Dikkat! Makyaj malzemelerinin de son kullanma tarihleri var

Dikkat! Makyaj malzemelerinin de son kullanma tarihleri var

Üç sene önce aldığın o mercan tonlarındaki rujunu ne kadar sevdiğini biliyoruz, ama artık güle güle demenin zamanı geldi. Senelerce kullandığımız makyaj malzemelerinden ayrılmak kolay olmasa da, elimizde tutmak da bir o kadar akıllıca değil.

Belki de makyaj çantanı çöpe atmanın zamanı geldi çünkü makyaj malzemelerinin de son kullanma tarihleri var. Bu kullanım tarihlerine sadık kalmamak ise, makyaj malzemelerinin üzerlerini bakteri yuvalarına dönüştürebilir. İsteyeceğin son şeyse bu ürünleri yüzüne sürmek olacak. Hangi makyaj malzemelerinin hala kullanıma uygun olduğunu, hangilerini ise çoktan elden çıkarman gerektiğini öğrenmek için rehberimizden yardım al.

Kalemler (1 - 2 sene)

Kalemlerin (dudak kalemleri, göz kalemleri ve kaş kalemleri) uçları açılabildiğinden, her seferinde daha temiz bir yüzeyle uygulama yapabileceğimizi biliyoruz. Yine de bu onları sonsuza dek kullanabileceğimiz anlamına gelmiyor. Eğer kalemin kurumaya başladı ise ve uygulama zorlaşıyorsa, atmanın zamanı gelmiş demektir.

Ruj ve parlatıcılar (1 sene)

Rujlar ve parlatıcılar dudak kısmına uygulandığından, her yıl yenilemek akıllıca bir fikir olacak. Rujlarını güneş ışığını direkt alan yerlerde bırakma ve sık sık alkolle temizle!

Fondöten ve kapatıcılar (1 - 2 sene)

Bakteriler özellikle pompalı şişelerde olmayan fondötenleri ve pudraları çok seviyorlar. Renginde, kokusunda veya dokusunda değişim gördüğün anda bu ürünleri atman gerekiyor. Bu haliyle kullandığında ise cildinde akne oluşmasına neden olabilir. Sonuçta bu ürünlerin cilt kusurlarını kapaması gerekiyor, yaratması değil.

Pudralar (2 sene)

Pudra ürünler (pudra fondöten, allık, farlar, bronzerlar) diğer makyaj malzemelerine göre çok daha uzun ömürlüler.

Maskara ve Likit Liner (3 veya 6 ay)

Maskaranı pompalama, çünkü bu hareketle maskara tüpünün içine hava pompalıyorsun, bu da kurumaya ve bakterilerin içeri dolmasına neden oluyor. Son kullanma tarihi geçen likit ürünler, kızarıklığa, kaşıntıya, göz nezlesine ve arpacığa neden olabilir.

Bir de unutmadan, makyaj malzemelerini asla arkadaşlarınla paylaşma!


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Color Tattoo 24H Göz Farı 65 Pink Gold

Color Tattoo 24H Göz Farı 65 Pink Gold

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Color Tattoo 24H Göz Farı 65 Pink Gold

Color Tattoo 24H Göz Farı 65 Pink Gold