loader

Doğal Yaz Işıltısı İçin Highlighter Nasıl Uygulanır?

Favoriye Ekle

Işıl ışıl bir yaz makyajı için highlighter nasıl uygulanır, adım adım anlatıyoruz!

Yaz kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladığına göre, makyaj çantamızı da yaş ışıltısına adapte etmenin zamanı gelmiş demektir. Işıl ışıl, aydınlık, canlı ve göz alıcı bir yaz makyajı için highlighterlat yani aydınlatıcılar en büyük dostlarımız! Peki ışıl ışıl bir yaz makyajı için highlighter nasıl uygulanır? Bu yaz ışıltınla göz kamaştırmak için bilmen gereken her şeyi adım adım anlatıyoruz! İşte karşında highlighter uygulama ipuçları…

Aydınlık bir ten makyajı ile başla

Aydınlık bir ten makyajı ile başla

Yaz makyajının göz kamaştırması için ilk olarak aydınlık bir ten makyajına ihtiyacın var. Bunun için aydınlatıcı bir makyaj bazı uygulayabilir, veya likit highlighterını fondötenine karıştırabilirsin. Kullandığın fondötenin bitişi nasıl olursa olsun, içerisinde likit aydınlatıcı eklediğinde ten makyajında içten gelen bir ışıltı elde edeceksin.

Aydınlık bir ten makyajı ile başla 2

Bizim yaz makyajımızda uygulamayı en sevdiğimiz makyaj tüyosu, Maybelline Master Strobing Liquid likit highlighterımızı fondötenimize birkaç damla eklemek. Bu likit highlighterın cilde verdiği güçlü ama bir o kadar da doğal yansıma gerçekten de bağımlılık yaratacak cinsten. Tek yapman gereken fondötenini elinin üzerine almak, daha sonra Maybelline Master Strobing Liquid’den bir iki damla ekleyip karıştırmak. Fondötenini bu şekilde uyguladığında cildinde oluşan içten gelen ışıltıya bayılacaksın.

Yaz ışıltısı için highlighterı nereye uygulamalısın?

Yaz ışıltısı için highlighterı nereye uygulamalısın?

Şimdi gelelim işin kritik noktasına: Göz alıcı bir yaz ışıltısı elde etmek için highlighterını nerelere ve nasıl uygulamalısın? Hemen anlatmaya başlıyoruz:

Elmacık kemikleri ve şakaklar: Highlighter nereye uygulanır? Sorusunun ilk yanıtı tabii ki elmacı kemikleri. Bu adımda dikkat etmen gereken son derece doğal ve içten gelen bir etki elde etmek. Bu yüzden aydınlatıcını sadece elmacık kemiklerine uygulayıp bırakmamalısın. Highlighterını şakaklarına doğru dağıtarak şerit gibi kalmasına engel olabilir, daha doğal görünmesini sağlayabilirsin.

Burun üzeri: Burun üzerine aydınlatıcı uygulamak, anında daha çekici bir etki elde etmeni sağlayacak. Burun kemiğine ve burnunun tam ucuna ince bir şekilde aydınlatıcını uygulayabilirsin. Bu hattı burun kemiğinin üzerinde mümkün olduğunca ince tutmalısın, yoksa burnun olduğundan daha geniş görünebilir. Çizgi ince olduğunda ise burnun daha ince ve kalkık görünecektir.

Yaz ışıltısı için highlighterı nereye uygulamalısın? 2

Kaş altları: Kaş altlarına highlighter uygulamak, kaşlarının daha kalkık görünmesini sağlayacak. Elmacık kemiklerine uyguladığın aydınlatıcıyı kaşlarının altına da hafifçe uygulayabilirsin. Böylece cildindeki enerjik ve canlı görünümü daha yukarı taşımış olacaksın.

Göz pınarları: Göz pınarlarına highlighter uyguladığında, anında daha çekici ve enerjik bakışlara sahip olacaksın. Burada dikkat etmen gereken nokta, aydınlatıcıyı tam göz pınarlarına uygulayıp, daha sonra göz kapaklarına doğru dağıtmak. Aydınlatıcıyı göz altlarına doğru dağıtırsan, daha yorgun bir görünüme neden olabilirsin. Unutma, her zaman yukarı doğru!

Dudak üzeri: Yaz ışıltısında son dokunuşu elde etmek için dudak üzerine de highlighter uygulayabilirsin. Böylece dudaklarının daha kalkık ve dolgun görünmesini sağlayabilirsin.


Editörün Önerisi: Yüzünde her noktaya uygulayabileceğin, metalik bir yansıma veren ve çok kolay dağılan Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcılar favorilerimizden. Simli bir görüntü yaratmadan, cilde verdiği güçlü yansıma resmen göz kamaştırıyor.

 

Bronzer adımı

Bronzer adımı

Yaz ışıltısını desteklemek için cilt tonuna uygun, cildine doğal bir sıcaklık verecek bronzer adımını atlamamalısın. Maybelline City Bronze bu konuda en sevdiğimiz bronzerların başında geliyor. Sıcak olmayan tonu ile cildi çok doğal bir şekilde ısıtan bu bonzer, aynı zamanda yüzü boyutlandırmak için de ideal.

Bronzerını elmacık kemiklerinin altından şakaklarına doğru, alın köşelerine, burun kenarlarına, çene hattına ve alt dudak çizgisine uygulayarak tamamlayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler