loader

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür? Neden Mutlaka Kullanmalısın?

Favoriye Ekle

Hepimiz kusursuz dudak makyajları elde etmek istiyoruz. Ancak bu amaca ulaşmak için en çok ihtiyaç duyduğumuz makyaj malzemesi olan dudak kalemlerini kullanmayı çoğumuz es geçiyoruz. Günlük makyaj rutinini komplike hale getirmek istemeyiz ama dudak kalemleri kullanmaya başladığın anda sen de makyajındaki değişimi yavaş yavaş fark etmeye başlayacaksın. Peki, dudak kalemi makyajına neler katacak merak ediyor musun?

Dudak Kalemi Nedir?

Dudak Kalemi Nedir?

Dudak kalemi, dudakları çerçevelemene ve renklendirmene yarayan renkli kozmetik kalemlerdir. Dudak sınırlarını ortaya çıkarmana yardımcı olan dudak kalemleri genellikle dudak renginde yani nude tonlarda olur.

Dudak kalemi hileleri deneyerek dudaklarını daha çekici gösterebilirsin. Nasıl mı? Nude dudak kalemi ile dudaklarını çerçeveleyip, dudak çukurunda kalemi hafifçe taşırdığında dudaklarının bir anda çok daha dolgun göründüğünü fark edeceksin. Bu uygulamanın doğal durması için dudak kalemini taşırırken abartmamaya ve dudaklarının yan kısımlarında dudak çizgine sadık kalmaya dikkat et.

Dudak Kalemi Ne İşe Yarar?

1- Dudak makyajının daha kalıcı olmasını sağlar

1- Dudak makyajının daha kalıcı olmasını sağlar

 Doğruya doğru, dudak makyajının daha kalıcı olmasını istiyorsan dudak kalemi kullanmalısın. Rujunla aynı renkteki dudak kalemin ile dudaklarını çerçevele ve çerçevenin içini yine dudak kalemin yardımıyla doldur. Şimdi rujunu uygulayabilirsin.

2- Koyu rujunun daha kusursuz görünmesini sağlar

2- Koyu rujunun daha kusursuz görünmesini sağlar

 Özellikle kırmızı, bordo gibi koyu bir dudak makyajı tercih ettiğinde rujunla aynı tonda dudak kalemi kullanmak dudak makyajını çok daha kusursuz bir şekilde uygulamanı sağlayacaktır. Tıpkı yukarıda olduğu gibi seçtiğin dudak kalemi ile dudaklarını çerçevele ve çerçevenin içini yine dudak kalemin ile doldur.

3- Rujunun dağılmasını önler

3- Rujunun dağılmasını önler

Özellikle koyu rujlar uyguladığında rujun sen farkında olmadan dudak çevrene bulaşabilir. Güzelliğini garantilemek için dudak kalemi kullan, böylece dudak makyajın sabitlenecektir.

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür?

Dudak Kalemi Nasıl Sürülür?

1. Sana uygun rengi seç: Dudak kalemleri ile yapılan en büyük hatalardan biri, rujdan daha koyu dudak kalemi tercih edilmesidir. Dudak kalemini her zaman kullanacağın ruj renginden bir ton açık tutmalısın. Böylece dudak kalemin belli belirsiz görünecektir.

2. Dudak sınırlarını belirle: Dudak kalemini, dudak çizgisinin üzerinden ilerleterek dudaklarını ortaya çıkarmalısın. Dudak çizgisini çok taşmamaya çalış, yoksa dudak makyajın doğal görünümden uzaklaşır.

3. Karıştır: Dudak kalemi ile dudak çizgini şekillendirdikten sonra mutlaka parmaklarınla dudak kaleminin o belirgin rengini yumuşatmalısın. Dudak kaleminin dudak çevresinde çizgi gibi durması yerine daha doğal bir görünüm kazandırmalısın. Böylece üzerine süreceğin rujun da daha kalıcı olacaktır.

Dudak Kalemi Ruj Olarak Kullanılır mı?

Dudak Kalemi Ruj Olarak Kullanılır mı?

Evet, dudak kalemlerini ruj olarak tüm dudağına uygulayabilirsin. Kolay yayılabilen dudak kalemleri tüm dudağı renklendirmek için uygundur.

Dudak kalemiyle dudakları daha büyük gösterebilir miyim? Dudak kalemi ile dudaklarını olduğundan daha dolgun ve büyük göstermen mümkün. Dudak çizginin bir tık dışından dudakklarını çerçevelediğinde dudaklarının daha büyük göründüğünü sen de fark edeceksin. Fakat bu uygulamayı yaparken dikkat etmen gereken şey, dudak kalemi ile dudak renginin aynı olmasıdır. Eğer farklı renkler ile bu işlemi denersen oldukça yapay bir görünüme neden olabilir.

Dudak Kalemi Nasıl Seçilir?

Dudak Kalemi Nasıl Seçilir?

Dudak kalemi rengini seçerken iki şeye dikkat etmelisin: Dudak kalemi ya dudak renginde olmalı, ya da rujunla aynı renkte veya bir iki ton daha koyu olmalı. Doğru dudak kalemi rengini seçmek için sanal makyaj uygulamasından yardım alabilirsin.

Dudak kalemi yoğun pigmentasyonlu ve yumuşak sürümlü olmalı. Kuru ve zor uygulanan kalemler dudaklarını bakımsız, mat ve cansız gösterebilir.

Yoğun pigmentasyona sahip ve bir o kadar da yumuşak dokuda olan Maybelline Color Sensational Dudak Kalemleri, tüm rujlarımızla uyum sağlayan, en sevdiğimiz dudak kalemlerinden. Sık kullandığımız dudak Color Sensational rujlarla birebir aynı renkte olan bu dudak kalemleri çok kullanışlılar. Makyaj çantamızdaki tüm nude, bordo ve kırmızı rujlarla birlikte kullanabiliyoruz. Son derece yumuşak yapılarıyla kolayca sürlüyorlar, rujumuzu kusursuz gösteriyorlar ve en önemlisi de dudak makyajımızın kalıcılığını artırıyorlar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler