loader

Dudak konturu hakkında bilmen gereken her şey

Favoriye Ekle

Makyaj dünyasında kontur uygulamalarından vazgeçemediğimiz ortada. İnternette belki milyonlarca makyaj videosu gölgeleme ve aydınlatma tekniği ile nasıl daha belirgin hatlara kavuşabileceğimizi anlatıyor.

Instagram’da birbirinden farklı makyaj uygulamaları arasında gezinirken, dudak konturu uygulamasıyla karşılaştım. Hayır, dudak kalemini taşırarak uygulamaktan değil gerçek bir kontur makyajından söz ediyorum!

Dudak konturu nedir?

Dudak konturu hakkında bilmen gereken her şey _1

Bazılarımız elmacık kemiklerini belirginleştirmek ister, bazılarımız dolgun dudaklara kavuşmak! Dudak konturu dolgun dudak görünümü isteyenler için oldukça heyecan verici bir makyaj uygulaması. Dudak konturu uygulamasıyla, bildiğin kontur makyajındaki teknikleri dudaklarına uygulayarak, dudaklarını olduğundan daha hacimli gösteriyorsun. Eğer dramatik bir dudak makyajı istiyorsan, bu makyaj tekniği tam sana göre diyebilirim!

Bunu dene!

Dudak konturu hakkında bilmen gereken her şey _2

Dudaklarını makyaja hazırlamana, çerçevelemene, renklendirmene ve aydınlatmana yardımcı olacak bir dudak konturu kiti tercih et. Maybelline New York Color Drama Lip Contour Palette’i deneyebilirsin. Ben bu palete dramatik bir dudak makyajına kavuşmanın en pratik yolu diyorum çünkü Maybelline’in bu ruj paleti tek bir ürünle ve sadece dört adımda dudaklarına boyut kazandırmana yardımcı oluyor.

Nasıl uygularım?

Dudak konturu hakkında bilmen gereken her şey _3

Uygulamadan önce, her dudak makyajı yazımızda belirttiğimiz gibi dudaklarını ölü deriden arındırmanı ve dudak balmı sürerek nemlendirmeni öneriyoruz.

Birinci adım: 

Dudak konturu hakkında bilmen gereken her şey _4

Paletteki primer ile dudaklarını makyaja hazırla. Böylece hem uygulama öncesi kusursuz bir baz elde edecek, hem dudak makyajının kalıcılığını arttıracaksın.

İkinci adım:         

Dudak konturu hakkında bilmen gereken her şey _5

Dudak çerçeveni belirginleştir. Uygulayacağın rujdan daha koyu bir ton tercih et ve dudak çerçevene ruj fırçan yardımıyla uygula.

Üçüncü adım:

Dudak konturu hakkında bilmen gereken her şey _6

Seçtiğin ruju dudaklarının iç kısımlarına uygula.

Dördüncü adım:

Dudak konturu hakkında bilmen gereken her şey _7

Son olarak dudak çukurunu ve dudaklarının ortasını aydınlatarak dolgun bir dudak görünümü elde et.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler