loader

Dudak balmını yanından ayırmayanların çok iyi bildiği 5 şey

Favoriye Ekle

Dudak balmı olmadan yaşayamayanlara yakından bakıyoruz! İtiraf edelim, biz de onların arasındayız. Dudak balmı sürmediğimizde sanki dudaklarımız kupkuru ve cansız görünüyor gibi hissediyoruz, sana da aynısı oluyor mu?

Şimdi bizim gibi güzellik tutkunlarının, daha doğrusu lip balm tutkunlarının en sık yaşadığı 5 durumu seninle paylaşıyoruz. Eğer sen de aşağıdakileri sık sık yaşıyorsan klübe hoşgeldin!

Lip balm olmadan plaj mı? ASLA!

MAKYAJCOM (@makyajcom)`in paylaştığı bir gönderi (27 Haz 2017, 07:01 PDT)

Hangi çantaya elimizi atsak, içinden mutlaka en az bir tane lip balm çıkar. Konu plaj çantasına gelince lip balm bizim için olmazsa olmazdır. Denize girmeden önce/girdikten sonra veya güneşlenirken... Kısacası plaj makyajı dendiğinde, lip balm sürmeden duramayanlardanız.

Güneşin en kavurucu olduğu saatlerde, dudaklarımızın kuruyup çatlamasına göz yumacak değiliz! Özellikle meyve kokulu lip balmlar plajda anında hem hoş bir his veriyor, hem de güneşin altında kuruyan dudaklarımıza sağladığı nemle dolgun bir etki veriyor.

Spor sonrası selfielerinin gizli kahramanı

Adriana Lima (@adrianalima)`in paylaştığı bir gönderi (27 Nis 2017, 07:56 PDT)

Spor sonrası aynada çekilen selfieler sosyal medyanın canıdır, demir başıdır. Peki, bu selfielerin gizli kahramanı kimdir? Tabii ki lip balm! O kadar yorulup, ter döktükten sonra yüzündeki yorgunluğu silmek ve dudaklarına hafif bir renk vermek için favori dudak nemlendiricini anında sürebilirsin. Dudak balmını sürdükten sonra spor sonrası #selfielerinde nemli ve dolgun dudaklarınla dikkat çekeceksin!

Editörün önerisi: Spor sonrası yoğun ter kaybı yaşadığın için dudakların gün içinde de kuruluk gösterebilir. Dudak balmını ihtiyaç duydukça bol bol sürebilirsin. Tabii su içmeyi de ihmal etme!

Makyaj öncesi dudakları nemlendirmek şart!

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (25 Mar 2017, 06:04 PDT)

Makyaj artistlerinin makyaj yaparken ilk uyguladığı ürün lip balmdır. Makyajın sonunda yumuşacık ve nemlendirilmiş dudaklar için sen de bu makyaj ipuçunu bir kenara yazmalısın.

Özellikle mat ruj süreceğin günlerde dudaklarını mutlaka lip balmla nemlendirmelisin. Kuru dudağına mat ruj uyguladıktan sonra dudakların gün içinde dudakların gün içinde kuruyabilir ve nemsiz görünebilir. Makyajına başlamadan önce her zaman renksiz lip balm uygulamanı öneriyoruz. Ruj öncesi kuru dudaklarına sürdüğünde mat rujun kusursuz görünecek!

Editörün önerisi: Rujunun daha parlak ve canlı görünmesi için rujunun üzerine renksiz lip balm uygulayabilirsin.

Lip balm sürmeden uyuyamayanlar buraya!

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (11 Mar 2017, 13:58 PST)

Evet, biz kesinlikle bu gruba giriyoruz! Lip balm sürmeden uyuduğumuzda (uyuyabildiğimizde diyelim) sabahları kupkuru dudaklarla uyanıyoruz. Özellikle yaz sıcaklarında daha kolay kuruyan dudaklarımız, balm uygulanmadığında kendimizi rahat hissetmememize sebep oluyor. Bunu birkaç kere deneyimledikten sonra biz uyumadan hemen önce lip balm sürmeye başladık. Sen de sabahları uyandığında dudakların yumuşacık olsun istiyorsan mutlaka denemelisin!

Ruj sürmek istemediğimiz günlerde tabii ki LIP BALM!

Maybelline New York (@maybelline)`in paylaştığı bir gönderi (24 Tem 2017, 12:18 PDT)

Bazı günler ya aceleden ya da keyfi sebeplerden ötürü ruj sürmek istemeyiz. Bu gibi durumlarda imdadımıza tabii ki lip balmlar yetişiyor. Özellikle renkli lip balmlar en az rujlar kadar havalı ve kusursuz görünebiliyorlar. Kolay uygulaması ve uzun süre kalıcık sağlaması bazı durumlarda bize ruju bile unutturuyor.

Favori lip balmımıza gelecek olursak... Tabii ki de lip balm dünyasının efsane ismi Maybelline New York Baby Lips. Özellikle yaz aylarında farklı renk seçenekleri, tatlı mı tatlı ambalajları, uzun süre dudakları nemli tutma performansı ve SPF 20 içeriğiyle güneşe karşı koruma sağlaması sayesinde Makyaj.com editörlerinin kalbini fetheden Baby Lips Sport'ları biz çantamızdan çıkarmıyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön