loader

Doğru kaş şekillendirme teknikleri

Favoriye Ekle

Hepimizin bildiği bir gerçek var ki; ince alınmış, kavisi oldukça belirgin kaş görünümlerini, 90'lı yılların tozlu raflarına kaldırdık. Uzun zamandır, trendleri

kalın ve doğal kaş görünümleri

domine ediyor. Peki, kaşlarını doğru bir biçimde şekillendirmek için gerçekten nelere ihtiyacın olduğunu biliyor musun? Belirgin kaşlar için ürünler yazısını senin için hazırladık! Şimdi, elindeki cımbızı yavaşça bırak ve sana en uygun kaş şeklini elde etmek için kendini güvenli ellerimize bırak! 

Kalın ve doğal kaşların yüzümüzü çerçevelediği ve bizi daha genç gösterdiği su götürmez bir gerçek! Kaşlarını doğru bir biçimde şekillendirerek, her daim şık ve aynı zamanda doğal bir görünüme sahip olabilirsin. Doğru kaş şekillendirme ipuçlarını öğrenmek için ise tam olarak nasıl bir görünüm elde etmek istediğine karar vermen gerek. Sen istediğin kaş şeklini seç, sana neye ihtiyacın olduğunu söyleyelim! 

Hacimli, kalın kaşlar

NYX Professional Makeup Eyebrow Cake Powder kaş pudralarını

Gizli silahın: Kaş pudraları

Eğer hacimli ve kalın kaş görünümlerinden hoşlanıyorsan, kaş pudraları kullanmalısın. Kaş rengine uygun pudrayı, eğimli kaş fırçası yardımıyla, kaşlarının arasındaki boşluklara uygulayarak daha hacimli ve belirgin kaşlar elde edebilirsin. Son dönemlerde popüler olan dağınık kaş görünümünü kaş pudrasıyla elde edebilirsin. 

Bu görünüm için NYX Professional Makeup Eyebrow Cake Powder kaş pudralarını deneyebilirsin. Eyebrow Cake Powder kiti, kaşları şekillendirmek ve belirginleştirmek için eğimli bir fırça ve bir kaş fırçası içeriyor. Yani ihtiyacın olan tüm kaş ürünlerine tek seferde ulaşıyorsun! 

Nasıl kullanmalısın?: Öncelikle kaşlarını aşağı doğru tara ve kaşlarının aralarındaki boşlukları belirle. Daha sonra kaş pudrasıyla bu boşlukları aşağıdan yukarı doğru doldur. Son olarak kaşlarını ön plana çıkarmak için aydınlatıcı pudranı kaş kemiğine uygula ve parmaklarınla dağıt. 

Doğal kaşlar

NYX Professional Makeup Tinted Brow Maskaraları

Gizli silahın: Kaş maskaraları.

Doğal ve sabit kaşlar için kaş maskaraları idealdir. Maskara fırçası kaşlarını tararken, kaş maskarası kaşlarının renk almasına ve sabit kalmasına yardımcı olur. Böylece istediğin doğal kaş havasını kolaylıkla elde edebilirsin. Kaş makyaj hilelerini öğrenmek güzelliğin için çok önemli!

Konu hazır doğal kaşlardan açılmışken, doğal makyaj yapma tüyolarını da edinmeyi unutma!

Kaş maskalaralarının en sevdiğimiz yanlarından biri oldukça pratik olmaları. Çantana kaş maskaranı at ve kaşlarını şekillendirmek istediğin her an çantandan çıkarıp saniyeler içinde kaşlarına istediğin doğal şekli ver. Kaşlarını renklendirirken sabitleyen NYX Professional Makeup Tinted Brow Maskaraları kullanabilirsin. 

Photo Credit: Papatya Aşkı

Nasıl kullanmalısın?: Kaş maskarasını tüpten çıkarırken maskaranın üzerinde fazla ürün olmamasına dikkat etmelisin. Çok fazla ürün kullandığında kaşlarında sahte bir görünüm yaratabilirsin. Maskara fırçasını tüpten çıkarırken üzerindeki fazla ürünü al, daha sonra kaşlarını yukarı doğru tara. Özellikle kaşlarının kavis bölgesini yukarı doğru tarayarak genç ve enerjik bir görünüm yakalayacaksın. 

Belirgin kaşlar

NYX Professional Makeup Fill & Fluff Kaş Kalemi

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Gizli silahın: Kaş kalemleri

Eğer belirgin kaşlara sahip olmak istiyor, ancak doğal kaş görünümlerini fazla salaş buluyorsan, bu stil tam sana göre. İhtiyacın olan şekillendirme ürünü, kaşlarınla aynı tona sahip bir kaş kalemi. Kaş kalemin yardımıyla kaşlarının başladığı ve bittiği çizgiyi belirle ve bu bölgenin içini hafif hareketlerle doldur.

NYX Professional Makeup Fill & Fluff Kaş Kalemi ile kaşlarını belirginleştirirken, aydınlatıp dilediğin gibi bir görünüm elde edebilirsin. Bu kaş kaleminin göz yaşı şeklindeki aplikatörü ile kaşlara şekil vermek son derece kolay. Üstelik arkasındaki kaşık şeklindeki kaş fırçasıyla da ürünü dağıtabilir ve daha doğal bir sonuç elde edebilirsin.

Nasıl kullanılır?: Kaş kalemi kullanırken, kalemi, kılların çıkış yönüne doğru ufak hareketlerle uygulamanı öneririz. Böylece kaşlarını doldururken doğal bir görünüm yakalayacaksın.

Kaşlarını cımbız ile nasıl almalısın?

Kaşlarını cımbız ile nasıl almalısın?

Cımbızla kaş şekillendirme sandığından daha kolay!Sana ilk önerimiz kaş şekillendirmek için ani hareketlerden kaçınman! El hareketlerin net olmalı ancak aşırı hızlı ya da aşırı yavaş olmamalısın çünkü fazla hızlı olduğunda yanlış kısımları alabilir, fazla yavaş olduğunda da canını yakabilirsin. İlk kez kaşlarını şekillendiriyorsan bir profesyonelden de yardım alabilirsin çünkü kaş kemiğinde bulunan kavisi ve kaş şeklini bozmamak oldukça önemlidir. Profesyonel kaş şekillendirme yardımı sayesinde doğal ve kalın görünen kaşlara sahip olabilirsin.

Kaşlarını belirginleştirmek ve seyrek görünümü ortadan kaldırmak aslında sandığından daha kolay. İlk önce kaşlarına uygun şekli bulup, kaşını tanıdıktan sonra her kaş şekline, rengine ve tipine uygun kaş makyaj ürünü mevcut.

Neler kullanmalı?

  • Modern ve kolay kullanım için kaşlara özel tasarlanmış maskaralardan yararlanabilirsin. Hem kaşını tarayıp, hem de belirginleştirdiğin maskaralar ile aşırıya da kaçmamış olursun.
  • Kaş paletleri, profesyonelce oluşturulan kaşlar için ideal. Pudra formda oldukları için daha yumuşak ve doğal bir görünüm ortaya çıkartırlar.
  • En pratik kaş belirginleştirme yöntemlerinden biri de kaş kalemlerini kullanmak. Özellikle kaşlarının seyrek kısımlarını doldurmak için kaş kalemleri ideal.

Adım adım kaş şekillendirme rehberi

Adım adım kaş şekillendirme rehberi

'Kaş şekillendirme nasıl yapılır?' diye sorduğunu duyar gibiyiz. En pratik kaş alma tekniklerini aşağıda seninle paylaşıyoruz.

İhtiyaç listesi: Kaş tarama fırçası, makas, cımbız ve kaş kalemi.

1.Kaş fırçası ile kaşlarını yukarı doğru tara.

2.Makasla uzamış olan tüyleri kes. Dikkatli ol. Kesildikten sonra kıllar hızlıca uzar. İhtiyaç duyduğunda bu işlemi tekrar et.

3.Kaş fırçasıyla kaşlarını aşağıya doğru tara. Fark edilir uzunluktaki kısımları kes. Doğal kaş şekillendirmek için kaşlarını çok kısa kesmemelisin.

4.Cımbızı kullanarak kaş kemiğinin altındaki fazla tüyleri temizle. İşlemi kolaylaştırmak için, kılları uzama yönüne doğru çek.

5.İki kaşının arasındaki fazla tüyleri cımbızla temizle.

6.Kaş kavisinin üstünde fazla gördüğün tüyleri cımbızla al. Uygulamayı yavaş yavaş yapmaya çalış. Kaşlarını düz şekillendirmek istiyorsan kavisinin üzerindeki kaşlarını alarak kaşlarına düz bir görünüm ver.

7.Şakaklarındaki tüyleri cımbızla al.

8.Kaş farını kullanarak kaşlarındaki boşlukları doldur.

9.Kaş kemiğine aydınlatıcı bir far uygula.

10. Kaşlarını kaş maskarası ile sabitle.

Kaşlarını şekillendirirken yaptığın yanlışlar

Kaşlarını şekillendirirken yaptığın yanlışlar

  • Kaşlarını alırken fazla inceltmemeye özen göster. Sadece fazlalıkları alarak kaşlarına temiz bir görünüm vermeyi amaçla.
  • Kaşlarını kaş kalemi veya farı kullanırken

    iki farklı renk kullanmaktan korkma. Kaşını şekillendirirken iki farklı ton kullanmak en doğal sonuçlara ulaşmanı sağlayacak.
  • Kaş farını uyguladın, işin bitti diye düşünme. Kaşlarının daha doğal görünmesi için mutlaka kaş farını dağıtarak eşit görünmesini sağlamalısın. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön