yaparken nelere dikkat etmen gerektiğini biliyor musun? Öncelikle, makyajının her adımında iddialı ürünler kullanıp yüzündeki her noktayı ön plana çıkarmak yerine belli başlı bölgelere odaklanarak çok daha doğal bir sonuç elde edebileceğini bilmelisin. Gözleri, dudakları, ten makyajını aynı anda ön plana çıkarmak abartılı bir sonuç verebilir. İşte bunun için dikkat çekici makyaj nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Doğal, aydınlık bir ten görünümü

Doğal, aydınlık bir ten görünümü

Dikkat çekici bir makyaj yapmak için öncelikle doğal ve aydınlık, sağlıklı görünen bir ten elde etmelisin. Bunun için doğal bitişli, ağırlık yaratmadan kusursuzlaştıracak aynı zamanda da aydınlık bitişli bir fondöten kullanabilirsin. NYX Professional Makeup’ın Born To Glow fondöteni, cildindeki renk eşitsizliklerini gizleyip aydınlık ve doğal bitiş verecek. Cildin bu şekilde doğal görünürken, sana gözlerini ve dudaklarını ön plana çıkarabilmen için harika bir zemin sağlayacak. Ayrıca E vitamini ve Jojoba özleri içeren formülüyle cildi besliyor.

Göz altındaki morlukları gizlemek ve yüzünü doğal bir şekilde aydınlatmak için de NYX Professional Makeup Born To Glow Kapatıcı'yı kullanabilirsin. Mikro kapsüllü formülüyle cildinde doğal bir kapatıcılık sağlarken aynı zamanda aydınlık bir görünüm de veriyor. Üstelik sünger aplikatörü ile çok kolay uygulanıyor.

Bakışlarını ön plana çıkar

Bakışlarını ön plana çıkar

Dikkat çekici bir göz makyajı yapmak için illa abartılı ve iddialı renkleri bir arada kullanmak zorunda değilsin. Çok doğal bir şekilde de bakışlarını ön plana çıkarabilirsin. Ayrıca yoğun bir göz makyajı yaptığında dudaklarını geri plana atman da gerekecek, bu yüzden orantılı, sade ve doğal bir göz makyajı için kirpiklere oynayabilirsin. Far olarak toprak tonlarında bir far kullanabilir, kirpiklerini dikkat çekici bir hale getirmek için de lifting etkili bir maskara tercih edebilirsin.

NYX Professional Makeup’ın On The Rise Liftscara maskarası, kirpik liftingi etkisiyle kirpiklerini resmen uçuşa geçirecek. Kum saati ve yuvarlak şekilli fırçaların bir araya gelmesiyle oluşan özel fırça formu sayesinde bu maskara en kısa kirpikleri bile kaldırıp kıvırıyor, hacim veriyor. Kirpiklere verdiği lifting etkisiyle bakışlar anında ön plana çıkıyor ve dikkat çekici bir hal alıyor.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yüzünü ısıt ve ışılda

Yüzünü ısıt ve ışılda

Dikkat çekici bir makyaj için yapabileceğin bir makyaj tüyosu ise yüzünü doğal bir şekilde ısıtarak boyutlandırmak ve içten gelen bir ışıltı yaratmak. Bu doğal etki sayesinde abartısız çekici bir etki elde etmiş olacaksın. Öncelikle bronzer ile yüzünü ısıtarak boyutlandırabilirsin. Bronzerını şakaklarına, alnının köşelerine, elmacık kemiklerinin altına, burnunun üzerine ve çene çizgine hafifçe uygula ve iyi bir şekilde dağılmasına dikkat et. Bu sayede yüzüne yumuşak bir etki gelecek ve daha boyutlu görünecek.

Daha sonra aydınlatıcı adımına geçebilirsin. Doğal bir ışıltı için aydınlatıcını tek bir noktaya yoğun bir şekilde uygulamak yerine daha geniş bir alana bol bol dağıtarak uygulamalısın. Elmacık kemiklerinin üzerinde şerit halinde bir görünüm elde etmek yerine, yanaklarına ve şakaklarına doğru dağıtmalısın. Kolay dağılan, doğal, içten gelen bir ışıltı veren NYX Professional Makeup High Glass Aydınlatıcı’yı kullanabilirsin. Kremsi-pudra formülüyle uygulandıktan sonra çok doğal ama aynı zamanda da güçlü bir ışıltı veriyor. 3 farklı renk seçeneğinden cildine uygun olanı seçebilir, formülündeki ışıltılı mikro-kapsüller ile nemli gözüken bir bitiş veriyor.

Dikkat çekici, iddialı dudaklar

Dikkat çekici, iddialı dudaklar

Gelelim dikkat çekici makyajda odağı toplaman gereken noktaya: Dudaklar. Yoğun pigmentli, iddialı bir ruj ile son derece dikkat çekici dudaklara sahip olabilirsin. NYX Professional Makeup’ın Shout Loud rujlardan daha iyi bir seçenek olamaz. Yoğun pigmentli, 8 saat kadar kalıcı, saten bitişli ve nemlendirme etkili bu rujların capcanlı etkileri, dikkat çekici bir dudak makyajı elde etmek için ideal. Renk önerimiz ise kiremit-kırmızı tonuyla Hot in Here rengi, kilometrelerce öteden fark edilmeni sağlayacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/