loader

Doutzen Kroes: İki renkli göz makyajından esinlen

Favoriye Ekle
Doutzen Kroes: İki renkli göz makyajından esinlen

İkinci çocuğunu bekleyen Hollandalı model Doutzen Kroes, her zamanki ışığıyla göz kamaştırıyor. Bu ışığına ışık katan göz makyajı, yazın hit renklerinden altın rengiyle daha da cazip hale geliyor. İki renkli bu makyaja sen de sahip olmak ister misin?

Sıra sende

Doutzen'ın degradeli makyajını elde etmek hiç zor değil!

Birinci adım:

Öncelikle tenine primer uygulayarak cildini makyaja hazırla. Daha sonra fondöteni 5 nokta halinde cildine uygula ve büyük bir fırçayla özenli bir biçimde dağıt. Fondöten sonrasında bronz allığa geç.

İpucu:

Bronz allığı konturlama işlemi için rahatlıkla kullanabilirsin. Elmacık kemiklerin, saç çizginin biraz aşağısı, burun kemiğinin yan tarafları ve yüz ovaline allığı orta boy ve dar bir fırçayla uygula. Alnına kontur verirken, fırçayı kalem tutar gibi düz tutmalısın.

Son olarak temiz ve büyük bir fırçayla allığı dağıtarak karışmasını sağla.

İkinci adım:

Doutzen gibi degradeli bir far görünümü için, baz olarak altın rengi farı fırçayla uygula. Farın kaş kemiklerine taşmamasına özen göster. Alt kirpik diplerine de az miktarda altın far sürebilirsin. Sonrasında, siyah göz kalemini alt ve üst kirpik diplerinin iç kısımlarına uygulayarak bakışlarını vurgula. İstenen iki renkli görünümü yaratmak için, ışıltılı füme-koyu gri bir farı göz kapaklarının dış uç kısımlarına ve göz kapağının en üstüne ince bir çizgi şeklinde, temiz bir fırçayla uygula. Yine temiz bir fırçayla iki rengi hafifçe karıştır. Son olarak altın farı göz pınarlarının çevresine uygula ve iki kat maskara sürerek göz makyajını tamamla.

Üçüncü adım:

Dudaklarına nude tonlarda bir parlatıcı uyguladıktan sonra hazırsın!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön