loader

Doğru Makyaj Malzemeleri İle Göz Altı Morluklarını Gizlemenin Püf Noktaları

Favoriye Ekle

Göz altı morlukları her kadının kabuslarından biridir. Seni olduğundan daha yorgun ve yaşlı gösteren göz altı morluklarından ne kadar çok kurtulmak istediğini tahmin edebiliyoruz.

Maalesef göz altı morluklarından kalıcı olarak kurtulmanın henüz bir çözümünü bulamadık ama doğru göz makyajı yaparak bu morlukları gizlemenin püf noktasını çoktan keşfettik bile! Göz altı morluklarını ve göz altı torbalarını gizlemek için ihtiyacın olan doğru göz makyajı malzemelerini listeliyoruz. Doğru ürünleri ve onları nasıl kullanacağını öğrendikten sonra göz altı morluklarını sen bile hatırlamayacaksın. Göz altındaki koyu halkalardan kurtulmak için makyaj.com editörlerinin püf noktalarını mutlaka öğrenmelisin.

Göz makyajında açık tonlara yönel

Göz makyajında açık tonlara yönel

Göz altı morlukları olanların en sık yaptığı hatalardan biri koyu renkli göz makyajı yapmaktır. Koyu renkli göz makyajı göz çevreni daha gölgeli gösterecek ve en kötüsü; makyaj yaparken göz altına düşen far tozları göz altını daha da mor gösterecek.

Göz altındaki morluklardan şikayet edenler koyu renkli göz makyajı yerine mutlaka açık tonlu farlara yönelmelidir. Açık tonlardaki göz makyajı göz çevreni daha fresh ve aydınlık gösterecek. NYX Professional Makeup Ultimate Multi Finish Shadow Palette'in içindeki açık renklerle makyaj yaptığında ne demek istediğimizi anlayacaksın. Far paletinin içindeki Sugar High ve Warm Rust renklerini karıştırarak buğulu bir göz makyajı yapmaya ne dersin? Göz makyajını belirginleştirmek istersen kirpik diplerine koyu renkli göz kalemi uygulayıp dağıtabilirsin.

Editörün önerisi: Göz altı morluklarından şikayetçiysen göz makyajı için seçtiğin ürünlerin ekstra kalıcı özellikte olmasına dikkat etmelisin. Örneğin waterproof bir maskara ve asla akmayan bir eyeliner senin için doğru tercihler olacak. NYX Professional Makeup Worth The Hype Waterproof maskara ve Epic Ink Liner'ı mutlaka denemelisin.

Gözlerini aydınlat
 

Gözlerini aydınlat

Göz altı morluklarının görünürlüğünü en aza indirmenin bir diğer yolu da göz çevreni olabildiğince aydınlık göstermektir. Gözlerini aydınlık göstermek hem göz altı morluklarını gizleyecek hem de gözlerini daha büyük gösterecektir. Gözlerimi nasıl daha büyük gösteririm diye soruyorsan cevabı için okumaya devam et.

Gözlerini daha aydınlık göstermek için göz makyajına beyaz göz kalemi ve aydınlatıcı paletini dahil etmelisin. Nude tonlarda göz makyajı yaptıktan sonra alt kirpik dibine NYX Professional Makeup Faux Whites Eye Brightiner Göz Kalemi'ni uygula. Beyaz göz kalemini tam gözlerinin içine değil daha dışardan sürerek gözlerini ortaya çıkarmalısın.

Gözlerini büyük göstermek, aynı zamanda morluklarını gizlemek için NYX Professional Makeup Born to Glow Highlighting Paleti'ndeki şampanya rengini göz pınarına ıslak far fırçası ile uygula. Işığı harika yansıtan bu aydınlatıcı sayesinde göz altındaki morlukların ilüzyona uğrayacaktır. Kaşlarını kalkık göstermek istiyorsan tam kavisinin altına da aydınlatıcı sürebilirsin.

Göz altı kapatıcısı nasıl sürülür?
 

Göz altı kapatıcısı nasıl sürülür?

Göz altı morlukları ile savaşanların en iyi bilmesi gereken nokta, kapatıcının nasıl sürüldüğüdür. Göz altı kapatıcısı makyajın en mucizevi aşamalarından biri. Yanlış sürdüğünde komik görünebilir, doğru uyguladığında ise bambaşka birine dönüşebilirsin.

Doğru concealer nasıl uygulanır?: NYX Professional Makeup Concealer Wand Kapatıcı'nı göz altına ters üçgen şeklinde uygulamalısın. Kapatıcını göz altına yayarak değil tampon hareketlerle sür. Böylece göz altı morlukların eşit bir şekilde kapanacaktır.

Eğer göz altı morluklarını tamamen gizlemek istersen, kapatıcından önce renk eşitleyici kapatıcıları kullanmanı öneririz. Göz altı morluklarının üzerine ilk adımda NYX Professional Makeup Color Correcting Palette'deki somon rengini sürerek morluklarını nötrleyebilirsin. Sonrasında somon rengin üzerine NYX Professional Makeup Dark Circle Concealer uygulayarak pürüzsüz bir görüntü yakalayabilirsin.

Evet, göz altı morluklarını gizlemek biraz zahmetli olabilir ama pürüzsüz bir göz altı için bizce değer!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön