loader

Doğum Haritası Nedir? Bize Ne Söyler?

Favoriye Ekle

Yıldızlar bizlere bazı işaretler gönderme ve hayatımıza yön verme konusunda etkileyici bir güç. Peki ya yıldızların doğduğun anki konumu hakkında bilgi edinip, bu tablo üzerinden yaşamının döngülerini öngörmeye ve yeteneklerini keşfetmeye ne dersin? O zaman işe doğum haritası nedir keşfederek başla!

Doğum haritası dünyaya geldiğin anda gezegenlerin Güneş etrafındaki konumunu gösteriyor. Doğum haritası ile ne öğrenilir hemen söyleyelim: Doğum haritası yorumlaması yaşam boyunca senin için çizilen çizgilerde yol alırken adeta rehber niteliği gösteriyor. Öyle ki doğum haritası, sana kendini tanımak ve geleceğinle ilgili bazı öngörüler edinmek için kapı aralıyor. Doğum haritası nedir ve ne işe yarar kısaca değindiğimize göre, doğum haritası çıkarma ve analizine ilişkin ilgini çekebilecek detaylara doğru keşfe çıkalım mı? 

Doğum Haritası Nedir?

Doğum Haritası Nedir?

Doğum haritası, gökyüzünün doğduğun zamanki anlık görüntüsünü resmeden bir kılavuz olarak değerlendiriliyor. Yıldız haritası olarak da bilinen doğum haritası, semadaki yıldızların sen doğduğunda hangi konumda olduğunu gösteriyor. Dünyada nefes almaya başladığın ilk anda evren tarafından nasıl bir enerjiyle karşılandığını gösteren doğum haritası analizi, yaşam yolculuğunla ilgili pek çok detayı içerisinde saklıyor. Yalnızca kişiye özgü olan bu harita, özetle hayatı tüm yönleriyle görmeye olanak tanıyor. 

Doğum haritası doğduğun günün Güneş, Ay ve gezegen konumlarıyla birlikte tüm bu gök cisimlerinin birbirleriyle olan açılarını da tespit ediyor. Bu noktada doğum haritası, tam doğduğun vakitte gezegenlerin nasıl bir ilişki içerisinde olduklarına ışık tutuyor. Ayrıca doğumundan önceki gökyüzü hareketlerini de görerek bunların karakterin üzerinde nasıl bir iz bırakmış olabileceğini anlamaya yardımcı oluyor. 

Doğum Haritası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Doğum Haritası Hesaplama Nasıl Yapılır?

Doğum haritası hesaplaması için ilk olarak doğduğun günü, doğum saatini ve nerede doğduğunu bilmen gerekiyor. Matematiksel ve astronomik hesaplamalarla çıkarılan doğum haritası için internetteki hesaplama uygulamalarını kullanabilirsin. Eğer doğum saatini bilmiyorsan, yıldız haritası çıkarma işleminin biraz eksik kalacağını söyleyebiliriz. Ancak doğum saatini öğrenmek için farklı astrolojik hesaplamaların yapıldığını da belirtmek isteriz. 

Doğum Haritası Ne İşe Yarar? 

Doğum Haritası Ne İşe Yarar?

Doğum haritası, yukarıda da değindiğimiz üzere bir nevi kendini ve ruhunu tanımanın kısa bir yolunu sunuyor. Öyle ki yıldız haritası yorumlama ile kendi kör noktalarını, atalarından gelen karmaları ve sürekli tekrarlayan döngüleri görmen mümkün. Bununla birlikte ilişkiler, fiziksel ve mental sorunlar, gizli yetenekler ve kariyer gibi konularda da doğum haritası referans alınabiliyor. 

Doğum haritasının belki de en ilginç yanı, hayatına girecek kişi ve kişiler, yakın zamanda hayat çizgine dahil olacak sorunlar ya da kendinde değiştirmek istediğin konularla ilgili öngörülerde bulunuyor olması. Sence de hem çok büyüleyici hem de biraz hayrete düşürücü değil mi? 

Yıldız Haritası Nasıl Yorumlanır? 

Yıldız Haritası Nasıl Yorumlanır?

Yıldız haritasının ne işe yaradığını öğrendikten sonra heyecanla, acaba doğum haritama nasıl bakarım diye sorduğunu tahmin edebiliyoruz. Yıldız haritası nasıl yorumlanır bilmek için öncelikle derin bir astrolojik bilgi birikimine ihtiyacın olacak. Bu aşamada dilersen Doğum Haritası Nasıl Çıkarılır? içeriğimize göz atabilirsin. Bununla birlikte uzman astrologlara başvurarak doğum haritanın detaylarını öğrenebilir ve yaşamına bundan böyle yıldız haritası yorumlarına göre yön verebilirsin. 

Doğum haritanın tüm detaylarını öğrendiğinde hayatını değiştirmeye bir yerden başlayacaksın demektir. Değişimlerine dış görünüşünü de dahil ederek evrenin enerjisiyle kendi enerjinin uyumlanmasını sağlayabilirsin. Bu konuda ilk adımı atmak için sana yardımcı olacak bir içerik bırakıyoruz: Burç Grubuna Göre Makyaj Önerisi!


Yıldızların her daim seninle olacağını ve en karanlık anlarda dahi uzaktan seni aydınlatacağını unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/