loader

Doğru kaş şekillendirme teknikleri

Favoriye Ekle

Doğru kaş şekillendirme hakkında bilmen gereken her şeyi bir araya getirdik!

Hepimizin bildiği bir gerçek var ki; ince alınmış, kavisli kaş şekillerini 90'lı yılların tozlu raflarına kaldırdık. Uzun zamandır, trendleri kalın, belirgin ve doğal kaş görünümleri domine ediyor. Peki, kaşlarını doğru bir biçimde şekillendirmek için gerçekten nelere ihtiyacın olduğunu biliyor musun? Belirgin kaşlar için ürünler yazısını senin için hazırladık!

Şimdi, elindeki cımbızı yavaşça bırak ve sana en uygun kaş şeklini elde etmek için kendini güvenli ellerimize bırak! Kalın ve doğal kaşların yüzümüzü çerçevelediği ve bizi daha genç gösterdiği su götürmez bir gerçek! Evde kaş şekillendirme ipuçlarını öğrenmek için ise tam olarak nasıl bir görünüm elde etmek istediğine karar vermen gerek. Sen istediğin kaş şeklini seç, sana neye ihtiyacın olduğunu söyleyelim! 

1. Hacimli, Kalın Kaş Şekli

1. Hacimli, Kalın Kaş Şekli

Gizli silahın: Pudralı kaş kalemleri

Eğer hacimli ve kalın kaş görünümlerinden hoşlanıyorsan, pudralı veya farlı kaş kalemlerini kullanmalısın. Kaş rengine uygun pudrayı, eğimli kaş kalemi yardımıyla, kaşlarının arasındaki boşluklara uygulayarak daha hacimli ve belirgin kaşlar elde edebilirsin. Son dönemlerde popüler olan dağınık kaş görünümünü pudralı kaş kalemiyle elde edebilirsin. 

Bu görünüm için Maybelline Express Brow Satin Duo Kaş Kalemi'ni deneyebilirsin. Maybelline kaş kalemi kaşları şekillendirmek ve belirginleştirmek için iki farklı uca sahiptir. Bir tarafı kaş kalemi şeklinde olan bu ürünün diğer tarafında kaş farı bulunuyor. Yani ihtiyacın olan tüm kaş ürünlerine tek seferde ulaşıyorsun! 

Nasıl kullanmalısın?: Öncelikle kaşlarını aşağı doğru tara ve kaşlarının aralarındaki boşlukları belirle. Daha sonra kaş kaleminin ince ucuyla bu boşlukları aşağıdan yukarı doğru doldur. Son olarak kaşlarını belirginleştirmek için far kısmıyla kaşlarını doldur. Kaşlarına far uygulamasını tüm kaşına eşit bir şekilde yapmalısın. İnce sünger aplikatörü sayesinde kaşların çok doğal görünecek. 

2. Doğal Kaş Şekli

2. Doğal kaş şekli

Gizli silahın: Kaş maskaraları.

Doğal ve sabit kaşlar için kaş maskaraları idealdir. Maskara fırçası kaşlarını tararken, kaş maskarası kaşlarının renk almasına ve sabit kalmasına yardımcı olur. Böylece istediğin doğal kaş havasını kolaylıkla elde edebilirsin. Kaş makyaj hilelerini öğrenmek güzelliğin için çok önemli!

Kaş maskalaralarının en sevdiğimiz yanlarından biri oldukça pratik olmaları. Çantana kaş maskaranı at ve kaşlarını şekillendirmek istediğin her an çantandan çıkarıp saniyeler içinde kaşlarına istediğin doğal şekli ver. Kaşlarını renklendirirken sabitleyen L'Oréal Paris Brow Artist Plump & Set Kaş Maskarası'nı kullanabilirsin. Fiber fırçası ile çok kolay uygulanan bu kaş maskarası, suya ve tere dayanıklı, bu sayede gün içerisinde bozulmuyor. Kaşlara doğal ve dolgun bir etki veriyor.

Nasıl kullanmalısın?: Kaş maskarasını tüpten çıkarırken maskaranın üzerinde fazla ürün olmamasına dikkat etmelisin. Çok fazla ürün kullandığında kaşlarında sahte bir görünüm yaratabilirsin. Maskara fırçasını tüpten çıkarırken üzerindeki fazla ürünü al, daha sonra kaşlarını yukarı doğru tara. Özellikle kaşlarının kavis bölgesini yukarı doğru tarayarak genç ve enerjik bir görünüm yakalayacaksın. 

3. Belirgin Kaş Şekli

3. Belirgin Kaş Şekli

Gizli silahın: Microblading etkili Kaş kalemleri

Eğer belirgin kaş şekline sahip olmak istiyor, ancak doğal kaş görünümlerini fazla salaş buluyorsan, bu stil tam sana göre. İhtiyacın olan şekillendirme ürünü, kaşlarınla aynı tona sahip bir kaş kalemi. Kaş kalemin yardımıyla kaşlarının başladığı ve bittiği çizgiyi belirle ve bu bölgenin içini hafif hareketlerle doldur.

Maybelline Tattoo Brow Lift Kaş Kalemi’nin ile kaşlarını çok doğal bir şekilde belirginleştirebilirsin. Lifting etkili bu kaş kalemi, özel taraklı ucu sayesinde kaşları tarayarak yukarı doğru kalkık bir görünüm yaratıyor. Bu özel kaş kalemi ucuyla kaş boşluklarını doğal ve kolay bir şekilde doldurmayı sağlıyor.

Nasıl kullanılır?: Kaş kalemi kullanırken, kalemi, kılların çıkış yönüne doğru ufak hareketlerle taramalısın. Daha sonra kaş kaleminin yumuşacık ucuyla kaşlarının aralarındaki boşlukları doldur. Son olarak kaşlarını yeniden tarayara yukarı doğru sabit görünmesini sağla. İşte şimdi kaşlarında lifting etkisini yakaladın! 

Kaşlarını Cımbız İle Nasıl Almalısın?

Kaşlarını cımbız ile nasıl almalısın?

Cımbızla kaş şekillendirme sandığından daha kolay!Sana ilk önerimiz kaş şekillendirmek için ani hareketlerden kaçınman! El hareketlerin net olmalı ancak aşırı hızlı ya da aşırı yavaş olmamalısın çünkü fazla hızlı olduğunda yanlış kısımları alabilir, fazla yavaş olduğunda da canını yakabilirsin. İlk kez kaşlarını şekillendiriyorsan bir profesyonelden de yardım alabilirsin çünkü kaş kemiğinde bulunan kavisi ve kaş şeklini bozmamak oldukça önemlidir. Profesyonel kaş şekillendirme yardımı sayesinde doğal ve kalın görünen kaşlara sahip olabilirsin.

Kaşlarını belirginleştirmek ve seyrek görünümü ortadan kaldırmak aslında sandığından daha kolay. İlk önce kaşlarına uygun şekli bulup, kaşını tanıdıktan sonra her kaş şekline, rengine ve tipine uygun kaş makyaj ürünü mevcut.

Neler kullanmalı?

  • Modern ve kolay kullanım için kaşlara özel tasarlanmış maskaralardan yararlanabilirsin. Hem kaşını tarayıp, hem de belirginleştirdiğin maskaralar ile aşırıya da kaçmamış olursun.
  • Kaş paletleri, profesyonelce oluşturulan kaşlar için ideal. Pudra formda oldukları için daha yumuşak ve doğal bir görünüm ortaya çıkartırlar.
  • En pratik kaş belirginleştirme yöntemlerinden biri de kaş kalemlerini kullanmak. Özellikle kaşlarının seyrek kısımlarını doldurmak için kaş kalemleri ideal.

Editörün önerisi: Eğer cılız ve ince kaşların varsa yumuşak uçlu kaş kalemleri senin en sık kullanman gereken makyaj malzemelerinden biridir. Kaşlarını kırmadan dolduran ve belirginleştiren kaş kalemlerinin başında Maybelline Brow Extensions Kaş Kalemi geliyor. Gün boyu kalıcı kaş makyajı görünümü sağlayan bu kal kalemi, mat bitişiyle oldukça doğal bir görünüm sağlıyor. Böylece ince kaşların kalın ve doğal görünebiliyor.

Adım Adım Kaş Şekillendirme Rehberi

Adım adım kaş şekillendirme rehberi

'Kaş şekillendirme nasıl yapılır?' diye sorduğunu duyar gibiyiz. En pratik kaş alma tekniklerini aşağıda seninle paylaşıyoruz.

İhtiyaç listesi: Kaş tarama fırçası, makas, cımbız ve kaş kalemi.

1.Kaş fırçası ile kaşlarını yukarı doğru tara.

2.Makasla uzamış olan tüyleri kes. Dikkatli ol. Kesildikten sonra kıllar hızlıca uzar. İhtiyaç duyduğunda bu işlemi tekrar et.

3.Kaş fırçasıyla kaşlarını aşağıya doğru tara. Fark edilir uzunluktaki kısımları kes. Doğal kaş şekillendirmek için kaşlarını çok kısa kesmemelisin.

4.Cımbızı kullanarak kaş kemiğinin altındaki fazla tüyleri temizle. İşlemi kolaylaştırmak için, kılları uzama yönüne doğru çek.

5.İki kaşının arasındaki fazla tüyleri cımbızla temizle.

6.Kaş kavisinin üstünde fazla gördüğün tüyleri cımbızla al. Uygulamayı yavaş yavaş yapmaya çalış. Kaşlarını düz şekillendirmek istiyorsan kavisinin üzerindeki kaşlarını alarak kaşlarına düz bir görünüm ver.

7.Şakaklarındaki tüyleri cımbızla al.

8.Kaş farını kullanarak kaşlarındaki boşlukları doldur.

9.Kaş kemiğine aydınlatıcı bir far uygula.

10. Kaşlarını kaş maskarası ile sabitle.

Kaşlarını Şekillendirirken Yaptığın Yanlışlar

Kaşlarını şekillendirirken yaptığın yanlışlar

  • Kaşlarını alırken fazla inceltmemeye özen göster. Sadece fazlalıkları alarak kaşlarına temiz bir görünüm vermeyi amaçla.
  • Kaşlarını kaş kalemi veya farı kullanırken
  • iki farklı renk kullanmaktan korkma. Kaşını şekillendirirken iki farklı ton kullanmak en doğal sonuçlara ulaşmanı sağlayacak.
  • Kaş farını uyguladın, işin bitti diye düşünme. Kaşlarının daha doğal görünmesi için mutlaka kaş farını dağıtarak eşit görünmesini sağlamalısın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler