loader

Dudak kalemlerini doğru kullanıyor musun?

Favoriye Ekle

Dudak makyajını seviyorsan dudak kalemleri senin için oldukça önemli ola gerek. Renk renk aldığımız dudak kalemlerini bazen ruj sürmeden dahli kullanıyoruz. Özellikle kolay uygulanıyor olmaları, renk çeşitliliğin çok olması dudak kalemlerini vazgeçilmez kılıyor. Sen de günlük makyajında veya özel günlerde dudak kaleminin yardımını alıyorsan bu yazıyı mutlaka okumalısın. Çünkü dudak kalemlerini daha verimli kullanmanın yollarını açıklıyoruz.

Açık rengini tercih et

Dudak kalemlerini doğru kullanıyor musun?_1

Dudak kalemleri ile yapılan en büyük hatalardan biri, rujdan daha koyu dudak kalemi tercih edilmesidir. Dudak kalemini her zaman kullanacağın ruj renginden bir ton açık tutmalısın. Böylece dudak kalemin belli belirsiz görünecektir.

Karıştır

Dudak kalemlerini doğru kullanıyor musun?_2

Dudak kalemi ile dudak çizgini şekillendirdikten sonra mutlaka parmaklarınla dudak kaleminin o belirgin rengini yumuşatmalısın. Dudak kaleminin dudak çevresinde çizgi gibi durması yerine daha doğal bir görünüm kazandırmalısın. Böylece üzerine süreceğin rujun da daha kalıcı olacaktır.

Dudak rengini bul

Dudak kalemlerini doğru kullanıyor musun?_3

Dudak kalemi ile dudaklarını olduğundan daha dolgun ve büyük göstermen mümkün. Dudak çizginin bir tık dışından dudakklarını çerçevelediğinde dudaklarının daha büyük göründüğünü sen de fark edeceksin. Fakat bu uygulamayı yaparken dikkat etmen gereken şey, dudak kalemi ile dudak renginin aynı olmasıdır. Eğer farklı renkler ile bu işlemi denersen oldukça yapay bir görünüme neden olabilir.

Vazgeçilemez nude sevdası

Dudak kalemlerini doğru kullanıyor musun?_4

Ruj sürmek istemediğin veya vaktinin kısıtlı olduğu günlerde seni kurtaracak olan makyaj malzemesi kesinlike nude dudak kalemi! Bu kalem ile hata yapma oranın oldukça düşük. Nude dudak kalemini uygulamadan önce dudaklarını nemlendir ve dudak kalemin ile dudaklarını doldur. Böylece dudaklarında doğal ve fresh bir görünüm yakalayabirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön