loader

Doğal tonlarda buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Buğulu göz makyajları havalı ve iddialı göz makyajı elde etmek istediğimizde aklımıza gelen ilk seçeneklerden biri. Ancak, çoğu zaman bu koyu göz makyajını günlük hayatta kullanmak çok da kolay olmuyor. Peki, günlük kullanıma uygun doğal göz farı renkleriyle de buğulu bir göz makyajı elde etmek mümkün mü? Elbette.

Başlamadan önce şunu unutma, doğal tonlarda dumanlı bir göz makyajı için üç farklı tona ihtiyacın olacak. Belirginlik için koyu bir far, dağıtmak için orta tonlarda bir far ve aydınlatmak ve vurgulamak için açık bir far tonu. Farklı nude tonlarını bir arada sunan bir far paleti kullanmak akıllıca bir seçim olacak.

Nude göz farları denildiğinde aklına çok fazla seçenek gelmiyor olabilir ancak tahmin ettiğinden çok daha fazla ton ve bitişe sahip birçok nude göz farı alternatifi var. Senin için seçtiğimiz birbirinden farklı far paleti önerilerimizi bu yazının sonunda bulabilirsin.

Buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

1. Primer kullan

Doğal tonlarda buğulu göz makyajı nasıl yapılır?_1

Göz makyajının kalıcı olması için, uygulama öncesinde göz makyajı bazı kullanmalısın. Far bazları (primerlar) hem makyaj öncesinde uygulama için kusursuz bir baz oluşturacak hem de makyajının daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacak. Ayrıca far bazlarının farın rengini daha belirgin bir hale getirdiğini bilmelisin. Far bazı kullanarak yaptığın göz makyajı çok daha kalıcı ve belirgin olacak.

2. Baz far rengi uygula

maybelline the nudes of new york far paleti

Bir far fırçası ile seçtiğin orta tonu tüm göz kapaklarına uygulayarak baz rengini oluştur. Baz rengi sayesinde göz kapağındaki renk eşitsizliğini ortadan kaldıracak ve buğulu göz makyajı için kusursuz bir zemin hazırlayacaksın. Genellikle krem rengi farlar veya açık kahve tonlar, buğulu göz makyajlarında baz rengi olarak tercih ediliyor.

En doğal toprak ve nude tonları bir arada bulunduran bir far paleti bu noktada çok işine yarayacak. Maybelline New York'un Nudes of New York far paleti bu konuda bir harika.

3. Katlanma bölgesine far uygula

maybelline new york nudes of new york far paleti

Yumuşak uçlu bir crease far fırçasıyla, rota tonlarda bir farı “crease” adı verilen, göz kapağının katlanma bölgesine uygula. Bu adım sayesinde göz kapağının derinliği ortaya çıkacak ve buğulu göz makyajı için daha etkileyici bir görünüm yaratacaksın. Bu noktada dikkat etmen gereken en önemli şey, yumuşak bir geçiş elde etmek olmalı. Ne kadar çok karışıtırır ve dağıtırsan, o kadar doğal bir geçiş elde edersin.

Doğal buğulu göz makyajı için en uygun renkler kahve tonları oluyor. Maybelline The Nudes of New York far paletindeki mat kahve tonları, katlanma bölgesinde kullanmak için ideal tonlardan.

4. Göz kapağına daha koyu bir far uygula

4. Göz kapağına daha koyu bir far uygula

Buğulu bir göz makyajı elde etmenin en kritik tüyolarından biri, renkler arasında açıktan koyuya yumuşak bir geçiş oluşturmaktır. Bu yüzden aşağı doğru indikçe daha koyu renklere geçiş yapmalısın. Bunun için göz kapağına ve dış köşelerine koyu bir far uygulamalısın. Dış köşelere doğru farı dağıttığında burayı gölgelendirecek ve buğulu bir etki elde etmiş olacaksın.

5. Göz kapağının ortasını ve göz pınarını aydınlat

maybelline chrome extreme aydınlatıcılar

Doğal buğulu bir göz makyajına ışıltı eklemek ve gözlerini boyutlandırmak için metalik farlardan veya aydınlatıcıdan yardım alabilirsin. Metalik farını göz kapaklarının tam ortasına, göz pınarlarına ve kaş kemiğine uygulayabilirsin.

Biz favori aydınlatıcımız olan Maybelline Chrome Extreme Aydınlatıcı'lardan 200 Diamond Glow rengini göz makyajımızda da kullanmayı çok seviyoruz. Islak bir metalik yansıma veren bu aydınlatıcı gözleri anında ön plana çıkarıyor ve ışıl ışıl bir etki veriyor.

6. Kirpik diplerini belirginleştir

maybelline tattoo liner gel göz kalemi 900 deep onyx

Gözlerine daha fazla belirginlik katmak için, göz içine akmayan siyah bir göz kalemi uygulayabilirsin. Maybelline New York Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden 900 Deep Onyx, yumuşak yapısıyla çok kolay uygulanan, sabitlendikten sonra da göz içinde akmayan ve bulaşmayan bir göz kalemi.

7. Minimal kedi bakışlar

eyeliner

Doğal tonlardaki buğulu göz makyajımızı günlük hayatta kullanmak istediğimiz için seçtiğin eyeliner stili de yine son derece minimal ve günlük kullanıma uygun olmalı. Kahverengi veya siyah likit eyelinerını üst kirpik çizgine ince bir biçimde çek, minik bir eyeliner kuyruğu ile stilini tamamla.

Kusursuz eyeliner uygulaması için öncelikle eyelinerının kuyruğunu oluşturmalı daha sonra kirpik dibinden ince bir çizgi çekerek kuyruk bölümünle birleştirmelisin. Sana kolay bir şekilde eyeliner çekmene yardımcı olacak, ince uçlu ve gün boyu kalıcı bir eyeliner önerimiz var: Maybelline Hyper Easy Liner'ı mutlaka denemelisin.

8. Alt kirpiklere far uygula

8. Alt kirpiklere far uygula

Buğulu göz makyajının olmazsa olmaz adımı, göz kapaklarında kullandığın farı alt kirpik diplerine de uygulamaktır. Böyle yaptığında buğulu etkiyi maksimuma çıkarmış olacaksın. Gözlerinin dış köşelerinde, göz kapağının dış köşelerine uyguladığın far ile yumuşak bir geçiş elde etmeyi amaçlamalısın. Buradaki geçiş ne kadar yumuşak ve doğal olursa, o kadar iyi buğulu bir göz makyajı yapmış olacaksın.

9. Hacimli ve belirgin kirpikler

Doğal tonlarda buğulu göz makyajı nasıl yapılır?_2

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz makyajını kusursuzlaştırmak için siyah maskaranı cömertçe kirpiklerine uygula. Önce kirpiklerini kıvır daha sonra maskaranı zig zag hareketlerle kirpiklerine uygula. Bu adım, maskaranın her kirpiğinin arasına eşit şekilde girmesini sağlayacak böylece hayalindeki hacimli kirpiklere ulaşacaksın. Kirpiklerin ne kadar kısa ve düz olursa olsun, buğulu göz makyajına yakışır bir kıvrıklık ve hacim elde etmek için L'Oréal Paris Unlimited maskaraya her zaman güvenebilirsin.

10. Alt kirpiklerine maskara uygula

Doğal buğulu göz makyajının bir adım öne çıkması için alt kirpiklerine de maskara uygulayabilirsin. Eğer bu göz makyajını gündüz kullanacaksan bu adımı es geçebilirsin. Gece için buğulu göz makyajı yapmak istiyorsan, alt kirpiklerine maskara sürmek, gözlerinin iyice ön plana çıkmasını sağlayacak.

11. Kaş makyajının önemi

Buğulu göz makyajını tamamladın, peki kaşların ne olacak? Göz makyajının tamamlayıcısı olarak kaşlarına da aynı özeni göstermelisin. Kaşlarının arasındaki boşlukları ince uçlu bir kaş kalemi ile doldurabilir, istersen de sadece renkli bir kaş maskarası ile kaşlarını belirginleştirebilirsin. Maybelline Express Brow Satin Duo Çift Taraflı Kaş Kalemi, aradığın dolgun, belirgin ve doğal kaş makyajını elde etmeni sağlayacak.

12. Makyaj sabitleme spreyleri

Makyaj sabitleme spreyleri sadece ten makyajını sabitlemek için kullanılmıyor. Makyajının son adımında sabitleyici sprey uygulayarak, göz makyajının da kalıcılığını artırabilirsin. Sadece makyaj sabitleme spreyini çok yakından uygulamadığına emin ol, yeter!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler