loader

Doğru Makyaj Malzemeleri İle Göz Altı Morluklarını Gizlemenin Püf Noktaları

Favoriye Ekle

Göz altı morlukları nasıl geçer diye düşünüyorsan, doğru yerdesin!


Seni olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösteren göz altı morluklarından ne kadar çok kurtulmak istediğini tahmin edebiliyoruz. Maalesef göz altı morluklarından kalıcı olarak kurtulmanın henüz bir çözümünü bulamadık ama doğru göz makyajı yaparak bu morlukları gizlemenin püf noktasını çoktan keşfettik bile!

Göz altı morluklarını ve göz altı torbalarını gizlemek için ihtiyacın olan makyaj malzemelerini listeliyoruz. Doğru ürünleri ve onları nasıl kullanacağını öğrendikten sonra göz altı morluklarını sen bile hatırlamayacaksın.

İşte karşında göz altı morluklarını gizlemenin tüyoları...

1. Göz altlarını nemlendirerek başla

Göz altlarını nemlendirerek başla

Göz altı morluklarını en iyi şekilde gizlemek için ilk adım: Göz çevresini nemlendirmek. İyi bir şekilde nemlendirdiğinde hem kapatıcı çok daha doğal görünecek, hem de nemsizlik kaynaklı kuru görünüm yok olacak. İyi bir göz kremi ile göz altlarını nemlendirdiğinde çok daha aydınlık göründüğünü fark edeceksin.

2. Morlukları tek seferde gizleyen kapatıcı

2. Morlukları tek seferde gizleyen kapatıcı

Tabii ki göz altı morluklarını gizlemenin en önemli adımı doğru kapatıcıyı seçmek. Uygulayacağın kapatıcı göz altındaki koyu halkaları tek seferde gizleyecek kapatıcılığa sahip olmalı ama aynı zamanda aydınlık bir etki de vermeli.

Bizim en yorgun günlerimizdeki kurtatıcımız olan Maybelline Anti Age Eraser Kapatıcı, vazgeçilmezimiz. Yenilenen formülüyle şimdi 12 saate kadar nemlendirme özelliği de sağlayan bu kapatıcı, tek seferde en koyu göz altı morluklarını gizliyor, şişkin görünümü gideriyor, saatlerce uyumuş ve dinlenmiş bir görünüm veriyor. İnce yapısı ile asla ağırlık yaratmıyor ve çizgilere de dolmuyor.

Editörün Önerisi: Maybelline Instant Anti Ager Eraser Kapatıcı'nın hangi renginin sana uygun olduğunu öğrenmek için tüm renkleri denediğimiz makalemize göz atabilirsin.


3. Göz makyajında açık tonlara yönel

Göz makyajında açık tonlara yönel

Göz altı morlukları olanların en sık yaptığı hatalardan biri koyu renkli göz makyajı yapmaktır. Koyu renkli göz makyajı göz çevreni daha gölgeli gösterebilir.

Göz altındaki morluklardan şikayet edenler koyu renkli göz makyajı yerine mutlaka açık tonlu farlara yönelmeli. Açık tonlardaki göz makyajı göz çevreni daha fresh ve aydınlık gösterecek. Maybelline Color Tattoo krem farlardan 150 Socialite rengini mutlaka denemelisin.

4. Göz pınarlarını aydınlat 

Gözlerini aydınlat

Göz altı morluklarının görünürlüğünü en aza indirmenin bir diğer yolu da göz çevreni olabildiğince aydınlık göstermektir. Bunun için göz pınarlarına aydınlatıcı uygulayabilirsin. Ufacık bir dokunuşun ne kadar çok şey değiştirdiğini görünce çok şaşıracaksın.

5. Göz altı kapatıcısını nasıl sürmelisin?

Göz altı kapatıcısını nasıl sürmelisin?

Photo Credit: @eylulcann

Göz altı morlukları ile savaşanların en iyi bilmesi gereken nokta, kapatıcının nasıl sürüldüğüdür. Göz altı morluklarını en iyi şekilde gizlemek için, yukarıdaki adımları takip edebilirsin.

1. Kapatıcını, morlukların en yoğun olduğu iç kısıma uygula. Gözlerine lifting etkisi kazandırmak için göz bitişinden şakaklarına doğru aydınlat.

2. Yüzünü aydınlatmak için alnının ortasına, burun kemiğine ve çene ucuna uygula.

3. Gözlerine daha aydınlık bir etki vermek için kaş altlarına uygula

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler