loader

Dua Lipa'nın Gece Makyajı Sırları!

Favoriye Ekle

Dua Lipa için gece makyajının kraliçesi diyebiliriz. Dua Lipa'nın son dönemdeki gece makyajları tam da olması gerektiği gibi çekici, iddialı ve bir o kadar da doğal görünüyor. Nasıl bu kadar çekici ve doğal görünen makyaj yaptığını merak ettik ve kendimizi Dua Lipa'nın Instagram hesabında bulduk. Üstün stalk yeteneğimiz ve ufak birkaç yardım sayesinde Dua Lipa'nın gece makyajını nasıl yaptığını çözdük! Dua Lipa'nın gece makyajında kullandığı makyaj malzemeleri, stilleri ve Dua Lipa'nın makyajının detaylarını öğrenmek için yazının devamına bekleniyorsun...

Dua Lipa'nın parfümü

Dua Lipa'nın parfümü

Dua Lipa'nın gece makyaj detaylarına başlamadan önce parfümünden bahsetmek isteriz. Sosyal medyadan sık sık bahsettiği üzere Dua Lipa YSL Beauty Libre Intense parfümü kullanıyor. Özgürlüğü haykıran ve içgüdülerini takip eden cesur kadınların tercih ettiği bu parfümün Dua Lipa'nın parfümü olduğuna şaşırmadık, değil mi?

Libre Intense parfüm, eriyen çiçeksi notaların yoğunluğunda portakal çiçeği ile yakıcı orkide akoru ile birleşiyor. Fransız lavantası ile Fas'tan gelen portakal çiçeğinin uyumunu kokladıktan sonra bu parfümü sen de elinden düşüremeyeceksin. Özellikle gece için çok uygun olan bu parfüm, son derece çekici bir etki bırakıyor. Koyu renkli dumanlı bir göz makyajı ve kusursuz bir ten makyajı ile birleştiğinde de gecenin en çekici kadını olmaman için hiçbir engel yok! Şimdi gel birlikte Dua Lipa gece makyajının detaylarına birlikte göz atalım.

Dua Lipa'nın kapatıcılığı yüksek ten makyajı

Dua Lipa'nın kapatıcılığı yüksek ten makyajı

Dua Lipa'nın gece makyajı denilince aklımıza pürüzsüz, kusursuz ve bir o kadar da canlı görünümler geliyor. Dua Lipa, ten makyajında yüksek kapatıcılığı olan fondötenler kullanıyor. Dua Lipa'nın hikayelerini incelediğimizde geç saatlere kadar makyajı bozulmuyor ve fondöteninde yağlanma olmuyor. Bu olsa olsa YSL Beauty All Hours Fondöten'in marifetidir!

24 saate kadar kalıcılığı olan All Hours fondöten, ciltteki kusurları gizliyor ve cildin daha mükemmel görünmesine yardımcı oluyor. Bu kadar uzun süre kalıcı olmasına rağmen cildin nefes almasını engellemiyor ve gözeneklerini tıkamıyor. Bu nedenle Dua Lipa'nın cildinin bu kadar pürüzsüz olmasının sebebini anlıyoruz. YSL All Hours fondötenin en sevilen diğer özelliği ise ciltte yağlı bir etki bırakmaması ve T bölgesinde parlak bir görünüm yaratmaması. Fondöteni uyguladığın ilk andaki etkiyi 24 saat boyunca görebiliyorsun.

Dua Lipa'nın kapatıcısı: İkonik YSL Touché Eclat kapatıcı, artık daha yoğun formülü ise karşımızda! Touché Eclat High Cover kapatıcı göz altındaki koyu halkaları mükemmel bir şekilde gizliyor ve makyaja aydınlık bir etki sağlıyor. Likit kapatıcılar arasında ikonik bir yer edinen Touché Eclat kapatıcısı, belli ki Dua Lipa'nın da favorisi!

Dua Lipa'nın aydınlık görünümünün sırrı

ysl beauty shimmer stick aydınlatıcı

Dua Lipa'nın gece makyajının bu kadar doğal ve canlı görünmesinin sırrı kullandığı aydınlatıcıda gizli. Cildindeki zengin ve yoğun pırıltılar için YSL Touché Eclat Shimmer Stick Aydınlatıcı kullanan Dua Lipa, her daim fresh ve capcanlı görünmeyi başarıyor.

Gece makyajı yaparken hızlı bir şekilde cildini aydınlatmak ve gün boyu bu etkiyi sürdürmek için sen de YSL Touché Eclat Shimmer Stick Aydınlatıcı kullanabilirsin. YSL aydınlatıcının stick formu sayesinde dakikalar için fırça kullanmadan aydınlatıcı sürmek mümkün. Yüzünün yüksek yerlerine stick aydınlatıcını sür ve parmaklarınla yay. Touché Eclat Shimmer aydınlatıcının zengin pigmentasyonu tek dokunuşta yoğun bir aydınlatma etkisi için yeterli.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Dua Lipa'nın ikonik göz makyajı

dua lipa göz makyajı

Şimdi geldik işin en keyifli kısmına... Dua Lipa'nın göz makyajı denilince bizim için akan sular duruluyor. Koyu renkli, iddialı ve her daim çekici göz makyajı yapan Dua Lipa'nın tarzını çok beğeniyoruz. Dua Lipa'nın göz makyajında kullandığı ürünleri araştırdığımızda karşımıza Yves Saint Laurent Sequin Crush Göz Farları çıktı. Tahmin ettiğimiz üzere Dua Lipa far paletleri yerine tekli göz farları kullanarak koyu ve iddialı görünümler elde ediyor. Sen de bu serideki Explosive Brown ve Louder Blue renklerini kullanarak Dua Lipa'nın metalik göz makyajlarını yapabilirsin.

Dua Lipa'nın göz makyajını ortaya çıkaran hacimli kirpikleri için YSL Volume Effet Faux Cils Radical Maskara'yı öneririz. Yoğun kıvamı sayesinde kirpiklere hacim ve esneklik kazandıran bu maskarayı çok beğeniyoruz. Bu maskaranın içeriğindeki Pro-Vitamin B5, kirpikleri doğal bir şişme etkisiyle daha esnek bir hale getiriyor. Dua Lipa'nın uzun ve kıvrık kirpiklerinin sırrını çözdük!

Dua Lipa'nın rujları

dua lipa ruj

Dua Lipa'nın gece makyajında en çok kullandığı ruj rengi kırmızı. Biz de onun favori kırmızı mat rujunu araştırdık ve fan girl yolculuğumuz bizi YSL Beauty Rouge Pur Couture The Slim Matte 21 Rouge Paradoxe rengine götürdü. Dua Lipa'da kusursuz görünen canlı kırmızı mat ruja biz de bayıldık. YSL Slim Matte rujların kare kesimleri sayesinde üst dudak kıvrımındaki “Cupid’s Bow” bölgesine çok iyi oturuyor böylece taşırmadan ruj sürebiliyoruz.

Koyu göz makyajı ve kırmızı rujun gücüne inanıyorsan sen de Dua Lipa'nın gece makyajından ilham alarak bu makyajı deneyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön