loader

Dövme Gibi Kalıcı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Kalıcı göz makyajının tüm sırlarını deşifre ediyoruz! Gizem Uzel ile birlikte hazırladığımız, dövme gibi kalıcı göz makyajı videomuzla karşındayız!

Bahar ve yaz aylarına giriş yapıyoruz, malum festival, mezuniyet, düğün gibi bolca kalıcılık isteyen özel gün makyajları da radarımıza girdi. Özellikle göz makyajında kalıcılığı nasıl artırabiliriz diye düşündük ve Gizem Uzel bizim için dövme gibi kalıcı bir göz makyajı nasıl yapılır anlattı. Kalıcı göz makyajının tüm sırlarını öğrenmek için videomuzu izlemeyi ve makyaj tüyolarını kaçırmamak için makalemizi okumayı unutma!

Belirgin, doğal ve dövme etkili kaş makyajı

Belirgin, doğal ve dövme etkili kaş makyajı

Kaş makyajında trendler uzun bir süredir doğal ve belirgin görünümünü sürdürüyor. Hafif kalın, sanki hiç alınmamış, yukarı doğru taranmış kaşlar tüm zamanların trendi. Eğer kaşlarının arasında boşluklar varsa, biraz daha belirgin görünsün istiyorsan, dövme etkili bir kaş kalemi kullanabilirsin. Gizem’in de kaş makyajında tercih ettiği Maybelline New York Tattoo Brow Micro Pen Tint, açılı keçe ucuyla gerçek kış kılları çizmekte tam bir usta. 24 saate kadar kalıcı dövme etkisiyle, belirgin kaşlarını gün sonuna kadar dert etmene hiç gerek yok. Hem çok kolay bir şekilde uygulanıyor hem de gün boyu bir yere kıpırdamıyor.

Dövme gibi kalıcı göz makyajı

Dövme gibi kalıcı göz makyajı

Gelelim en kalıcı göz makyajının nasıl yapıldığına: Bu adımda sabitlenen ve sonrasında da dağılmayan, bulaşmayan, saatlerce ilk uyguladığın gibi kalan far ve göz kalemlerine ihtiyacın olacak. Gizem, ilk olarak kaşlarını aydınlatmak ve göz makyajında kullanacağı diğer farlarla doğal bir geçiş elde etmek için Maybelline New York’un Color Tattoo 24H krem farlarından 93 Creme de Nude rengini kaş altlarına uyguluyor.

Işıtılı bir bronz rengi olan Maybelline New York Color Tattoo 24H krem farların 35 On and On Bronze rengini de tüm göz kapağına uyguluyor. Katlanma bölgesine geldiğinde de iyice dağıtıyor. Göz makyajında ışıltılı bir görünüm elde etmek için, Color Tattoo farların altın renkli 65 Gold Rush rengini de göz pınarlarına ve alt kirpik diplerine uyguluyor.

Gelelim dövme gibi kalıcı göz makyajını parlak bir renkle vurgulamaya: Maybelline New York Tattoo Liner jel göz kalemlerinden mürdüm renkli 940 Rich Amethyst rengini kirpik diplerine uygulayarak başlıyor. Gözlerin dış köşelerine geldiğinde, bir kuyruk çekiyor ve bir fırça yardımıyla kuyruğu keskinleştiriyor.

Yoğun ve hacimli kirpikler

Yoğun ve hacimli kirpikler

Kirpiklerde yoğun ve hacimli bir etki elde etmek önceliğimiz. Bunun için Gizem, Maybelline New York Total Temptation maskaranın hacim etkisinden yararlanıyor. Bu maskara, kirpiklere verdiği yoğun ve hacimli görüntünün yanında hiç ağırlık yaratmadığı için bizim de favorimiz. Eğer sen de yoğun, aynı zamanda da tüy gibi hafif kirpik görünümü istersen, Total Temptation rimeli mutlaka denemelisin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler