loader

Doğallık akımı: Kaş rengini açtırmaya son!

Favoriye Ekle

Bu sezon doğallık teması, hiç olmadığı kadar ön planda. Hem günlük rutinimize hem de sağlığımıza çok daha uygun olan bu akım, elbette kaşları da etkisi altına aldı. Eskiden saçlar boyanınca bir koşu kaşlar da boyatılırdı. Şimdi ise kontrast yaratan koyu kaşlar tahtı devraldı. Sen de koyu kaşların inceliklerini öğrenmek istersen, ipuçlarımız senin için!

Neden seviyoruz?

Doğallık akımı: Kaş rengini açtırmaya son!_1

Öncelikle doğallığın her zaman en iyi sonucu verdiğini biliyoruz! Bu elbette kaşlarda da geçerli. En önemlisi, kaşların rengini açtırmayarak doğal bırakmak, kaşların yapısını bozulmaktan uzak tutuyor ve sağlıklı kalmalarını sağlıyor.

Sen de dene!

Doğallık akımı: Kaş rengini açtırmaya son!_2

Kaşlardaki kalınlık modasıyla birlikte, renkler de "doğal" olarak koyuya dönüyor. Yani doğal hallerine. Ancak kaşların yıllarca inceltilmiş olması, ya da genetik faktörler gibi etkenler kaşların koyulaşması karşısında bir engel teşkil edebiliyor. Bu engeli ortadan kaldırmak için, bakım kısmında doğal bitkisel yağlardan ya da kaş serumlarından yararlanabilirsin.

Doğal bir kaş görünümü için bakım

Doğallık akımı: Kaş rengini açtırmaya son!_3

Badem yağı, sarımsak yağı ve hint yağı, düzenli uygulandıkları takdirde kaş çıkarmada oldukça başarılılar. Eczanelerde satılmaya başlanan kaş serumları da bir başka alternatif. Kaşlarına iyi bakmak için onları temiz tutmayı da unutmamalısın. Kaş kalemi, maskarası veya farı gibi ürünler uyguladıktan sonra eve döndüğünde mutlaka kaşlarını da temizlemelisin. 

Doğal bir kaş görünümü için makyaj nasıl olmalı?

Doğallık akımı: Kaş rengini açtırmaya son!_4

Doğru kaş şekillendirme teknikleri kaşlarının doğal yapısını koruyacak aynı zamanda da temiz bir görünüm sunacaktır. Kaş makyajında ise kaş farları, yumuşak yapılı kaş kalemleri ve kaş maskaraları, kaş rengini koyulaştırmana yardımcı olacaktır. Bu ürünleri kullanarak da kaş şekline yön verebilir, kaşlarının daha yoğun ve göz alıcı görünmesini sağlayabilirsin. Kaşlarının gün boyu yukarı doğru sabit kalması sana dinamik bir görüntü sunacaktır. Bu görünüm için kaş maskarasını çantandan çıkarmamalısın.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön