loader

Doğal kontur makyajı mümkün mü?

Favoriye Ekle

Geçtiğimiz birkaç sene, kontur makyajları makyaj trendleri arasında yükselişteydi. Belirgin yüz hatları elde etmek isteyen herkes bu gölge-ışık oyunları ile yüzlerine kolaylıkla istedikleri görünümü verebiliyorlardı. Kontur makyajı sayesinde ne Photoshop ne de FaceTune’a ihtiyacımız kalmıyordu. Anında daha iri gözler, daha ince bir yüz, daha kalkık bir burun, daha dar bir alın ve belki daha kısa bir çene elde etmemizin mümkün olmasını sağlayan kontur paletlerimiz bize yetiyordu. Kontür makyajı yaptıktan sonra makyaj öncesi ve sonrası haline çok şaşıracaksın.

Nitekim bu dramatik makyaj görünümü 2017’deki doğal makyaj trendinin yükselişi ile bizim için günlük makyajdan, özel gün makyajı olmaya doğru geri adım attı. Peki, doğallıktan şaşmadan da kendimizi kontur makyajının sihirli ellerine bırakmamız mümkün mü? Cevap veriyoruz: E-VET!

Nasıl mı? İpuçlarını takip et!

#1: Hazırlık aşamasını es geçme

Doğal kontur makyajı mümkün mü?_1

Ten makyajının doğal durması için kusursuz görünmesi gerektiğini biliyorsun. Eğer cilt kusurların varsa bu biraz daha zorlayıcı olabilir. Yapman gereken tek şey cildini düzenli olarak temizleyip nemlendirmenin yanı sıra makyaj bazı kullanmak. Makyaj bazları cildini makyaja hazırlarken, minik cilt kusurlarını da görünmez kılacak.

#2: Doğru fondöteni bul

Doğal kontur makyajı mümkün mü?_2

Kusursuz görünen bir cilt görünümü için ıslak bitişli bir fondöten tercih edebilirsin. Bizim önerimiz cushion fondötenlerle ten rengini en kolay ve doğal biçimde eşitlemen.

#3: Kapatıcı uygulamasını es geçme

Doğal kontur makyajı mümkün mü?_3

Makyaj artistlerinin ısrarla altını çizdiği bir şey varsa o da kapatıcı uygulamasını es geçmemen. Kapatıcılar cildinin temiz ve aydınlık görünmesine yardımcı olur.

#4: Yeni bir kontur paleti dene 

Doğal kontur makyajı mümkün mü?_4

Klasik kontur paletini gece makyajları için makyaj masana koy ve kontur makyajın için daha doğal tonlar içeren bir kontur paleti veya kontur sticki edin. Gölgeleme işlemi için ten renginden yalnızca bir iki ton koyu bir bronzer da tercih edebilirsin. Daha doğal bir kontur makyajı için uygulamayı fırçaların veya parmakların yardımıyla yapmayı da deneyebilirsin. 

Denedikten sonra, sonuçları bizimle de Instagram (@makyajcom) üzerinden paylaşmaya ne dersin?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler