loader

Doğal tonlarda buğulu göz makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Buğulu göz makyajları havalı ve iddialı göz makyajı elde etmek istediğimizde aklımıza gelen ilk seçeneklerden biri. Ancak, çoğu zaman bu koyu göz makyajını günlük hayatta kullanmak çok da kolay olmuyor. Peki, günlük kullanıma uygun doğal göz farı renkleriyle de buğulu bir göz makyajı elde etmek mümkün mü? Elbette.

Başlamadan önce şunu unutma, doğal tonlarda dumanlı bir göz makyajı için üç farklı tona ihtiyacın olacak. Belirginlik için koyu bir far, dağıtmak için orta tonlarda bir far ve aydınlatmak ve vurgulamak için açık bir far tonu. Farklı nude tonlarını bir arada sunan bir far paleti kullanmak akıllıca bir seçim olacak.

Nude göz farları denildiğinde aklına çok fazla seçenek gelmiyor olabilir ancak tahmin ettiğinden çok daha fazla ton ve bitişe sahip birçok nude göz farı alternatifi var. Senin için seçtiğimiz birbirinden farklı far paleti önerilerimizi bu yazının sonunda bulabilirsin.

Birinci adım: Primer kullan

Doğal tonlarda buğulu göz makyajı nasıl yapılır?_1

Göz makyajının kalıcı olması için, uygulama öncesinde göz makyajı bazı kullan. Göz makyajı bazları (primerlar) hem makyaj öncesinde uygulama için kusursuz bir baz oluşturacak hem de makyajının daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacak. Urban Decay'in Eyeshadow Primer Potion far bazı bu konuda gerçekten mucizeler yaratıyor!

İkinci adım: Baz rengini bul

maybelline the nudes of new york far paleti

Bir far fırçası ile seçtiğin orta tonu tüm göz kapaklarına uygulayarak baz rengini oluştur. Baz rengi sayesinde göz kapağındaki renk eşitsizliğini ortadan kaldıracak ve buğulu göz makyajı için kusursuz bir zemin hazırlayacaksın. 

Göz makyajı yapmadığın zamanlarda bile baz rengini göz kapaklarının üzerine sürerek doğal ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin. En doğal toprak ve nude tonları bir arada bulunduran bir far paleti bu noktada çok işine yarayacak. Maybelline New York'un Nudes of New York far paleti bu konuda bir harika.

Üçüncü adım: Belirginleştir

maybelline new york nudes of new york far paleti

Dağıtma fırçasıyla seçtiğin koyu tonu, genelde “crease” adı verilen, göz kapaklarının katlanma bölgesine uygula. Bu adım sayesinde göz kapağının derinliği ortaya çıkacak ve buğulu göz makyajı için daha etkileyici bir görünüm yaratacaksın. Doğal buğulu göz makyajı için en uygun renkler kahve tonları oluyor. Maybelline The Nudes of New York far paletindeki mat kahve tonları, katlanma bölgesinde kullanmak için ideal tonlardan.

Dördüncü adım: Dağıt

doğal tonlarda buğulu göz makyajı

Doğal bir etki için rengi iyice dağıttığından emin ol. Unutma, renk geçişleri ne kadar az belli olursa, makyajın o kadar profesoynel görünecek. Başarılı bir göz makyajının sırrı her far uygulamasından sonra temiz bir far fırçasıyla karıştırmaktan geçiyor. Bu işlem biraz zaman alabilir ama unutma kusursuz görünüm için buna değer!

Beşinci adım: Aydınlat

maybelline chrome extreme aydınlatıcılar

Doğru aydınlatıcı uygulaması, kaşlarının anında daha kalkık ve gözlerinin anında daha parlak görünmesini sağlar. Bunun için, seçtiğin en açık rengi kaş kemiğine uygula.

Gözlerinin olduğundan daha belirgin ve iri göstermek istiyorsan aydınlatıcıdan yardım alabilirsin. Şampanya tonlarındaki aydınlatıcını göz pınarına uygulayarak ışığı daha iyi yansıtacaksın. Bu adım gözlerinin daha belirgin görünmesine yardımcı olacak. Islak görünümlü makyajları seviyorsan far fırçanı önce ıslatıp sonra aydınlatıcını sürebilirsin. Bunun için de önerimiz, Maybelline New York'un Master Chrome aydınlatıcılarından 200 Diamond Glow rengi.

Altıncı adım: Belirginliği arttır

maybelline tattoo liner gel göz kalemi 900 deep onyx

Gözlerine daha fazla belirginlik katmak için, göz içine akmayan siyah bir göz kalemi uygulayabilirsin. Maybelline New York Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden 900 Deep Onyx, yumuşak yapısıyla çok kolay uygulanan, sabitlendikten sonra da göz içinde akmayan ve bulaşmayan bir göz kalemi.

Yedinci adım: Minimal kedi bakışlar

eyeliner

Doğal tonlardaki buğulu göz makyajımızı günlük hayatta kullanmak istediğimiz için seçtiğin eyeliner stili de yine son derece minimal ve günlük kullanıma uygun olmalı. Kahverengi veya siyah likit eyelinerını üst kirpik çizgine ince bir biçimde çek, minik bir eyeliner kuyruğu ile stilini tamamla.

Kusursuz eyeliner uygulaması için öncelikle eyelinerının kuyruğunu oluşturmalı daha sonra kirpik dibinden ince bir çizgi çekerek kuyruk bölümünle birleştirmelisin. Sana kolay bir şekilde eyeliner çekmene yardımcı olacak, ince uçlu ve gün boyu kalıcı bir eyeliner önerimiz var: Maybelline Hyper Easy Liner'ı mutlaka denemelisin.

Sekizinci adım: Kirpikleri unutma

Doğal tonlarda buğulu göz makyajı nasıl yapılır?_2

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz makyajını kusursuzlaştırmak için siyah maskaranı cömertçe kirpiklerine uygula. Önce kirpiklerini kıvır daha sonra maskaranı zig zag hareketlerle kirpiklerine uygula. Bu adım, maskaranın her kirpiğinin arasına eşit şekilde girmesini sağlayacak böylece hayalindeki hacimli kirpiklere ulaşacaksın. Kirpiklerin ne kadar kısa ve düz olursa olsun, buğulu göz makyajına yakışır bir kıvrıklık ve hacim elde etmek için L'Oréal Paris Unlimited maskaraya her zaman güvenebilirsin.

Buğulu göz makyajını nude tonlarla elde edip, gündelik hayatına taşımak işte bu kadar kolay!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön