loader

Dudak dolgusuna gerek kalmadı! Daha dolgun dudaklar için 5 makyaj hilesi

Favoriye Ekle

Dolgun dudaklar hepimizin hayalidir. Bu hayal için illa ki güzellik merkezinin yolunu tutman gerekmiyor. Doğru makyaj taktikleriyle dolgun ve daha büyük görünen dudaklara kavuşman mümkün! Şimdi seninle en başarılı makyaj taktiklerimizi paylaşıyoruz. Biz bu teknikleri uygulayarak dolgun görünen dudaklara kavuştuk, sıra sende!

Taslağı oluştur

 

Dudak dolgusuna gerek kalmadı! Daha dolgun dudaklar için 5 makyaj hilesi_1

Dudak makyajına başlamadan önce mutlaka dudak makyajının taslağını çizmelisin. Evet, biraz zor görünebilir ama birkaç kere denedikten sonra çok hızlı bir şekilde yapabileceksin. Dudak makyajının taslağını çizerken mutlaka dudaklarının ortasına çizgiler eklemelisin. Bu çzigiler sayesinde dudakların daha geniş görünecektir. 

Editörün önerisi: Parlak rujlar her zaman dudaklarını daha dolgun gösterir. 

Dudak çerçeveni belirle

 

Dudak dolgusuna gerek kalmadı! Daha dolgun dudaklar için 5 makyaj hilesi_2
Dolgun dudaklara kavuşmanın en önemli şartlarından biri dudak çerçevesidir. Dudaklarını çerçevelerken mutlaka rujunla aynı renk dudak kalemini kullanmalısın. Yoksa dudak makyajında yaptığın hileler ortaya çıkabilir. Dudaklarının daha iri görünmesi için dudaklarını, dudak çizginin bir tık dışından çervelemelisin tabii ki abartmadan!).

Dudaklarının ortasını aydınlık bırak

 

Dudak dolgusuna gerek kalmadı! Daha dolgun dudaklar için 5 makyaj hilesi_3

Dudak makyajında tek bir renk yerine farklı tonları kombinleyerek daha dolgun görünen dudaklara kavuşabilirsin. Dudak çevreni daha koyu, dudaklarının iç ve orta kısmını ise daha açık renkte ruj sürmelisin. Böylece dudaklarında derinlik yaratıp daha iri göstereceksin.

Editörün önerisi: Dudakları en dolgun gösteren renklerden birisi kahverengi ve tonlarıdır.

Dudak üstünü parlat

 

Dudak dolgusuna gerek kalmadı! Daha dolgun dudaklar için 5 makyaj hilesi_4

Aydınlatıcını sadece elmacık kemiklerini belirginleştirmek için kullanmamalısın. Dudak üzerine hafifçe aydınlatıcı sürerek dudaklarını daha kalkık gösterebilirsin. Üst dudağın ve burnun arasında kalan bölgeye parmaklarınla hafifçe aydınlatıcını dokundur ve farkı gör.

Dudaklarını kontürle

 

Dudak dolgusuna gerek kalmadı! Daha dolgun dudaklar için 5 makyaj hilesi_5
Ruj sürmek basit bir işlem gibi görünse de makyajın en zorlu kısmlarından biridir. Dudaklarını kontür tekniğiyle dolgun göstermek için dudak çevrene ve ortasındaki çzigiye koyu renkli ruj uygulamalısın. Dudaklarının iç kısmına ise daha parlak ve ıslak görünümlü rujunu sür. Dudaklarını dolgun göstermenin en önemli adımlarından birisi de, dudak çevrene sürdüğün kapatıcır. Likit kapatıcını ince maykaj fırçasıyla bütün dudak çevrene uygula. Bu adım dudaklarını ön plana çıkacaktır.

Photo Credit: iStock, Pinterest

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön