loader

Dudak konturu nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Kontur makyajı akımının özellikle sosyal medyada gitgide büyüdüğünü fark etmişsindir. Hatta bugünlerde, elmacık kemiklerinden, burnuna kontur makyajını istediğin her bölgeye uygulaman mümkün! Üstelik bu akımın hiçbir yere gitmeye niyeti olduğunu düşünmüyoruz.  Doğru uygulandığında kontur tekniğinin makyajını bir adım öteye taşımaya yardımcı olduğuna da eminiz!  

Dudak konturu işe son birkaç aydır, en trend dudak makyajları arasında. Instagram’da ve YouTube’da sık sık görmeye başladığımız bu makyaj tekniği sayesinde dudakların olduğundan çok daha dolgun ve modaya uygun görünüyor. Ancak uygulama konusunda dikkatli olman gerek, aksi takdirde trendy dudak makyajın anında şu an demode olan 90’lı yılların dudak makyajlarına dönüşebilir. Doğru dudak konturu makyajı için kendini Makyaj.com’un emin ellerine bırakabilirsin.  

Nude tonlar kullan

Dudak konturu nasıl yapılır?_1

Eğer dudak kaleminle, daha dolgun bir dudak illüzyonu yaratmak istiyorsan, bunu en iyi nude tonlarda bir dudak kalemiyle yapabilirsin. Kendi dudak renginden bir ton koyu bir nude dudak kalemi tercih etmeni öneriyoruz. Nyx Professional Makeup Suede Matte Lip Linerı deneyebilirsin.

Dikkatlice uygula

Dudak konturu nasıl yapılır?_2

Dudak kalemini, mutlaka dudak çerçevene sadık kalarak uygulamalı eper daha hacimli bir görünüm istiyorsan dudak çukuruna yoğunlaşmalısın. Dudak kalemini dudak çukurunda çok az taşırarak uygula ama dudak kenarlarına geldiğinde doğal dudak sınırına sadık kal. Böylece çok daha doğal bir görünüm elde edeceksin.

Kapatıcından yardım al

Dudak çerçevenin kusursuz görünmesi için dudaklarının dış kısımlarına kapatıcı uygulamalısın. Nyx Professional Makeup Wonder Pencilı dudak çerçevenin dış kısımlarına uygulamayın deneyebilirsin. Böylece dudak makyajın da dağılma ve bulaşmalara karşı çok daha kalıcı olacak.

Ombre!

NYX Professional Makeup Turkey (@nyxcosmetics_turkiye)`in paylaştığı bir gönderi (15 May 2017, 04:42 PDT)

Dudaklarının iç kısımlarına, normal ruj renginden daha açık tonlarda ruj uygulayarak daha dolgun bir dudak görünümü elde edebilirsin. Nyx Professional Makeup Ombre Lip Duo’lar bu iş için birebir!

İşte bu kadar! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler