loader

Doğru fondöteni bulman için bilmen gereken 4 makyaj sırrı

Favoriye Ekle

Fondöten biz kızlar için fotoğraf filtreleriyle eşdeğer. Bir parça fondötenle yara izleri, kızarıklıklar ve lekeleri kamufle edebiliyoruz. Ve tıpkı filtrelerde olduğu gibi doğru uygulandığında oldukça doğal sonuçlar elde edebiliyoruz. Acı gerçek: Çoğu kadın yanlış fondöten tonunu uyguluyor. Oysa fondöten yüzümüzde öyle durmalıki, karşımızdakiler makyaj yaptığımızı fark etmemeli. Bunun içinse doğru tonu bulmalıyız. Nasıl mı? Rehberimize bir göz at.

Şüpheye düştüğünde koyu olanı tercih et

Genellikle daha açık renklere yönelmeye eğilim gösteriyoruz, nitekim daha sıcak renklerle daha doğal sonuçlar elde edebiliriz. Eğer seçim yaparken iki ton arasında kaldıysan, koyu olanı seçmeni öneririz. Açık olan her zaman daha yapay sonuçlar elde etmene neden olacak.

Asla elinde test etme

Elinin üzerindeki cilt, yüzünle aynı tonda değil. Bu nedenle, fondötenini çene kemiğinde denemeni öneriyoruz. Ellerin güneş ışığına daha fazla maruz kaldığı için daha koyu bir tona sahip olabilir.

Boynunu hesaba kat

Bazen yüzün ve boynun farklı tonlarda görünebilir. Ellerinde olduğu gibi, yanakların da güneşten daha fazla etkilenir. İkisini de dengeleyip kapatacak sıcak bir fondöten seçerek, bunun da üstesinden gelebilirsin.

Tüm yüze uygulamana gerek yok

Fondötenini leke düzeltici olarak düşün. Gündelik hayatta tüm yüzüne uygulamak yerine, kusurlu olduğunu düşündüğün bölgeleri maskelemek için kullanmayı dene.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön