loader

Dolgun Yüzler İçin 7 Makyaj Hilesi

Favoriye Ekle

Kimileri yüz hatlarını daha zayıf göstermek ister, kimileriyse daha dolgun... Bugün yüz hatlarını daha dolgun göstermek isteyenleri mutlu edecek bir haberimiz var! Makyaj hileleri sayesinde yüzünü daha dolgun gösterebileceğini biliyor muydun? Aslında makyajını tek tek incelediğinde dolgun dudaklar, dolgun kaşlar, hacimli kirpikler hayal ediyoruz. İşte bunların hepsini bir araya getirdik ve hayalindeki makyajı oluşturduk. Hem günlük makyajında, hem de özel günlerde kullanabileceğin bu makyaj hileleri sayesinde hayalindeki dolgun görünüme kavuşabileceksin.

Dolgun ten makyajı

dolgun ten makyajı

Yüzünün daha dolgun görünmesi için oldukça pratik bir önerimiz var. Cildin ne kadar aydınlık görünürse o kadar dolgun görüneceğini unutma. Fondötenin içine birkaç damla likit aydınlatıcı ekleyerek cildinin ışıl ışıl parlamasını sağlayabilirsin. Işıldayan ten makyajı sayesinde cildin daha gergin görünecek, ışığı daha iyi yansıtacak ama bunu yaparken de cildin yağlı görünmeyecek.

Uygulama: Fondötenini elinin üzerine biraz dök. Üzerine L'Oréal Paris Glow Mon Amour Aydınlatıcıdan birkaç damla ekle ve tampon hareketlerle iyice karıştır. Daha sonra bu karışımı makyaj fırçasıyla yüzüne uygula. Cildinin ne kadar parlak görünmesini istiyorsan aydınlatıcı miktarını ona göre ayarlayabilirsin.

Daha çok ışılda

Daha çok ışılda

Dolgun ten makyajının sırrı çok basit: Işılda! Yüzünün daha dolgun görünmesi için aydınlık ve parlak görünmelisin. Yüzünün öne çıkmasını istediğin yüksek bölgelerine aydınlatıcı sürerek yüzünü daha dolgun gösterebileceksin. Bu görünüm için Maybelline New York Face Studio Chrome Extreme Metalik Aydınlatıcı Pudra'nın 200 Diamond Glow rengini elmacık kemiklerinin üzerine, kaş kemiğine, burun ucuna, çenene uygula ve parmaklarınla dağıt. Sıcak ve soğuk alt tonları bulunan Chrome Extreme Aydınlatıcı ile, cilt tonuna uygun ışıltıyı yakalayarak daha canlı görünebilirsin. Serin ve yağışlı sonbahar günlerinde ıslak aydınlatıcı fırçası kullanarak makyajının kalıcılığını arttırabilirsin. 

Bronzer uygulamasından destek al

kontür uygulaması

Ten makyajında kullandığın renkler ne kadar açık ve nude tonlarında olursa yüzün de o kadar dolgun görünecektir. Çok koyu renkli allık veya bronzerlar yüzünde inceltici kontür etkisi yaparak yüz hatlarını daha zayıf görünmesine neden olabilir.

Dolgun yüz için en son makyaj trendleri arasında da yer alan bronzer edebilirsin. Bronzerı yanaklarının tam ortasından saç dibine doğru yuvarlak ve yumuşak uçlu bir fırçayla uygulayarak son derece doğal bir görünüm elde edeceksin.

Peki 'hangi bronzer?' diye sorduğunu duyar gibiyiz. Eğer sen de bizim gibi bronzer canavarıysan mutlaka edinmen gereken ürünü açıklıyoruz: Maybelline New York City Bronzer! Maybelline Bronzer'ı ilk denediğimiz günden itibaren çantamızdan çıkarmadık. Kakao yağı ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde cilde çok kolay uygulanıyor ve bütünleşiyo, cilde doğal bronz bir etki veriyor. Kadife mat bitişli bronzer sayesinde yüzünü hem çok daha canlı hem de istediğin dolgunlukta gösterebileceksin.

Editörün önerisi: Yüzünü boyutlandırmak ve yanaklarını daha dolgun göstermek için çene hattına ve alın çizgine Maybelline New York Master Contour Stick ile ince çizgiler çiz ve iyice dağıt. Kontür stick'in aydınlatıcı bölümünü de koyu renkli çizgilerin hemen altına uygula ve iyice karışmasını sağla. Böylece yüz çerçeveni belirleyebilir ve bunu cilt rengini koyulaştırmadan yapabilirsin.

Dolgun kaşlar

dolgun kaş

Dolgun ten makyajını mutlaka dolgun kaşlarla tamamlamalısın. Dolgun kaşlar için illaki kalın kaşlara ihtiyacın yok. Makyaj hileleri sayesinde ince kaşlarını da dolgun gösterebilirsin. Kaş makyajına başlamadan önce kaşlarını önce aşağı doğru tara ve kaşlarının aralarındaki boşlukları belirle. L'Oréal Paris Brow Artist Genius Kit'in içindeki kaş farıyla kaşlarının aralarındaki boşlukları iyice doldur. Son olarak kaş tarağıyla kaşlarını yukarı doğru tara ve sabitle. En son makyaj trendleri arasında yer alan kalın kaşlar, makyajın daha dolgun görünmesine yardım edecektir.

Aydınlık göz makyajı

Aydınlık gözler ve hacimli kirpikler

Dolgun makyajın anahtar noktalarından biri de iri gözlerdir. Gözlerini daha büyük göstermen için sana küçük makyaj hileleri açıklıyoruz. Öncelikle iri gözler için koyu renklerden kaçınmalısın. Far paletindeki en açık renkleri kullanarak gözlerini olduğundan iri gösterebilirsin. Maybelline New York Nudes of New York Far Paleti'ndeki açık pembe rengi göz kapağının tamamına uygula. Daha sonra açık kahve tonunu göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve iyice dağıt. Böylece göz makyajına boyut kazandırabilirsin. Göz pınarına, far paletindeki en açık sedef rengi sürerek gözlerinin daha açık ve iri görünmesine yardımcı olacaksın. 

Editörün önerisi: Farını ıslak far fırçasıyla sürerek daha parlak bir sonuç alabilirsin.

Farını uyguladıktan sonra sıra eyelinera geldi. Gözlerini büyük göstermek için eyelinerın kuyruğunu biraz yukarı doğru uzatmalısın. Gözlerini daha çekik göstermek için göz pınarına eyelinerı incecik bir çizgi halinde uygulamalı, kalınlaştırarak devam etmelisin. Maybelline New YorkHyper Easy Liner sayesinde eyeliner acemeleri bile incecik çizgiler çekebilecek! 

Editörün önerisi: Alt kirpik dibine de açık sedef rengi veya açık bronz tonlarında göz kalemi sürerek gözlerini daha büyük gösterebilirsin.

Dolgun kirpikler

dolgun kirpikler

İri gözlerini dolgun kirpiklerinle tamamlayarak mükemmel bir göz makyajı elde edebilirsin. Dolgun kirpikler için sana harika bir maskara önerimiz var: L'Oréal Paris Paradise Maskara bizim kirpiklerimizi sonunda kaşımıza değdirmeyi başardı! Kirpiklerinin zayıflığından şikayetçiysen bu maskaraya mutlaka bir şans vermeni tavisiye ediyoruz.Maskaranı her zaman kirpiklerinin altından zig zag hareketlerle uygulamalısın. Böylece maskara, kirpiklerin arasına eşit şekilde girerek ideal bir dolgunluk kazandıracaktır, tam da hayal ettiğimiz gibi!

Nude dudaklar

nude dıudak

Dolgun dudaklar makyajın en sevdiğimiz ve malesef en sık yanlış yaptığımız kısmıdır. Dudak makyajında en sık yapılan yanlış, renk seçimidir. Dolgun dudaklar için açık nude renkler ve parlak bitişler tercih etmelisin.

Kahve alt tonlu rujlar dudağını her zaman daha dolgun gösterir, özellikle nude rengi! Nude rujunu sürmeden önce mutlaka aynı renk dudak kalemiyle dudağını çerçevele daha sonra rujunu uygula.

Önemli bir makyaj hilesi: Parlak rujlar dudaklarını her zaman daha dolgun gösterir. İnce dudakların varsa mat rujlardan uzak durmalı, parlak rujlarla barış imzalamalısın. NYX Professional Makeup Cosmic Metals Metropolitan Nights rengi sayesinde istediğin parlak tonu yakalayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler